uyku düzeni....

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve firildakmerdane tarafından 7 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    7 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : firildakmerdane
  1. firildakmerdane

firildakmerdane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar bebişlerinizin uyku düzeni nasıl?geceleri uyuyorlarmı..gündüz uykularını siz mi düzenliyorsunuz....yoksa uyumaları için uykularının gelmesinimi bekliyorsunuz?kaç saatte bir uyuyorlar ve ne kadar uyuyorlar...uyumaları için bitki çayı(humana) veriyormusunuz?benimki 8 aylık gece 3-4 kez uyanıyor..gündüzde uyumuyor..rahat uyuyamıyor..çok üzülüyorum ...neden uyuyayımıyor bir türlü anlamıyorum...

2. 7 Temmuz 2009
  3. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım sana kötü bir haber vereyim, bir arkadaşımın 4 yaşında çocuğu var ve gecede 8 kez uyanıyor bu sanırım biraz çocukla alakalı bir şey.

4. 7 Temmuz 2009
  5. firildakmerdane

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    julianne..inanki bana zor gelmiyor..ama çocuk mu rahatsız diye çok üzülüyorum..ne yapsam uyumuyor..

6. 7 Temmuz 2009
  7. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım huzursuz mu ağlıyor mu sürekli. Eğer öyleyse doktoruna sorarsın ama benimki mesela bazen sabaha karşı 5 buçukta oynamaya kalkar

8. 7 Temmuz 2009
  9. firildakmerdane

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    huzursuz uyanıyor..ama biraz durunca oynamak istiyor..uykusu geliyor yine huzursuzlanmaya başlıyor..dişmi çıkarıyor hep ona bağlıyorum..2-3 aylıkken bile gece uyanmazdı hiç..gündüzleri çok düzenli uyurdu..doktorada soracağım..bakalım o nediyecek..

10. 7 Temmuz 2009
  11. sebnem-08

sebnem-08 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de 3-4 aylıkken uyku düzeninden çok rahatsızdım. Gündüz hiç uyumuyordu. Yorulduğu için de bütün gün ağlıyordu. Ben yatağa koyuyordum, biraz sallıyordum, ağlayınca da geri kaldırıyordum. Meğer hemen kaldırmamak gerekiyormuş. Bir süre annemlerde kaldık o dönem. Orada da salıncak kurduk duvara duvara. Orada sallaya sallaya, boğazımız ağrıyana kadar ee eeee yapıp azmettik uyuttukyerimseniben
    Bilmiyorum büyüyünce mi oldu, yoksa alışkanlık mı kazandı, şimdi uykumuz bayağı düzenli. Sabah 7,30 gibi kalkıyor. 10 da ve 14.de uyuyor, 6 gibi arabada eve dönerken yarım saat filan kestiriyor. Gece de 9,30-10 gibi uyuyor. Tabi aralarda uyanıyor ama o da normal.
    Benim tavsiyem; uyutmaya uğraşmak, uyutmaya çalışırken çok ağlıyorsa müzik dinletmek (kolik cd'si bile yakın zaman kadar işe yarıyordu, şimdi çocuklar için müzik gibi bir cd'miz var), gerekirse de bol bol sallamaklaelaelaelaelae

12. 7 Temmuz 2009
  13. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    yavrukuşum benimkin de hiç bir düzeni yok.ne uyku ne yemek ne tuvalet,uykusu gelince uyutuyorum,belli ediyor zaten hemen uykusu geldiğini.ama takribi 3 saat filan ayakta kaldıktan sonra uykusu geliyor.gecede en az 1-2 kez kaldırır,fazlası var eksiği yok.hepimize kolay gelsin.doktor 9 aya kadar düzen bekleme demişti ,yani 1 ay daha var önümüzde ama 1 ay içinde düzeleceğini hiç sanmam

14. 7 Temmuz 2009
  15. gulizgul

gulizgul gulizgul.blogspot.com Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Beni kızımda gece çok kalkıyor ama sadece emmek için. gözleri kapalı emiyo yatıyo. tam ben uykuya dalmış oluyom ki bi daha kalkıyo...:)))) sabahta ben işe geliyommmm:KK43:((( hanım uykuda kalıyo...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.