uyku düzensizliği

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve seda76 tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

4 Şubat 2009
    Konu Sahibi : seda76
  1. seda76

seda76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar,

benim 5 aylık bir oğlum var. ilk 3 ay geceleri sadece 2 kez uyanıyor ve beslenip tekrar uyuyordu. 3 aydan sonra huyu değişti. şimdi neredeyse saat başı uyanıyor. 5-10 dakika emip tekrar uyuyor. bazen 40-45 dk da bir uyandığı bile oluyor. e haliyle ben de neredeyse bütün gece uyumadan başında dikiliyorum. bi yerde bi yanlış yaptım da çocuğun düzenini mi bozdum diye düşünüyorum ama hiçbir değişiklik te yapmadım. gece uykusunu en azından 2-3 saatlik aralara çekebilmenin bir yolunu bilen var mı???

2. 4 Şubat 2009
  3. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canım belki sütün yetmemye başlamıştır karnı acıktığı için uyanıyo olabilir yada çok iyi emmediği için karnı acıkıyor ve uyanıyordur mama yediirp yatırmayı bi dene bakalım yada bebeğinin gelişimi ile alakalı olabilir bebekler dönem dönem farklılıklar gösterebilir

4. 9 Şubat 2009
  5. melis08

melis08 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim kızımda öyleydi ilk 3 ay 7 saataralıksız uyuduğu olurdu.Geçen ay biraz yediklerimi kıstım zayıflamak için sütüm vardı görünürde, kızım çok uyanıyordu ama sütüm olduğu için ihtimal vermedim. Ama az kilo almış. Bu ay ben yememe dikkat ettim o da düzene girdi. İtiraf etmesi zor ama doymuyormuş. Yemeni ve suyunu ihmal etme. Kaliteli beslenmeyince tek su içsen de sütün kalştesi düşüyor doyurmuyor.