Uygun Egzersiz Bulamıyorum

Konusu 'Soru-Cevap Bölümü' forumundadır ve fairytale tarafından 9 Şubat 2009 başlatılmıştır.

9 Şubat 2009
    Konu Sahibi : fairytale
  1. fairytale

fairytale Müzisyen♪♫ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar 17 yaşındayım,40 kg civarıyım ama boyumu tam bilemiyorum bayadır ölçmedim.:uhm:
    Kemiklerim çok güçsüz gibi geliyo bana.Forumdaki bazı egzersizlere baktım deniyorum ama acayip kasılıyo vücudum titriyorum resmen yaparken.Mesela ellerimle destek almam gereken durumlarda dayanamıyorum ağrıyo hemen bileklerim kırılcak gibi oluyo.senağlama
    Vücut biçimim için çok endişeli değilim ama sürekli göbek problemim var sanırım genetik olabilir annem ve ablam da çok kilolu olmamasına rağmen göbekliler.Ama beni rahatsız ediyo bi elbise giyince ayva göbeği gibi resmen ortada.:kızgın:
    Doktora gittiğimde en az 10 kilo almamı söylemişti boyum da biraz daha artsa daha iyi olabilirmiş...Boyum da uzamıyo ama:nazar:
    Bana uygun bikaç egzersiz bulun lütfeeenn:Saruboceq:

2. 10 Şubat 2009
  3. loralei

loralei Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    cnm bence öncelikle beslenme alışkanlıgındaki yanlışlıkları düzelt çok zayıf olmana ragmen göbegininin olması genetik olabilecegi gibi tek yönlü beslenmedende kaynaklanabilir (örnegin sadece karbonhidrat agırlıklı besleniyo olabilirsin) bence bi diyetisyene git onun denetiminde dogru bi şekilde kilo al egzersize gelince ilk başlarda seni zorlamıycak olanlarla başla tempolu yürüyüş olabilir daha sonra koşuya geçip bacak kaslarını güçlendirebilirsin daha sonrada agırlık çalışabilirsin tabi bunlar zaman içinde olsun birden kendine yüklenme göbek içinde hareketler var sitede bu arada belirtiyim ben uzman değilim sadece bildiklerimi paylaşayım dedim kaydirigubbakcemile5

4. 10 Şubat 2009
  5. fairytale

fairytale Müzisyen♪♫ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aslında yürüyüş yapmak istemiyorum çünkü okula otobüsle gidip geliyorum ve sabahları genelde ayakta kalıyorum.Üstüne durağa gidip gelene kadar yol yürüyorum ve asla yavaş yürüyemiyorum çok tempolu yürürüm ben.Yani iyice yoruluyorum.:1no2:
    Ama diyetisyen iyi fikir genelde zayıflamaya giderler ben birazcık kilo almak için gidiyim bari.kaydirigubbakcemile3
    Teşekkür ederim ilginea.s.