Uyku problemi

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve tulay24 tarafından 26 Ocak 2010 başlatılmıştır.

26 Ocak 2010
    Konu Sahibi : tulay24
  1. tulay24

tulay24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar benım kızımla ilgili ciddi uyku problemım var gündüzgayet uysal bir bebek aksam saat 11-12 olunca çok ağlıyo kucagmda sallıyorum ayagımda sallıyorum yatana koyuyorum odamöın ısısı normal aşırı sıcak değil altı temiz gazı yok 1-1,5 aydır busaatlerde aglıyo ışık kapallı açık müzik çalıyo onun için hiç farketmıyo malesef 2-3 e kadar ağlıyo o saatlerde uyuyo oğlumda 10 gibi yatıyo 5 gibi mamaya kalkıyo doğal olarak çok yoruluyorum umayın uyku problemıne bir önerisi olan veya aynı durumda olan varmı? Bir yeri ağrısa hep aksammı oluyo dr.ada götürdüm kaç kez bişeyi yok çok bunaldım önerilerinizi bekliyorum...

2. 26 Ocak 2010
  3. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    gündüz uykularını azaltsan çözüm olurmu acaba... mesela gündüz akşam saatlerinde en son ne zaman kalkıyorsa o saati geri çeksen ..biraz yorsan..... ne bileyim uyku saatinden birkaç saat önce oynatsan..... yıkasan......

4. 26 Ocak 2010
  5. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    cnm aslında bebeklerin 4 aylık bazı dönemlerde oluyor
    bu gibi dönemlerde saç kurutma makinası aç
    komik gelebilir ama işe yarar ve rezene için ıhlamur içir
    sakinleştirir cnm

6. 26 Ocak 2010
  7. wavy

wavy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    tülay canm aylarımız aynı değil ama benimde yarenimde aynı sıkıntı vardı. her gün saat 10 da bi başlıyordu gece 2 de ancak yatağına koyabiliyordum. ba-s bas bağırıyordu dr kolik nöbetleri bunlar dedi her gün aynı saatlerde gelir demişti. dirimin dediği gibi saç kurutma makinesi çok işe yarıyor. onu açıyorum. kıcağımda sallıyordum ve sakinleşiyordu.. bide yine komik gelecek ama ayağında sallarken kumaş bi koltuğa elini sür tırnaklarınla tarar gibi hızlı hızlı çıkan seste sakinleştiriyor önce garip geliyordu bu ama sonra bazuko orhanın kolik cd sini dinleyince anladım anne karnını hatırlatıyor sanırım..çok zor seni çok iyi anlıyorum allah yardımcımız olsun benim yarenim hafifledi şimdi cerenimde başladı sanırım abalasının izinden gidiyor. allah yar ve yardımcımız olsun

8. 26 Ocak 2010
  9. wavy

wavy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    tülaycım birde şu dikkatimi çekti. bi süre sonra alışkanlık halinwe geliyor. o yüzden en azından birkaç gün bu saatleri bi şekilde atlatırsanız düzeliyor. mesela biz annemlere gidiyorduk o saatler dönüşümüze denk geldi bi kaç kez ve arabanın sarsıntısı ile uyudu yaren ve ondan sonra hafifledi canım. sizde arabayla gezdirebişlseniz yada ne bileyim bi şekilde atlatabilseniz en azından 1-2 gün düzene girebilir..
    şimdi cerende var. her gün 1.30 da uyanıyor 3.30 a kadar çığırıyor. şimdi ona unutturmaya çalışıyoruz..

10. 26 Ocak 2010
  11. tulay24

tulay24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar teşekkür ederim önerileriniz için bakalım bugeceyı nsl geçiricez kolik ağrıları yanlız ilk aylarda olmazmı? umayda gaz problemı okadar çok yoktu
    Bilmiyorum nasıl atlatıcaz umarım düzelir kendi evime geçicem cesaret edemıyorum çok zorluyo benı annemde kalıyorum ikimiz anca bakabılıyoruz sizler nasıl bakıyosnz?

12. 27 Ocak 2010
  13. autocad

autocad Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    canımm bendede aynı problem var 30zunda tam altı ay bitiyor.saat 10 gibi uyutursak sallaya sallaya.kendi yatağına koydukmu dinkk açıyor gözlerini berke.sonra 01 ra kadar bazen 02 ye kadar sürüyor.çağanda öyle.bende kendi evime geçemedim.yani bizde yatır yatağına uyusun modu yok.başaran arkadaşlarımız oldu ama ben annanede bunu yapamam.bide 5 dakika bile park yatağın içinde durmuyo dönüyo yüzünü çarşafa sürte sürte kızartıyor kendi uyusun diye bıraksam yüz tamamen kızaracak çok tahriş olmuş zaten.yüzüstü iken bacakları çok kuvvetli hareket ettiriyor ama kolu altta kalınca çekemiyo henüz.kendi evime gidince ALLAH BÜYÜKTÜR DıYORUM.

14. 27 Ocak 2010
  15. hakper

hakper Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım,benimde iki kızım var ve bendede bir tanesi çok ağlıyor ben çözümü altını souyarak çözdüm :)rahatlıyor neşesi yerine geliyor şu 3-4 gündür altı çıplak yatıyor.ben kızlar atek bakıyorum ilk 2 ay annem geldi bana ondan sonra evimde yanlız kaldım arada anneme gidiyorum tabi.merak etme allah yardım ediyor.
    öyle zaman oluyorki annemleyken kızlarla başedemiyoruz
    aynı durumda ben tekken allah öylebir kolaylık veriyorki üstesinden geliyorum.

16. 27 Ocak 2010
  17. nobran

nobran Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de aynıııı
    bir oğlum gece 12-5 arası uyuyup, 7-8.30 biraz daha uyurken, diğeri bazen saat 4e kadar bağırıyor.
    ama o kritik 11-12 yi atlatabilirsek sabah 7 ye kadar bile uyuduğu oluyor

şu anda annem bende kalıyor, bir hafta sonra 2 aylık olucaz, yanlız bakabilen var mı bu kadarlıkken aranızda?

18. 28 Ocak 2010
  19. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    tülaycım benim üçüzlerden birisi kolikliydi diğerlerine nazaran o akşam oldumu saat 5 de başlardı gece 12 e kadar arada uyuyrdu ondan sonra sabahlardık gaz sancısından ne versek fayda etmezdi bu arada bebek ağlarken saatler geçiyor biz hala ne yaparsak yapalım ağrılarını dindiremezdik o esnada bebek acıkırdı acıktığını unutrduk sonradan aklımıza gelirdi haa şimdide açlıktan ağlıyor diye böyle 3 ay geçirdim ben sabır dilerim arkadaşım gececek inan bizede böyle derlerdi :kedi: geçmez sanırdım geçti bak :) şükür şimdidde alışkanlık yaptı herşeyini ağlayarak yptırıyor zamanla yavaş yavaş onuda unutturacağız sositososito