Uyku pozisyonunuza göre aşk stilinizi öğrenin!

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve temmuziki tarafından 13 Mart 2009 başlatılmıştır.

13 Mart 2009
    Konu Sahibi : temmuziki
  1. temmuziki

temmuziki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    153
    Sevgi düğümü

Bundan daha yakın bir pozisyonda uyumak neredeyse mümkün değil. Birbiriyle kaynaşmak isteyen çiftler için en ideal uyku şekli aslında. Bu pozisyonun ardında yatan gerçek ise çiftlerin hislerini aktarmak için uyumadan önce partnerlerinin gözlerinin içine bakmak istemeleri. Dr. Goulston'a göre çiftler, bu pozisyonla, sevmenin ve sevilmenin keyfine varmak istiyorlar. Yani tutkulu bir ilişkinin kanıtı da denebilir bu uyku pozisyonu için. Ancak birbirine kenetlenmiş bir halde uyumak zamanla bedensel açıdan rahatsızlık verebilir.

Venüs

Biz kadınlar kenetlenmeyi seviyor muyuz? Bu uyku pozisyonuna göre, 'evet'. Amerikalı Psikiyatrist Dr. Dunkell, bu resmin ardında yatan gerçeği şöyle açıklıyor: "Erkek sırtını döndüğünde ve yatağın kenarında uyuduğunda partnerini kendinden uzaklaştırmak istiyor olabilir. Bu durumda kadınlar genellikle yatakta partnerlerinin ardından gelerek onu yakın olmaya zorlarlar. Ancak erkeğin bu manevrası, aynı zamanda yakınlığa bir davet de olabilir. Öyle ki, erkek, partnerine şunu söylemek ister aslında: "Artık yakınlaşmayı senin ele alman gerekiyor. Çünkü ben pasif rolün de keyfini çıkarmak istiyorum." Dikkatli olmanız gerek.

Koruyucu melek

Sevgi düğümü pozisyonunun bir sonraki aşamasını oluşturuyor Partnerler daha rahat bir pozisyonda uyumayı isteseler de birbirlerine dokunmaktan asla vazgeçemiyor. Bu pozisyon, çiftler arasında rekabetin olmadığını açıkça gösteriyor. Aynı zamanda birbirlerine karşı yoğun güven duygusu taşıdıklarını da. Yatakta kimin kime sarıldığının ise bir önemi yok aslında. Çiftlerin yatakta verdikleri mesaj şöyle: "Biz birbirimize aidiz ve karşılıklı koruma içgüdüsünü taşıyoruz".

Bacak makası

Bu pozisyon, utangaç ya da çekingen çiftlerin benimsediği bir pozisyon. Partnerinin sadece ayak parmağına ya da dizine dokunması, hislerini henüz net olarak ortaya koymaktan çekindiğinin bir işareti. Öyle ki, yakın temasta bulunarak onu baskı altında tutmaktan korkuyor olabilir. Veya daha önce yaşadıkları ayrılık nedeniyle partnerinin özel yakınlaşmaya nasıl bir tepki verebileceğini bilmiyordur. Bu pozisyonun ne anlama geldiğine gelince... "Seninle yeniden yakınlaşmak istiyorum"

Kaçak

Kaçışın tipik bir pozisyonu diyebiliriz. Bu kare, bize, taraflardan birinin partneriyle uyumaktan pek de keyif almadığını açıkça ortaya koyuyor. Yatağın kenarında uyumayı tercih eden kişi, aslında başka bir odada yatmayı istiyor, ancak bunu ifade edemiyor. Çiftler arasında birbirlerine kırılmalarını sağlayacak ya da onları birbirlerinden soğutacak bir tartışma da yaşanmış olabilir.Ya da egosu ağır basan taraf, rahat uyuyabilmek için yatakta kendisine daha fazla yer edinmek istiyor ve partnerine uyuyabilmesi için çok az bir yer bırakıyor da olabilir.

Denge

Bu pozisyonda uyuyan çiftler için huzurlu bir uyku, cinsel yaşamdan daha ağır basıyor. Genelde "Tutku"dan "sevgiye" geçiş yapan çiftler tercih ediyor. Bu pozisyon, partnerler arasındaki güven ve sevgiyle, daha rahat bir ortamda uyuma arzusu arasındaki dengenin sağlandığına işaret ediyor. Erkeğin eliyle partnerinin beline hafifçe dokunması da bunun en önemli göstergesi.

siz nasıl uyuyonus kaydirigubbakcemile2

2. 13 Mart 2009
  3. nezihemmm

nezihemmm Guest

hergün sevgi düğümüyle başlıyor uykumuz :asigim: sonra eşimin uykusu gelir ben okadar çok konuşurumki yatmadan önce :roflol: eşim venüs pozisyonuna geçer.tabi ben konuşmaya devam.bir süre sonra ben sıkılırım uykum gelir konuş konuş nereye kadar yarın iş var delikafaduldenhafiften uykuya dalarım.eşimde uyuyor numarası yapmaktan vazgeçer baktıki ben uyumuşum ohhh artık uyuyabilirm der ve koruyucu melek pozisyonunda buluruz kendimizi.ben arada eşimin orda olup olmadığını kontrol etmek amacıyla bacak makası durumuna geçerim.ama çok uzun sürmez baktım orda uyumaya devam :roflol:bazen sinir eder beni acık naz yapayım diye kaçak pozisyonuna geçtiğim oldu ama ne yalan söyleyim dayanamam eşime denge pozisyonunda uykuyla güne merhaba deriz...

hımmm şimdi hangisi olduk biz sengözlerimebaksanab

4. 13 Mart 2009
  5. temmuziki

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    153
    ne güzel yazmışsın yaa inş bi gün ben de yazarımbenneyaptımki
    mutluluklar dilerimm

6. 13 Mart 2009
  7. mervishh

mervishh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Sevgi düğümü ile uyuruz mutlaka başka türlü uyuyamayız illa bakışırken uyuyakalırız :asigim:

Bazen sabaha karşıda denge pozisyonunda olduğumuz oluyor Şeniz

8. 13 Mart 2009
  9. kuzum85

kuzum85 aşk bir yangın Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    denge olmalııııııııııııııııııııııııııımirmirmirmirhenüz bilmiyom ama

10. 14 Mart 2009
  11. EU3

EU3 Guest

bizde yatakda muhabbet çok olur ilk sevgi düğümüyle başalrız eşimbana sarılır venüs poziyonunda

genelde sevgi düğümü ve venüs
    küsken önce kaçak biribirimze dokunmamaya dikkat ederiz ama uyuyana kdar sabah kalktımızda bi bakarım ya obana sarılmış ya ben ona kaydirigubbakcemile3

12. 14 Mart 2009
  13. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    1.033
    Ödül Puanları:
    163
    bu bahsettiginiz bütün pozisyonlara geciyoz biz:icecream:

14. 14 Mart 2009
  15. arzuca9432

arzuca9432 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Fark ermedim akşama bakmam lazım.............

16. 14 Mart 2009
  17. temmuziki

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    153
    bakın bakın :asigim: denge ile sevgi düğümü hoşuma gitti

18. 15 Mart 2009
  19. SaNeM..

SaNeM.. şokolu bayan=))) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    denge venüs ve bacak makası .
    burda bacak makası biraz temassız olmus =)))