Uyku epilepsisi

Konusu 'Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları' forumundadır ve tugba_ŞEKER tarafından 1 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1 Aralık 2011
    Konu Sahibi : tugba_ŞEKER
  1. tugba_XSXEKER

tugba_XSXEKER tugbærhan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar

enson temmuz ayında gece uykuya dalarken nöbet geçirmiştim.ben hiçbirşeyin farkında değilim eşim zorla uyandırmaya çalışmış nefes alamıyorum sanmış.mr ve eeg sonuçlarım normal çıktı.4 aydır birşey yoktu iyiydim.en son cuma gecesi yine olmuş bilincim tamamen kapalı uyandığımda etrafımda herkesi korku ve telaş içinde koşuştururken buluyorum.yine eeg çekildi.yarın iyi bir dr bulup tam olarak anlatmak istiyorum.benim gibi sadece uykuda geçiren arkadaşlar varmı.2 yaşında bir oğlum var oğlumla uyuyamıyorum ,yanlız kalamıyorum bişey olur diye çok zor bişeymiş.hasta arkadaşlara allahtan acil şifa diliyorum
  2. 23 Nisan 2012
  3. bh_48

bh_48 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    selam eşimde aynen uykuda kriz geçiriyor uyanıkken sadece 2 kez geçirdi 3 yıldır ama doktor sara olmadını sölemiş farklı bir rahatsızlık onunki aynı sara hastası gibi ama agzi köpürmüo ve dilini ısırıo fethiyedeyiz doktorlar tedavisi olmadığını söylüo seninki neymiş peki sara mı tedavi olabildinmi?
  4. 23 Nisan 2012
  5. zeyno855

zeyno855 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim kardeşim epilepsi hastası, başlarda uykuya dalarken geçiriyordu.. ilaç tedavisi gördü, sadece üç kere gerçek anlamda nöbet geçirdi 10 senedir.. kasılmaları oluyor, ağzından köpük gelmiyor, bilinci kapanmıyor.. mesela iki kasılma arasında gayet bilinci açık, konuşuyor.. bu hastalıkta önemli olan tek şey ilaçların düzenli kullanımı.. eğer dikkat ederseniz, hayat kaltenizden ödün vermezsiniz.. acil şifalar diliyorum..