uyku düzeni

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Suko tarafından 1 Nisan 2008 başlatılmıştır.

1 Nisan 2008
    Konu Sahibi : Suko
  1. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    [​IMG]Kızlar bebişlerimizin uyku düzenleri nasıl hadi yazalım .Benim bebişin uykuları bir türlü düzene girmedi ya da ben düzene sokamadım yeni saatle akşam 23.30 ya da 24.00 gi
    bi uyuyor 2 saate bir uyanıyor tabi bu durum oldukça yorucu oluyor kafamçokkarıştı2 gece humananın iyi geceler çayını kullandım o zaman güzel uyudu ama sonra içmek istemedi benim fıstık nasıl düzene sokacağız bu uykuları bilmiyorum:çok üzgünüm:
    Sizler yanınızda mı yatırıyorsunuz ayrı odada mı kızlar ya da ne zaman ayrı odaya geçireceksiniz

Son düzenleme: 21 Nisan 2008
  2. 1 Nisan 2008
  3. g.a.m.z.e

g.a.m.z.e Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    şükrancım 12 de uyuyup 2 saat arayla uyanması normal değilmi canımm kızının..benim kızda akşam 11:30 12 gibi uyuyorr..sabahlarıda 12 de uyanıyor tabi bu arada tam 3 kere uyanıyor emziriyorum tekrar uyuyorrr..gece uykusu düzenli benim kızım şimdi yeni yeni gündüz uykusuda düzene giriyor çookkk şükürrrr...

4. 1 Nisan 2008
  5. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Canım en azından bir 4 saat uyumalı diye düşünüyorum neredeyse 3 aylık olacak bir bebeğin kesintisiz 3-4 saat uyuması gerekir her uyanmasında doğal olarak emmek istiyor bazen fazla kaçırıyor emmeyi ve fışkırık şeklinde kusuyor yataklar ,onun üstü benim üstüm heryer batıyor

6. 2 Nisan 2008
  7. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    canım ben ugraştım ama değdi 11 de uyuyor sabah 6 da uyanıyor yada beş bucuk ta hiç uyanmadan uyuyor
    be ac uyudugunu düşündüğümden doktoruna emzireyim mi uyandırıp dedim oda hayır dedi bırak uyusun
    yalnız gündüzleri ve akşam saat 8 den sonra hiç uyumaz o yüzden gece deliksiz uykumuz cok şükür
    darısı sana canım

8. 2 Nisan 2008
  9. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Amin canım darısı başıma inşallah uğraştım derken neler yaptın canım?

10. 2 Nisan 2008
  11. happyhappy

happyhappy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    86
    Canm ben cok tecrubeli bir anne sayilmam bebegim henuz 37 gunluk ama ben sunlari deniyorum hergun aynı seyleri yapıyorum.
    1-hergun mutlaka acık havada gezdriyorum
    2-Biraz emzirip banyo yaptırıyorum cunku cok ac olunca kıyamet kopuyor banyodan birsey anlamıyor.
    3-Banyodan sonra eczanedne aldigim bitkisel masaj yagıyla karnını ve ayaklaırnı ovuyorum
    4-Karnına gazi olsada olmasada sıcak havlu yapıyorum mayıstırıyor ve iyi gelior.
    5-Sonra odamiza cekiliyoruz los ısıkta her aksam aynı sarkıları dinletiyorum yani yatma sarkisi uyku oncesi sarkısı olarak algılasin diye.(cocuk sarkısı diil sakin benm sevdigim ona uygun muzikler) ve emziriyorum
    he bebegim cok mu duzenli uykulari,degil ama bunlari yapmaya devam ediyorum umaırm duzene girecek
    en azından her aksam fix 1 de yatiyor
    daha erkene cekmeye calisicam isallah cunku ise baslıcam:KK43:

12. 2 Nisan 2008
  13. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Happy canım evet ben de hr aşam 10 da yatak odasına gidiyorum loş ışıkta emziriyorum günaşırı banyo yaptırıyorum uyumadanönce bazenbanyo ters tepebiliyor uykusu açılabiliyor 11.30 12 gibi uyuyor keyfine göre 2 saat ya da 3 saat sonra kalkıyor tekrar emziriyorum yine uyuyor
    3-4 gündür humananın iyi geceler çayını içiriyorum gerçektende uykuya dalmasında etkili ouyor uyuma süresinide uzatıyor tavsiye ederim dün gece kendim de içtim

14. 2 Nisan 2008
  15. gonca2206

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    canım ilk bir bucuk ay cok düzensizdi 2 saat uyudugunu hatırlamıyorum gündüz uyuyordu gece yok
    gündüzleri en fazla 5 yada 7saat kadar uyttum gece 11 kadar gün içinde yalnızca
    gündüz uykularını kısa kestim gündüz sesli televizyonlu odada uyudu
    her gün aynı şeyleri düzenli olarak yaptım
    gece 10 bucuga dogru karanlık ve sessiz yatak odamıza gectik yarım saat kadar emzirdim gazını alıp yatagına yatırdım uykusu varsa da yoksa da yatagına bıraktım zaten memede uyku halini almış oluyor
    ilk zamanlar agladı biraz şimdi bırakıyorum tam saatinde kendisi uyuyor
    banyo yapacaksa onu da 9 bucukta yaptırıyorum uykusuna yardımcı oluyor

16. 2 Nisan 2008
  17. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Canım aslıda benim de ağlayınca almamam gerekiyor ama bizimki epey bir ağlıyor yaramaz dayananıyorum tekrar alıp emziriyorum öyle uyuyor sen bebişini ayrı odada mı yatırıyorsun canım?
    Bebşin altıdan sonra hiç uyumuyor mu canım?

18. 2 Nisan 2008
  19. gonca2206

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    yok canım bizim odamızda uyuyor ama o onbir de uyuyor ben on iki de
    gün içinde 6 saat toplam uyuyor 8 den sonra uyumuyor yalnız
    benimki gündüz az uyuyor canım ondan alıştı gece uyumaya