uyku düzensizliği

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve mimoza tarafından 1 Mart 2010 başlatılmıştır.

1 Mart 2010
    Konu Sahibi : mimoza
  1. mimoza

mimoza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar kızım 20 aylık.uyku problemimiz var.çıldırcam.gündüz uyutunca gece 12ye kadar oturuyor.gündüz uyutmazsam akşam 10 gibi uyuyor.aslında uykusu var ama uyutamıyorum...inat ediyor...varmı bildiğiniz bir yöntem...gündüz uykusu çok önemli ama kızıyorum ağlıyo o şekilde uyuyo ama her seferinde kızmak istemiyorum...sürekli adda diye tutturdu.gece uyanıp adda diyolaelaelaelaelae.....ayakkabılarını montunu yanına alıyo...gündüz her defasında çıkarmaya çalışıyorum ama gece uyanıp yapmasıda çok saçma değilmi...sorun nerde...bu yüzdenmi uyumuyo......:nazar:

2. 24 Mart 2010
  3. arastiran

arastiran Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Allah yardımcın olsn cnmm yaaa:KK43:(

Son düzenleme: 31 Mart 2010
  4. 17 Ekim 2010
  5. neclam

neclam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynı sorunları yaşıyorum acebe çaresi varma bagırmaktan başka

6. 18 Ekim 2010
  7. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    var,gündüz uyku süresini kısaltın.

8. 19 Ekim 2010
  9. nepertes

nepertes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    113
    buna katılıyorum.kızımda bizzat denedim.öğle uykusunu yaparken dakikaları tutuyordum resmen.çünkü 10 dk fazla uyusa gece 1 saat kadar geç uyuyordu.oldu da yarım saat daha fazla uyudu bu sefer 3 saat geç uyuyordu.öğle uykusunu kaç saat yapıyor?

10. 21 Ekim 2010
  11. KAYROSUM

KAYROSUM PAPATYA Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ahhh ahhh uyumuyolar.yine sizinkiler gündüz uyuyolarmış en azından gündüz uykusunu kısaltarak problemi çözebilirsiniz benim bebeğim ne gündüz uyuyo ne gece gündüz uykusu 10-15 dk geceleri ise saat 5-6 ya kadar sallıyorum ama uyumuyomafoldumbensürekli ağlıyo ne yapacağımı şaşırdım.benle aynı problemi yaşayanlar varsa lütfen yazsınlar ne yaptıklarını :Saruboceq:

Son düzenleme: 21 Ekim 2010
  12. 21 Ekim 2010
  13. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimki de gündüz öğleleyin 1- 1.5 saat uyuyor. akşam 18:00 de uyuyor, 1 saat kadar ve gece 24:00 e kadar uyumuyor. ne yapsam oturtamadım uyku düzenini. akşama doğru uyutmadım. bu seferde huysuzlandı 20.00 de uyudu ama 22: 00 de uyandı daha beter oldu. bıraktım artık 24:00 de uyuyor gece uykusunu.

14. 22 Ekim 2010
  15. lale77

lale77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımda 21 aylık bizde hala uyku düzeni oturmadı ne yapsam sonuç değişmedi gündüz uykusu belli olmuyor bazen 2 saat bazende 1 saat oluyor.akşam kaçta yatarsa yatsın muhakkak gece 3,4 gibi uyanıp ağlıyor su verip salona kanepeye geçiyorum beraber uyuyoruz sersem gibi oluyorum gece evi tavaf ediyoruz sanki yatak odası,bebek odası,mutfak,salon böle geçiyor gecelerimizkaydirigubbakcemile3kafamçokkarıştıbi ara iyiydi yazın izmire gidip geldik ondan sonra düzene girmedi bende sabrediyorum deliksiz uykuların hayalini kuruyorumsempatiksalakcinniboshayallersmile

16. 22 Ekim 2010
  17. mimoza

mimoza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar benim kızım daha 28 aylık oldu.ve malesef artık gündüz hiç uyumuyor.uyutamıyorum.akşamada saat 11 civarı yatıyor sabahta 11e kadar yatıyor.erken kaldırmaya çalıştım kaç kere ama çok hırçın.tam 2 yaş sendromunda.yat diyorum yatmıycam diyo.kalk diyorum kalmıycam diyo ne dersem tersini yapıyor..

18. 22 Ekim 2010
  19. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızım da 26 aylık,gündüz uykusunu tamamen kaldırdık çünkü öğlen uyuyunca akşam 22 den önce uyumuyordu,öğlen uykusunu kaldırdık şu an akşam 21 de uyuyor sabah 8 - 9 gibi kalkıyor... öğlen uyumuyor diye çok takılma öğlen yemeğinden sonra biraz dinlenmesi yeterli illa uyuması gerekmiyor ama akşam çok geç yatıyormuş,bir gün sabah erken kaldırıp akşam erken yatırmayı dene,o gün çok hırçın olacaktır biraz dişini sık,onun sevdiği bir yerlere gidin eğlenirse gündüz uyumak istemez,uykusu açılır,sadece sabah biraz sabırlı olman gerekiyor.