Uyku ve Yemekleriniz düzene girdi mi???

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve Diloxsxum tarafından 2 Şubat 2009 başlatılmıştır.

2 Şubat 2009
    Konu Sahibi : Diloxsxum
  1. Diloxsxum

Diloxsxum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar biz 5 aylık olduk ancak uyku ve yemek duzenımızı oturtamadık
    gece derın uyumadıgı ıcın sabah gec kalkıyor
    ec kalkınca kahvaltıyı ertelıyoruz saat 10 bucuklara dolaysı ıle oglen yemegı yıyecegı saatde uykusu gelıyor bu defa cok tok olmayınca oglen uyukusunu da derın alamıyor
    hele aksamları bır kaso haldeyız
    aksam maması yogurdu gece maması karman corman durumdayız yaaa
    offf nasıl bır çözum bulacagım sasırdımm... sankı öğünlerı kacırıyoruz atlıyoruz gıbıı
    sızlerde durum nasıl acaba???

2. 2 Şubat 2009
  3. mervezeynepnur

mervezeynepnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla bizde de aynı sorunlar var, geceleri uyuduğu belli olmuyor, sallaya sallaya uyutuyoruz, anne sütünden başka bir şeyi de yemiyor, hele de mamayı.. ve uyumadığı zamanlar (ki çok az uyuyor zaten) sürekli ağlama içinde, sustacaz diye yoruluyoruz.. Allah sabır versin bize..

4. 2 Şubat 2009
  5. free_love

free_love çikolatalı sos Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben bu konuda çok rahatım...
    sabah 9 da kahvaltı
    saat 10.30 gibi uyku
    saat 11.30 /12.30 arası oyun oynuyoruz ve yoğurt yeniliyor
    saat 13.30 öğlen uykusu yaklaşık 1 saat kadar uyuyor
    saat 14.30 da kalkıyor yarım saat kadar oyalıyorum
    saat 15.00 mama bu saatten sonra nadir de olsa yarım saat falan bi şekerleme yapıyor
    akşam saat 18.00 e kadar oyalıyorum çok uykusu gelsede dikkatini çekecek bişeyler üretip onunla vakit geçiriyorum mamasını yedirip 18.30 da yatağına bırakıyorum ve küp gibi uyuyor...gece 23.00 de mama yedirip tekrar yatırıyorum uykusunu dağıtmadan sabah 5.00/6.00 gibi uyanıp karnını doyuruyorum..o saaten sonra yanıma alıyorum 8.00 e kadar birlikte yatıyoruz..hergün bu şekilde geçiyor...bu düzeni sağladığımdan beri çok rahatım akşamlarım bana kalıyor ve güzel bir uyku çekiyorum...yavaş yavaş alıştırmayı dene bence..gündüzleri al dışarı çık..ben arabasına koyuyorum geziyoruz beraber hem temiz hava alıyor hem de vakit geçiyor...umarım seninkide tez zamanda düzene girer...

6. 2 Şubat 2009
  7. yigitnil

yigitnil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    41 kere maşallah senin kuzuya

8. 3 Şubat 2009
  9. olric

olric Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kendi kendine uyumasını nasıl sağladın?

10. 3 Şubat 2009
  11. EU3

EU3 Guest

bu konuda bende rahatım aslında nazar değmesin diyeyim hemen.

benim kızım çok sakin bir bebek yatırıyorum yere biz yemeğimizi yiyoruz.bulaşığımı yıkıyorum.nasya kende kendine oyalanıyo yerde.

gece uykumuzda çok düzenli bizim akşam 9,10 gibi yatıyo kızım 12 gibi emziriyorum mırıldanıyo çünkü.emdikten sonra sabaha kadar yatıyo ben ne zaman kalkarsam nasyada benimle kalkıyo..

12. 3 Şubat 2009
  13. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ya kızlar bizim uykuyla ilgili problemim yokta yemek saatlerirle ilgili var benim takıldığım şeyse;şimdi sabah 8 gibi kalkıyor emziriyorum 1 saat oynuyor ve saat 9 gibi uyuyor,10;30 gibi kalkıyor ve kahvaltı yaptırıyorum severekte yiyor.Ama sonrasında saat 13 gibi emzirmek istediğimde emmek istemiyor belki toktur ama sebze çorbası yapmıştım bir ara tattırmıştım onu yemek istedi galiba benimki değişik tatları aldıkça emmek istemiyor.Siz bu düzeni nasıl oturttunuz ?Sonuçta kahvaltı çorbalar ara öğünler v.s. doyuruyor emmemesinden korkar oldum ne yapmalı ki?

14. 3 Şubat 2009
  15. free_love

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    doğduğu günden beri herkesi tüm büyükleri uyardım sallama ve pış pış yok diye...hiç bir zaman sallama ve kucakta uyutmaya alıştırmadım..hep yatağına bıraktım kendi kendine uyudu zor olmadı benim için..benimki yatağını çok sewiyor...bence nasıl alıştırırsan öyle gidiyor..

16. 3 Şubat 2009
  17. free_love

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kendi kuzumda bişey dikkatimi çekti...büyüdükçe daha az acıkıyor!!belki kahvaltı tok tutuyordur..sütün çok doyurucu olabilir..doktorunla bi konuşsana...akşam ve geceleri anne sütü ile besle..sabah ve gündüzleri kahvaltı çorba yoğurt herneyse onlarla beslensin..bak benimki sebze çorbasını sevmedi başka şeyler deniyorum..seninki sevmişken yedir bence son derece doğal ve vitamin çok iyi..benimki günde 4 öğün yiyor ve yetiyor ..önceden öylemiydi 2 saati bulmadan yediriyordum...büyüdükçe daha az yiyor demek ki aldıkları ona yetiyor zorlama yok...

18. 3 Şubat 2009
  19. free_love

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    saol canım tşk ederim..