Uyku, Rahim ii yaama bir dntr.

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve KelebekAfyon tarafından 4 Haziran 2009 başlatılmıştır.

4 Haziran 2009
    Konu Sahibi : KelebekAfyon
  1. KelebekAfyon

KelebekAfyon ALLAH'IM BİR MUCİZE .... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    “ Uyku, Rahim içi yaşama bir dönüştür. ” Bakalım bu yazının devamını okuyunca bana hak verecek misiniz? Uykusundan uyanan çocuk annesinin meme ucuna sarılır ve emer. Sonra doymuş bir biçimde uykuya dalar. Annesiyle oral yoldan bir ilişki kurmuştur. Bebek annesini emerken tıpkı doğum öncesindeki gibi bir bütün olur ve onunla tek bir vücut olarak yaşadığını sanır. Ancak duyu organlarındaki gelişim yardımıyla zamanla anne karnında yaşamadığını fark eder. Bebek için meme emmek bir hazdır. Haz alma duyusu ise ağız ve dudaklardır. Açlığını gidermek isteyen çocuk zamanla karnının doyduğuna aldırmadan annesinin meme ucunu somurmaya devam eder. Zaman içerisinde bu eylem annenin meme ucundan kendi başparmağını emmeye dönüşebilir. Kimi bebekler ise emzikleri ağızlarında olmadığı zamanlarda uyuyamazlar. Çünkü bu bebekler ağızlarındaki emziklerini annesinin meme ucuna benzetirler ve anneleriyle olan bütünlüklerinin bozulmadığını düşünürler. Emzik ucunu annelerinin meme ucuna benzetirler. Ağızlarına emzik tutuşturulmadığında korku ve tedirginliğe kapılırlar. Kimi süt çocukları uyumak için belli devinimleri arar. Bu devinimler bazen çocuğun bir bez içerisine konulup iki kişi tarafından karşılıklı sallanması, beşik içinde sallanma gibi devinimler olabilir. Bu tür ritmik devinimler bebeğe anne karnındaymış izlenimi verir ve bebek anne karnında bir yerden başka bir yere gidiyormuş izlenimi alır. Bu yüzden değil midir ne zaman bir otobüse binip uzun bir yolculuğa çıksak bir süre sonra uykumuz gelir.Bu seremoniler zaman içinde anneden kaynaklı değişikliklere uğrar. Anne çocuğuna kendini yalnız hissetmemesi için ninniler söyler. Bir süre sonra ninnilerin yerini çocuğun anne ile yaptığı dua alır, bazense bir masal. Dua uyku esnasındaki çocuğa Allah’ın kendisini koruyacağı anlamını katar ALINTIDIR .:ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek:

2. 27 Eylül 2009
  3. KelebekAfyon

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ........................................

4. 28 Eylül 2009
  5. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    coooooooooooooook guzel .............bencede..................annelık çok guzel............elıne saglık

6. 28 Eylül 2009
  7. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    cok guzel bı yazı ellerıne saglık...

8. 7 Ekim 2009
  9. KelebekAfyon

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    a.s.tesekkur edrım

10. 7 Ekim 2009
  11. KelebekAfyon

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    begendıgınıze sevındım arkadaslara.s.

12. 6 Ocak 2010
  13. eylulsemra

eylulsemra sarıçiçek Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    fazlasıyla guzel ve cok dogru.emme ıslemının bebekler tarafından annenın vucudunu kendı vucutlarını bır parcası olarak algıladıklarını bır psıkıyatrı prof.dende duymustuma.s.a.s.a.s.

14. 6 Ocak 2010
  15. dlkkcr

dlkkcr Yorgunummmm Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok güzel,teşekkürler....

16. 6 Ocak 2010
  17. cerenp

cerenp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar siz deneyimlisiniz bana yardım edin adetim 1 gün gectiginde kan werdim sonus 17 cıktı simdi 3 gün gecti adetim we hala olmadım sizce hamilemiyim ama deger cok mu kücük idrar testi yapayım mı ama erken mi kafayı yicem

18. 6 Ocak 2010
  19. melek.boz

melek.boz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım biraz bekle, sonra idrar tahlilinden bakarsın. Çok fazla kan verme, gebelik var gibi gözüküyor ama hemen ümitlenme. Hakkında hayırlısı olsun. Allah sana da nasip etsin