uyku düzeni

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve taha0203 tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    12 Aralık 2009
    Konu Sahibi : taha0203
  1. taha0203

taha0203 EVLİ-MUTLU-ÇOCUKLU:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bebeğinizin uyku düzeni oturdumu.benimki hala gecede 5 defa kalkıyor.siz gündüz kaç defa kaçar saat uyutuyorsunuz bebişleri merak ettim.

2. 12 Aralık 2009
  3. family

family Biriciğim Buğrahan'ım:):) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ahh keşke düzene girse günde 2-3 kez uyuyo hepsini toplasan 2 saat anca eder çok çabuk uyanıyo. gecede on kere gene kalkıyo

4. 13 Aralık 2009
  5. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    gece kalkıp ne yapıyor canım.benimki bağırıyor uyanmak da istemiyor emmekte ?miye uyanıyor anlamıyorum

6. 13 Aralık 2009
  7. family

family Biriciğim Buğrahan'ım:):) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sürekli emerek uyumak istiyo canım meme ağzında öyle uyuyacak... bazen öyle bile ağlıyo kızdığı zamanlarda memeyide istemiyo... bugünlerde geçecek ama bakalım... Allah'ım sabır versin hepimize sağlıkları yerinde olsun kuzularımızın... çok güzel bireyler yetiştirelim inşallah:çok üzgünüm:

8. 13 Aralık 2009
  9. altunummm

altunummm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    dün gece sabah 4 de yattı çıldırmak üzereyim artık bende karar verdim kesinlikle gündüz uyutmayacağım diye 11.30 da kalktı akşam 6 ya kadar resmen uyumak için çıldırdı tam dalacağı zaman yüzünü yıkadım filan ama 6 da tamamen bayıldı halının üstünde yüzü koyun uyuya kalmış kıyamadık yine beşiğine yatırdık 7 ye kadar uyumasına izin verdik 7 de zorla kaldırdım hala ayakta bakalım kaçta yatacak.. 4 de uyuyo bide yine saat başı kalkıyo 7 de kalkıp işi gidiyorum üstelik.. ama kararım kesin bi düzene sokacağım öyle yada böylee.. o ağlarken ağladım resmen ama gücüm kalmadı artıkkk doğum kilosu diye bi gram bişey kalmadı eskisinden de zayıf olacağım yakında.. kollarımda derman kalmadı bi deri bi kemikk.. eşimle sürekli kavga eder oldukk.. sinir stress..

10. 14 Aralık 2009
  11. selence

selence Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    altunum aynı dert bende de vardı ama ben son 3-4 gündür biraz düzeltmeyi başardım
    dediğin gibi sabahlara kadar oturuyorduk bazen 3 bazen 4 bazen 5 de uyuyordu yani ne zaman isterse kafayı yemek üzereydim sabahları 12 ye kadar uyuyordu tabii sonra da akşam üstü 5 gibi uykusu geliyordu uyuyup kalkıncada haydiii sil baştan gece yarısına kadar otur
    nasıl düzelttiğime gelince hiç uyutmamak çocuğa eziyet olur çünkü onların gündüzde uykuya ihtiyacı var zaten dediğin gibi dayanamıyorlarda
    ben sabahları erken kaldırmaya çalıştım ama pat diye değil işte ilk gün 11 gibi 2. gün 10.30 gibi derken saat 9 a çektim uyanma saatini öğlenleide 2-3 gibi uyutmaya çalıştım 4-5 gibi kalktı akşam 11 gibi sızıyordu artık
    şimdi 10-11 gibi yatıyor çok uyanıyor ama hiç olmazsa kalkıp oturmuyor 1-2 dakikada tekrar uyuyor
    istersen sende öyle dene
    birde milupanın gece çayını aldım ben akşam 9 gibi onu veriyorum fayda etti sanırım çünkü bugün içirmeden uyutmuştum uyandı kalkmak istedi hemen yapıp onu verdim tekrar uyuttum uyudu
    bended bu gece sık uyanmalarına bi çare bulamadım bulanların benimle paylaşmasını insaniyet adına istiyorum :)

12. 14 Aralık 2009
  13. SeHNaz

SeHNaz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    bizimki fena sekilde uykucukaydirigubbakcemile3
    anasina cekmis sipamm
    bi kac günüdür 11 de falan uyuyo sabah 7 8 gibi uyaniyo
    sonra mama yiyo yari uyanik sekilde
    tekrar uyuyo ve 11 12 de kalkiyorz
    sonra 2 3 saat oynuyoruz ,geziyoruz ve gine uyuyo 3 3 bucuk saat kadar sonra kaliyo isde
    masallh uyku düzenimiz süperr allh bozmasin
    kizlar simdi okuynca sizlere cok üzüldüm valla allh yardimciniz olsun
    ama ardi 4 aylikdan beri böle uyku düzeni masallh diyim sizde diyin nazar diiimesin:nazar:a.s.

14. 14 Aralık 2009
  15. taha0203

taha0203 EVLİ-MUTLU-ÇOCUKLU:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aman nazar değmesin.çok şanslısın.benimkide keşke bana çekseydi.bende uykuyu çok severim ama benim kide tama tersi zorlamasam hiç uyumucak .ne zaman uyucam allahıııımmmm.

16. 14 Aralık 2009
  17. OzOkuN

OzOkuN AdaNehir Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    şehnazcım maaşallah aman nazar değmesin

kzılar uyku düzenine elince 8-9 aylık bebeklerin gündüz 3 saat kadar uykuy ihtiyaçları var bunu genelde 2 seferde alıyorlar. gündüz bir uyumada 1.5- 2 saatten fazla uyutmayın gece hep aynı saatlerde yatırmaya çalışın sabah da çok uyuyor diye öğlene kadar uyutmayın 8 gibi kaldırın. ama eğer gündüz hiç uyutmazsanız gece de rahat uyumuyorlar ve huzursuz oluyorlar. uyku uykunun mayasıdır. çok uyutursan da gece uyumaz az uyutursan da.

ada diş sorunu olana kadar akşam 8 den sabah 7 ye kadar uyuyordu ama şimdilerde yemek yemek istemiyor haliyle gece acıkıyor ve biberon mamasıyla karnını doyuruyoruz zaten karnı doğunca kendisi sızıp kalıyor. gecede 2-3 sefer kalkıyor mama ve su içmek için. tabş son 2 gündür hasta olduğu için hiç uyumuyor o ayrı :))

18. 14 Aralık 2009
  19. altunummm

altunummm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    dün gece 12.30 da uyudu ve sabah 7.30 a kadar sadece bir kez uyandı bugün bakıcıdaydı 10 da kalkmış.. 1 de uyudu 1.30 da kaldıracağım sonra 5 gibi 1 saat uyumasına izin vereceğim sonrada hiç uyutmayacağım bakalım nasıl olacak :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.