Uterus unikornus(yarım rahim) ile doğum mümkün mü???

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve txrenal tarafından 12 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

12 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : txrenal
  1. txrenal

txrenal Guest

Arkadaşlar merhaba,
    Aranıza yeni katıldım. Benim merak ettiğim aranızda uterus anomalisi olup da doğum yapan olup olmadığı? Bana yaklaşık 6 ay önce uterus unikornus(yarım uterus) teşhisi konuldu. Çocuk sahibi olmak istiyorum ama 4 aydır denememize rağmen başarılı olamadık. Bu anomalinin hamile kalmaya engel olmadığı ancan sağlıklı gebeliğe ve doğuma engel olduğu yönünde yazılar okudum. Açıkcası pek ümitli değilim :1no2:. Aranızda böyle bir durumu olan ya da durum hakkında bilgisi olan varsa benimle paylaşırsa çok memnun olurum.
    Sağlıklı, bol umutlu günler diliyorum.

2. 13 Ağustos 2008
  3. canım bendede vardı uterus septumdu benimki ve ben bunu 1 yıl sonra rahim filmi çektirerek öğrendim rahim filmi çektirdiğim ay hamile kaldım ama kanamam oldu ve kalbi durdu bebeğimin 2. bebeğimde aynı şekilde oldu bundan 1 yıl önce ve 4 aydır histeroskopi olmuş vaziyetteyim dr'um 2ay korunma tavsiye etti artık korunmuyorum beklemedeyim şuan.sana tavsiyem eğer ameliyat gerekiyorsa ol lütfen geçmiş olsun canım...

4. 18 Ağustos 2008
  5. txrenal

txrenal Guest

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Ben de HSG çektirdim. 4 aydır korunmuyorum. Ameliyat olmam gerektiğini söylemedi doktor. Aslında özellikle bu konularda uzmanlaşmış bir doktor arıyorum. Senin durumda yapılması gerekenler neler? Sağlıklı doğum yapabilmek mümkün mü??

6. 19 Ağustos 2008
  7. canım.benim mutlaka ameliyat olmam gerektiğini söylüyordu dr'um ve onu dinlemeyüp 2. bebeğide yaptım ama onuda kaybettim ameliyat oldum artık içim rahat bazı testlerde yapıldı tamiz çıktı bi kaldı genetğimin sonucu bakalım inşllh kötü bir sonuç almam.çünki çok çektiğime inanıyorum Allahın izniylede bundan sonra aynı sorunlarla karşılaşmıycam ve bebeişimi sağlıkla kucağıma alacağıma inanıyorum.senin içinde dualarım en yakın zamanda sağlıkla bebeğini kucağına alman...

8. 12 Kasım 2008
  9. xyxy

xyxy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba txrenal sağlığınla ilgili yazdığın yazıyı okudum aynı problem bende de var yaklaşık 1 senedir koşturuyorum ama hala doğrudüzgün bir sonuç alamadım senin nasıl ilerliyor. sonuçların nelera.s.

10. 30 Mayıs 2009
  11. narse

narse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşlar,
    Bende de yarım rahim sorunu var.Sizce olumlu sonuç alabilecekmiyiz yada bu şekilde bebek sahibi olanlar varmı?Varsa lütfen yazsın ve bize ümit versin.Allah hepimizin gönlüne göre verir inşallah...

12. 10 Haziran 2011
  13. britneyyy

britneyyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben 2010 Eylül ayında doğum yaptım. Doğumumu epidüral sezeryanla yaptım ki bunun nedeni bebeğin ters olmasıydı. Doktor ultrasondaki ölçümlerde bebeğimin 3 kg dan fazla olduğunu söylemişti. Operasyon sırasında yarım rahime sahip olduğum anlaşıldı. Bebeğim 2400 gr doğdu. Doktorum bana çocuğumun olmasının çok zor olduğunu ama bir kere olduğu için artık hep olacağını ve bebeklerimin hep ters geliceğini ve düşük kiloda doğacağını söyledi. Kızım şimdi 8 aylık ve kilosuda ayına göre fazla bile sayılır. Ben bu sorunu doğumda öğrendim.Eğer sezeryan olmasaydım öğrenmezdim. Umarım bu sorunu yaşayanlar da anne olur. Bebeğim bana bir mucize gibi geliyor. Ayrıca ben hemen hamilede kaldım. Hamilelik süresince de hiç bir sorun yaşamadım. Hepinize mutlu bir hamilelik ve annelik süreci dilerim.

14. 28 Temmuz 2011
  15. minikmelegim38

minikmelegim38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım yazdıklarını öyle heycanla okudumki anlatamam. bende çok olumyoru öğreneli budurumumu . deli gbi araştırıyorum. rabbim bizede nasip eder inaşllah

16. 29 Kasım 2011
  17. aze_oz

aze_oz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Bendede aynı problem var lütfen sonuç alan yazsın deli gibi araştırmaktan çok yoruldum :KK43:((

18. 1 Aralık 2011
  19. minikmelegim38

minikmelegim38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım bende aynı durumdayım. bende çok araştırdım. ancak yapabileceğimiz bişey yok şu aşamada. hamile kaldıktan sonra 3. ayında sanırım senkraj yapıyorlar. rahim ağzını dikiyorlar yani. bununla nereye kadar dayanırsa taşımaya çalışıyorsun. daha fazla dikkat li oluyoruz. bazıları var doğumda fark ediyorlar. rahminin durumuna göre değişiyormuş. dr. um bunun farkında olmadan kaç tane çocuğu olan bayan var dedi.