Uyku Meme Uyku Meme Yeter

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve inciboncuk tarafından 21 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

21 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : inciboncuk
  1. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar derdim büyük benim bebeğim ilk ay süoerdi akşam 21:30 da yatar 3 :30-4 e kadar uyurdu bir şehir dışına çıktım tüm düzenim mahvoldu orada sık uyandı ben de uyandıkça emzirdim şimdi emerek uyuyor ve çok zor dalıyor hadi ona razıyım 20:30 da uyuyor saat başı uyanıp avazı çıktığı kadar bağırıyor pışpışlama ninni kucakta gezdirme ayakta sallam vs yapılabilecek herşeyi yapıyorum kar etmiyor mememi verir vermez de susuyor böylece ben de emzik oldum sonunda millete ahkam keserken, ve tüm gece boyunca yeni doğmuş bebek gibi 2 saatte bir uyanıp meme emmeden susmuyor aç olmadııına eminim çünkü gündüz 3-4 saatte bir emiyor bana bir çare sunun lutfen bu arada 30 çeşit yalancı emzik denedim almıyor maalesef:a015:

2. 21 Ağustos 2008
  3. elanurum

elanurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ay canım desene senin bebiş annesini emzik niyetine kullanıyor:)bebekler alışkanlıklarından kolay vazgeçmiyorlar,sanırım şuan sadece anne sütü veriyorsun birde gece yatırmadan önce mamayı denesen belki sık uyanmaz
    birde gece uyandıgında emzigi denedin mi hiç?
    başka çare gelmiyor malesef aklıma..umarım bebişin eski düzenine girer..

4. 21 Ağustos 2008
  5. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    sağol canım yaaaa denedim emziği azına deydirdiğim anda daha beter ağlıyor mama olarak da gece tahılı verdim bişey değişmedi yine 2 saat sonra uyandı bizimki açlıktan değil keyif olsun diye emmek istiyor seninki nasıl uyuyor kendi kendine mi bu arada hani biz buluşacaktık kız?

6. 21 Ağustos 2008
  7. gulumsee

gulumsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm canim bende tatil donusu yasadim bu sorunu kizim gece uyur 1 veya 2 kez kalkar 2 dakika emer uyurdu ama slk slk kalmaya basladi eve gelince gunduz uykusunu biraz kesmistim gece uyusun diye ise yaradi biraz alisdi sanki ama gunduz slk slk kalkmaya ve uyumamaya basladi bizim sorun birazda disleri cikiyor oyuzden belki seninkide disi yuzunden rahatsizdr mamada verebilirsin gece biraz bence emzigine yogur falan sur ozaman biraz alir benim kiz cok sever oyle yaptimmi uyur yogurt uyku getirirmis diye biliyorum kolay gelsin

8. 21 Ağustos 2008
  9. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Canım bebiş akıllı , sahicisi varken yalancısını ne yapsın:)) Acaba azıcık kendi haline bıraksan , madem karnının doyduğuna eminsin , hiçbir rahatsılığı da yok ,bırak biraz ağlasın .Bir iki gün sabret , ağlayınca meme verme nasıl olsa susacaktır .Bu biraz insafsızca gelebilir ama madem yalancı meme almıyor başka çare yok gibi .Bu sana 2 çocuk büyütmüş 40 yaş üstü bir annenin tavsiyesi canım .Şeniz

10. 21 Ağustos 2008
  11. EBRULUM

EBRULUM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    allah kolaylık versin canım eltimin de bebişi aynı emzik niyetine annesini emiyor 1 yaşına girdi
    yapabilecek ne var bilmiyorum bu saatten sonrada emziği almaz zaten diye düşünüyorum canım
    valla allah kolaylık versin
    ilk bebeginmi bilmiyorum ama kesinlikle ikinciyi emziğe alıştırmalısın ilk günlerde sokuşturmalısın agzına emzik gerçekten bebegi sakinleştiriyor emme iç güdüsünü tamamlıyor bebek
    rezene falan denedinmi canım bu arada sakinleştiriyor dr um bana öyle söylemişti bir dönem kullanmıştım sevgiler tekrar kolay gelsin

12. 21 Ağustos 2008
  13. balpetegim

balpetegim küçük prensin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benim oğlum da aynı durumda...sürekli emmek istiyor,yatağa bıraktım mı avazı çıktığı kadar ağlıyor,sadece emerken sakinleşiyor...ben de uyku falan uyuyamıyorum,yemek yiyemiyorum...çıldırmama çok az kaldı valla...göğüslerim yara oldu hüngür hüngür ağlıyorum...bizimki de yalancı emzik almıyor,gerçeğini istiyor...
    gece mama verirsen 3-4 saat güzel uyuyor ama alışacak diye ondan da korkuyorum ne yapacağımı şaşırmış durumdayım,oynatmaya az kaldı...

14. 21 Ağustos 2008
  15. nergiz tunalxix

nergiz tunalxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    benimkinde 5 aylık ve aynı sorunu bende yaşıyorum
    emzik almıyor
    biberon almıyor
    tek bildiği meme küçük beyin
    3 hafta önce yaptığımız 5 günlük tatilde zırt pırt uyanmıştı bende devamlı emzirdim senin yaptığın gibi
    sonuç
    21.30 yatış
    00.30 meme
    uyku
    2.30 meme
    uyku
    5.00 meme
    uyku
    6.00 meme
    uyku

arada da uyuyamıyorum devamlı mıkır mıkır ha uyandı uyanacak diye bekliyorum resmen
    psikolojim altüst oldu

humananın iyi geceler çayını aldım vermeyede korkuyorum alışır diye

acaba bu durum normal mi? büyümeleriyle alakalı bir davranış mı ? bir süre sonra geçer mi:)

16. 21 Ağustos 2008
  17. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    canım senin bebeğin daha çok küçük elbette kalkıp emecek midesi miniciktir onun zamanla düzene girer heralde tabi bizimki gibi olmasın da seninki açlıktan kalkıp emiyordur çok normal

18. 21 Ağustos 2008
  19. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    şimdiki yumurcaklar akıllıkaydirigubbakcemile3benim oğlanda yaklaşık 2 aydır böyle. ne yaptımsa emziğe alıştıramadım. hele uykusu geldiğinde o kadar mızmızlanıyorki.ne yaparsam yapayım uyumamak için direniyor. bende son çare arabaya bindirip dolaştırıyorum. hemen uyuyor kerata:KK46:eve gelip yatağına koyarken hop yine uyanıyor.kafamçokkarıştı artık iyice şaştım sanırım diş çıkarma zamanları. allah hepimizin yardımcısı olsun:Saruboceq: