uykuda albasti veya karabasan gibi olupta bebegi devam yasayanlar var mi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yesim25 tarafından 6 Şubat 2010 başlatılmıştır.

6 Şubat 2010
    Konu Sahibi : yesim25
  1. yesim25

yesim25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kizlar ben 11 haftalik hamileyim dün gece üc kere uykuda tutuldum hic debelenemiyorum sesim cikmiyor buna ümmü sübyanda diyorlar ikinci bebegimi böyle rüyalarla kaybettim simdi sizce birsey olmus mudur?son iki haftadir sag kasigimda bir sertlik hissediyordum herhalde rahimin büyümesiydi.ama dünden beri hicbirsey hissetmiyorum.korkuyorum böyle yasayipta hicbirsey olmayan var mi?

2. 6 Şubat 2010
  3. yesim25

yesim25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kizlar hic yasayan yada duyan yok mu?

4. 6 Şubat 2010
  5. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Allah muhafaza etsin arkadaşım kolay birşey değil. fakat hamile kalmışsın Allaha şükür şimdi gerekli tedbirleri alman gerekiyor.
    Rasulullah efendimizin zamanından nakledilen bi hadisi şerif var. belirli ayetlerin okunmasını tavsiye ediyor. hatta bir sahabe efendimiz bu duaları okuduğu gece şöyle anlatıyor,
    akşam olunca ben uyuyamadım, bir de baktım ki, kılıçlarını kuşanmış bir cemaat bana yaklaşıyordu. fakat hiç bi seferinde bana zarar veremediler.
    Sabah olunca yola hazırlandım. o saldıranlardan bir yaşlı karşıma çıkarak: "ey adam, sen insan mısın cin misin diye sordu. Ben "insanım" diye cevap verince, o: "senin halin nedir ki, yetmiş defadan fazla sana geldik, her seferinde seninle bizim aramıza demirden bir sur çekildi" deyince, bende ona Rasulullah efendimizin haber verdiği bu ayetleri söyledim.

Bakara suresinin başından 5 ayet

Ayetel Kürsi ve ondan sonraki 2 ayet

Bakara suresinin sonundan 3 ayet

A'raf suresinden 3 ayet (

ısra suresinin sonundan 2 ayet

Saffat suresinin başından 10 ayet

Rahman suresinden 3 ayet (ya meğşeral cinni diye başlayandan itibaren)

Haşr suresinin sonundan 4 ayet

Cin suresinin başından 2 ayettir.

Kızlar bunların toplamı 33 ayet oluyor. ve içinde ezbere bildiklerimiz olduğu için çok zor değil. bunu akşamları okumak gerekiyor.

GlyBskl bunu beğendi.
  6. 6 Şubat 2010
  7. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    birde bakara suresinin tamamının evde okunması yada dinlenmesi o şekil zararların önlenmesinde çok önemli. ben netten indirdim. gün içinde açıyorum evde iş yapsamda dinliyorum. indirmek isteyenlere çok güzel bi sesle okunmuş surenin linkini verebilirim. özele yazın kızlar. burda link yasak bildiğim kadarıyla.

8. 6 Şubat 2010
  9. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    evlenmeden önce cok yasardim ama uzun zamandir cok sükür hic olmadi..anliyorum seni cok kötü bi durum...ama neden bebegini kaybedesinki??onu anlamadim o uykuda gelen bisiy zarar veremezkii

10. 6 Şubat 2010
  11. yesim25

yesim25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sagolun kizlar cevaplar icin.esin hamilelikte buna istira yada ümmüsübyan deniyor bu korkularla bebegin kalbi duruyor diyorlar.ondan cok korkuyorum.ama dediklerinizi okuyacagim insallah.

12. 7 Şubat 2010
  13. umutlardunyasi

umutlardunyasi sydney Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Yalan olmasin 2 gun once falan bana da karabasan oldu. Yamadan dua oku. Ben bide o tur ruyalardan uyanmak icin telefon alarmini kullaniyorum. Cok yakin aralikalrla kur. Cunku o tur rualardan kalkmak icin seni biseyin kaldirmasi gerekiyor.

14. 7 Şubat 2010
  15. ayse.20

ayse.20 cenneteki meleğime kardeş Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bu dediğini baya duydum benim ilk bebeğim doğduktan sonra sağlıklıyken hiç bişeyi yokken hastanede öldü doktorlar süt kaçmış boğulmuş falan dediler
    bu dediğini duydum ama ihtimal vermiyorum
    yani kazaya ve kadere inanıyoruz bunlar taakdiri ilahi
    bol bol dua,kuran,tesbih,salavat okumak gerekiyor Allah korusun bebeklerimizi

16. 7 Şubat 2010
  17. safkan

safkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    hamıleler goruyormus otur ruyalar bende cok gordum halada goruyorum
    boynumda duam asılı
    korkmuyorum allahın dedıgı olur allah kotulerın serrınden korusun
    yatmadan önce duamı okurum
    ayetelkursıyı okurum o sırada kotu ruya gormussem bıle o ruyadayken bıle okurum yanı ruyanın ıcınde okurum gecıyor oenmlı olan ınanmak ve hafızanızda ayetelkursının olması
    boynumada aytelkursıyı yazdım astım oda ıyı geldı bana

GlyBskl bunu beğendi.
  18. 7 Şubat 2010
  19. yesim25

yesim25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    safkan sana katiliyorum cünlü bende rüyalardan korkmuyorum cünkü rabbim istemedikce hic birsey olmaz hersey rabbimin elinde ve dua herseyin üstünde bir güc benim kafama sadece bu rüyalardan sonra benim tutulmam oluyor yani ben aslinda rüyadada korkmuyorum heryerim tutuluyor gözümü acamiyorum sadece bilincinde olup icimden ayetel kürsi okuyorum ve bir kac dakika sonra yavasca cözülüyorum.ama tek tedrginligim bebege birsey olurmuki.aslinda olsa bile hersey rabbimde bahanesi o olur bebegin ömrü yoktur bu dünyada ama insanoglu yinede icindeki can düsünmeden olmuyor.ama yinede hepiniz cok sagolun...