Uykularm kayor ok gerginim

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve azyeb tarafından 16 Ekim 2009 başlatılmıştır.

16 Ekim 2009
    Konu Sahibi : azyeb
  1. azyeb

azyeb rabbimin mucizesi beyzam Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    2.5 senelik evliyim.eşimin ailesi ilk başlarda beraber oturacağız diye tutturdular.kabul etmedim kiradayım diye çok sorun çıkardılar.
    benim çeyizim çoktu abartısız 3 kız daha evlendirir derdi herkes çalıştığım yer çeyiz mağazası olduğu için çok şey aldım.beyaz eşyalarıda aldım almam gereken.kombiyi aldım.evlendikten sonra eksik olan halıları aldım zaten büyük çoğunluğunu ben getirmiştim.eşimin kredi kartı borçlarını ödedim 2.5-3 milyar gibi.yaklaşık 1 sene çalışmadığım halde evin kirasını ödedim vs vs...bunların hepsini çalışarak biriktirdiğim paramla ve evlilik tazminatımla kendi isteğimle yaptım.hem eşim zor durumda kalmasın diye hemde kirada yapamadılar demesinler diye yaptım.neden bunları anlattım
    şunun için;
    ama sonuç ne oldu çeyiz yerleşirken erkek tarafı 2 yatak 2 bardak tkm getirmişler ay onları öve öve okşaya okşaya nereye yerleştireceğini bilemedi 2 görümcem (5 görümcem var).ben yatak yaptırmamıştım anneme gerek yok ben onunla uğraşamam diye "yatağın var mı diye sordu bende yok yaptırmadım dedim aaa enişten diyorki biz gelince bizi nerede yatıracak"dedi tüm akrabalarımın içinde..akrabalarımda bizim kızlarda istemedi evlenirken dediler ama ben çok rahatsız oldum o lafından.benim eşyalar açılırkınde oturmuş kendi getirdiklerinin üzerine öyle surat 5 karış..ne görümcelerim ne kayınvalidem çeyizim için hiçbir şey demediler.ama kendi akrabalarının olunca ne güzel yapmış dimi diye sözünü ederler.benim içimde ukte kaldı bu ve bir türlü hazmedemiyorum..benim paramı biliyordu görümcem birde demezmi ya dımdızlak gelseydin diye(böylede cahil bir eğitimsiz bir insan).ya ben zaten o kadar çeyiz yapmışım para getirmek zorunda değilimki..yani kendi ezikliklerini böyle bastırdılar.benim ise bunlar aklıma gelip gelip takılıyor ve daha gitmiyor.üzülüyorum hamileyimde.ama elimde değil.benim takıntılı kişilik rahatsızlığım var.sizlerle paylaşmak istedim.desteğe ihtiyacım var.

2. 16 Ekim 2009
  3. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    suan kı bunları yazmanız bence gebelıkden kaynaklanıyordur...
    hayırlısı ıle kucagınıza alırsınız bebegınızı ınsallah ..
    gecmıse takılarak gelecekde saglam temellı bı hayat kurulmaz
    onların yapdıkları onları sevıyesının saygısızlıklarını belırtısıdır ve o sekılde kabul edıp selamınızı sabahanızı mesafelı bıcımde koyun mesafenızı derım siz esınızle dogacak bebegınız ıle yuvanıza bakın derım kapınızı kapatın dısardakılere hıc dusunmeyın bunları .sevgılerle hayırlı dogumlar dılerım.

4. 16 Ekim 2009
  5. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    2.5 yıl önce olanları mı takıyorsunuz kafanıza. Boşverin. Sadece hamilelik döneminde böyleyseniz bence duygusal yoğunluğunuzdan ve başka derdiniz olmamasındandır(umarım yoktur). Ama normalde de böyleyseniz acil değişmeniz gerekli bence.

6. 16 Ekim 2009
  7. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    takıntılı kişilik rahatsızlığı ne?

8. 16 Ekim 2009
  9. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    takıntılı kişilik rahatsızlığı ne?

10. 16 Ekim 2009
  11. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    canım boşver bunları düşünüp sorun etme kendine:eek:lmaz:
    inan çoğu evliliklerde aileler arasında buna benzer durumlar yaşanıyo.geçmişe mazi derler sen geleceğe bak.bunlar önemsiz konular kafa yorduğuna değmez
    şimdi eşinle huzurluysan hiç düşünme bile bunları:1no2: bak bebeğinde olacakmış sadece onu düşün canım

12. 16 Ekim 2009
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım ne güzel hamilesin..
    bak bu foruma bir çok anna olmak isteyen kadın var..
    ne mutluki sen anne adayısın..
    hiç bir şey düşünme bebeğine odaklan.
    geçmiş gitmiş.bebeğin doğunca istesende kafanı yoramayacaksın..
    salla gitsin;tatlı canını sıkmaya değermi Allah aşkına..

14. 16 Ekim 2009
  15. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Gecti bolunun pazari be güzelim..ne diye bunlara kafa patlatip kendini üzüyorsunki.`?
    Hemde bu durumda....? Bosver Allahsen...:1hug:

Esinle huzuruna mutluluga bak....gerisi fasa fiso....:hulya:

Ayrica tebrik ederim seni.....insanin kendi evi gibi yoktur..
    Iyki diretmissin....

16. 17 Ekim 2009
  17. azyeb

azyeb rabbimin mucizesi beyzam Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    herkese teşekkür ederim cevapları için..

obsesif kompulsif..yani kişinin elinde olmadan beyne gelen ve tekrarlayan düşünceler..ne kadar saçma olduğunu bilsende elinde olmadan düşünüyorsun.bazılarında temizlik takıntısı vardır bende bu şekilde...

18. 17 Ekim 2009
  19. ARKADAXSXXSXXSX

ARKADAXSXXSXXSX kocasının bebeği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım hiç üzme kendini bak ne güzel evlat sahibi olucaksın evladını almak nasip etsin allahım kucağına
    boşver üzülme ne denilmiş ne yapılmış diye geçmişi takma kafana üzülme geçmişi bırak kalsın geçmişte kapat kapılarını huzurunu yaşa insanın kendi evi gibi yok inan buna