Uyku problemi olan bebeklerde Kıl Kurduna Dikkat....

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ekavuk tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

8 Kasım 2010
    Konu Sahibi : ekavuk
  1. ekavuk

ekavuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar merhaba;

4,5 aylık bir kızım var ve yaklaşık 2 aydan sonra uyku problemi yaşamaya başladık Dr. ilk önce idrar tahlili ve kan tahlili yaptırdı bir sorun çıkmadı.. Bizde huyu değiştiğini düşündük bebeğim uyuyordu 30 dk. sonra gözlerini hızla açıp ağlamaya başlıyordu. Dr. sürekli beline yukarı kaldırmasından şüphelendi ve gaita tahlili istedi kıl kurdu çıktı. Sürekli poposu kaşındığı için uyuyamıyormuş yavrum 2 ayda kg kaybı yaşadık.

Bu tarz problemleri olanlara yardımcı olması için paylaştım. İnşallah çözüme ulaşan olur. Herkesin bebeğinin sağlıklı olması dileğiyle.

2. 8 Kasım 2010
  3. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    geçmiş olsun..paylaşımın içinsağol..aklımda bulunsun gerçekten

4. 9 Kasım 2010
  5. widaco

widaco işte hayat! çağan-ada Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya aynen ya.ya canım ya benım bebegımde 4 aydan sonra deiştı.ne guzel uyuyan yavrum uyamaz hale geldı.zor dalıyo.bacaklarıda devamlı olmasada kaldırıp duruyo.acaba benım kızımda da olablırmı kı.sız nası anladınız.bı de nası bulaşmuş olabılır kı

6. 9 Kasım 2010
  7. keremce_

keremce_ ^yavru kuşum^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    konu bu kadar denk gelebilirdi ancak.geçmiş olsun.bende kıl kurdundan şüpheleniyorum.oğlum 2 yaşında sürekli poposunu gösterip acıyo diyo.bakıyorum pişik falan yok.bi kaç kişi kıl kurdu olabilir mi dedi.ama bende hiç buyaştaki çocukda olur mu dedim.4 aylık bebekde olduğuna göre....ama uyku problemimiz yok.acaba benimkinde de mi var
    peki bişi sorcam kıl kurdunu kakasını yaptığında görüyormuydunuz yoksa sadece tahlilde mi anlaşıldı?

8. 9 Kasım 2010
  9. sabirsizim

sabirsizim nazlı kuzummm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Poposunu gösterip acıyor diyorsa belki poposunda çatlak vardır ve o yüzden acıyordur benim kızımda da vardı ama geçti şimdi...

10. 10 Kasım 2010
  11. ekavuk

ekavuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bebek olduğu için kıl kurtları çok küçük oluyormuş o yüzden gözle görülmüyor. Dr. anladı ve tahlil istedi tahlilde çıktı çok kaşıntı yapıp bebekler ve çocuklar hassas olduğundan uykusuzluk ve huzursuzluk yapıyormuş. İlaçlarımızı kullanmaya başlar başlamaz uyumaya başladık huzurluyuz ve kg almaya başladık.
    Ayrıca ailece tedavi görüyoruz. Sanırım bebeğime bayramda bulaştı. Çünkü oda sıcaklığında yumurtalar 20 gün yaşayabiliyormuş o günden bu güne kadar çekmiş yavrucuğum. Arkadaşlar bebeklerimizin hareketlerinde gözümüzü dört açmak lazımmış. Normal sandığımız bir hareket aslında normal değilmiş.

12. 11 Kasım 2010
  13. atinese

atinese Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    korktum sımdı oglumda saat bası uyanıyor poposuunu yukarı kaldırarak ve cok huysuzluk yapıyo aglıyo emzırerek tekrar uyutabılıyorum ama ben yataktan onu almam ıcın poposunu yukarıya kaldırdıgını dusunuyordum eskıden yatırdıgımda 5 saat kesıntısız uyur sonra emer ve 2 saatte 3 saatte bır uyanırdı ben hep diş yada gaz karın agrısına verıyordum huy degısımı dıe dusunuyordum aklıma hıc kıl kurdu gelmemıstı bebeklerde oluyormu ve nasıl bulasıyor belırtılerı baska neler acaba ve nasıl tahlıl yaptılar nasıl anlasıldı cok merak ettım sımdı

14. 12 Kasım 2010
  15. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    aynı hareket ve uykusuzluk bizdede var yatırdıktan yarım saat veya en fazla bir saat sonra uyanıyor ve ilk ayağımda sallıyıp uyutuyorum poposunu işkşderbir kaldırıp indiriyor ama öyle yapınca gaz çıkratıp uyuyor.aylardır uyku problemimiz var ve bize söylenen hep bu çocuğun huyu b u ..şimdi kafam karıştı bende bi tahlil yaptırsam mı?

16. 8 Haziran 2015
  17. KadinlarKulubu

KadinlarKulubu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    562
    Ödül Puanları:
    143
  18. 30 Ekim 2016
  19. emrelifimm

emrelifimm Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bizde de aynı problemler var önceden kolayca uykuya dalan oğlum şimdi saatlerce uğraştırıyor ayaklarını yukarı kaldırıp ağlıyor kilo alımına durdu az önce altını değiştirirken bir baktım kazasında kurt var