Uykusuz Geceler

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve gultur tarafından 29 Şubat 2008 başlatılmıştır.

29 Şubat 2008
    Konu Sahibi : gultur
  1. gultur

gultur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar bebeğim 16 günlük oldu. İlk 10 gün rahat uyuyordu günün büyük bölümünü uyuyarak geçiriyordu. Ancak yaklaşık bir haftadır bebeğim uyumuyor dolayısıyla bende. Akşam 2-3 saat uyuyor geri kalan zamanda kucağımda ağzında memeyle durmak istiyor. Kucağımda bazen uyuyor yerine koyduktan 5-10 dakika sonra ağlamaya başlıyor. Gaz sancısındandır diye zinco ve küçük hind. cevizi aldım ama uykusu hala düzene girmedi ağlaması azaldı sadece. Birde uykuya daldığında birden ses çıkartarak irkiliyor. İrkildikten sonra yine uyumuyor. Ayakta duracak gücüm kalmadı beni de çok yoruyor sizce ne yapmalıyım? Sizlerin başına geldi mi böyle bir olay?

2. 29 Şubat 2008
  3. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Canım aynı sorun bende de oluyor ara ara bazen hiç uyumuyor bazen ise uyuyor sanırım büyüdükçe düzene girecekler biraz sabretmemiz gerekecek benim kızım zinkonun tadını hiç mi hiç sevmiyor öğürüyor ben de arada sırada muskat (hint.cevizi)veriyorum bir de anason çayı bazen işe yarıyor ama milupanın karışık bitki çayını alacağım umarım uykuları düzee girer bu arada kızım 50 günlük

4. 29 Şubat 2008
  5. agapi

agapi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    uyku sorunu bızde de vardı canım kızım ıkı aylık dogumdan ıtıbaren uyku problemımız vardı son gunlerde bıraz duzene gırdı gıbı ama cok uykusuz geceler gecırdık gaz sancısı vardı cok o yuzden uyumuyordu sabah 6 lara kadar uykusuz gecen gecelr yasadık zınkoyu bılmıyorum denemedık dahamı etkılı acaba metsıl verıyordum bır ara su an hıcbırsey kullanmıyoruz bıraz daha ıyı gıbı son gunlerde sanırım zamanla duzene gırıcek zor oluyo uykusuzluk cok yıpratıyo

6. 29 Şubat 2008
  7. iremim

iremim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet zınco metsilden daha etkili sanırım benım kızımda 66gunluk ve bende uykusuz geziyorum 2 saate 1 mutlaka uyanıyor kucakçı ayrıca:bbo: :KK43: bugün pentaxım ve bcg oldu mız mızlanıp duruyor bu arada uyku uyku değil başım kazan gibi hatta bişey anlatayım geçen gece beşikte ağlayan çocuğu ayağımda sanıp boş ayaklarımı sallamışım ve yine aynı gece elimde emzik var sanıp boş elimi kızın ağzına zorlamışım hiç birini sabah hatırlamıyordum
    eşim bana sabah çok üzüldüğünü söyledi:::fisfisfis
    sağ olsunlar:nazar::nazar:

8. 29 Şubat 2008
  9. iremim

iremim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet zınco metsilden daha etkili sanırım benım kızımda 66gunluk ve bende uykusuz geziyorum 2 saate 1 mutlaka uyanıyor kucakçı ayrıca:bbo: :KK43: bugün pentaxım ve bcg oldu mız mızlanıp duruyor bu arada uyku uyku değil başım kazan gibi hatta bişey anlatayım geçen gece beşikte ağlayan çocuğu ayağımda sanıp boş ayaklarımı sallamışım ve yine aynı gece elimde emzik var sanıp boş elimi kızın ağzına zorlamışım hiç birini sabah hatırlamıyordum
    eşim bana sabah çok üzüldüğünü söyledi::::çok üzgünüm:

sağ olsunlar
    :nazar::nazar:--------------------------------------------------------------------------------

10. 29 Şubat 2008
  11. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Canım ya bazen bana da oluyor kucağımda emziriyorum zannediyorum bir bakıyorum beşikte uykusuzluk başımıza vuruyor iyice

12. 29 Şubat 2008
  13. gultur

gultur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende daldığımda bebeği kucağımda sanıyorum hatta geçen gece eşim bebek nerde demiş bende kucağımda deyince yorganı fırlatmış korkudan ezdiğimi düşünmüş oysa bebek beşiğindeymiş çok korkuyorum yorgunluktan bebeğe zarar vereceğimden bazen ayağa kalktığımda başım dönüyor, ayaklarım titriyor. Umarım en kısa zamanda derin derin uykulara dalar bebeklerimiz bizde rahat ederiz.

14. 1 Mart 2008
  15. agapi

agapi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tam uykumuz bıraz duzene gırıyo derken gece yıne sabahladık oysakı bırkacgundur duzenlıydı demekkı cok degısıcek daha

16. 1 Mart 2008
  17. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ah canlarım sizi o kadar iyi anlıyorum ki aynı sorunu bende yasadım(hatta tam olarak duzeldı dıyemem).benim prensesim ilk 15 gun çok ıyıydı,sonra ınanılmaz aglamaya başladı,sureklı dr.a goturuyorduk dr. gaz dedi,metsil,nurse h.,hind. cevizi,masaj vs... hepsını denedık ama ınanın bebegın bagırsak sıstemı gelişmeden hiç bırsey tam anlamıyla ıyı gelmıyor.sabahlara kadar bagırdı yavrucum,sabah 6 - 7 oluyordu bız hala ayaktaydık,hatta bazen gunduzlerıde devam edıyordu,çoçugumun canı o kadar yanıyordukı emmek bıle ıstemıyordu.ben 20 -25 gun boyunca lavaboya bıle koşa koşa gıdıyordum.gercekten çok zor gunlerdı,tek başına atlatılabılecek bır durum degıl,eşimve annem yardımcı oluyorlardı sagolsunlar,yaklaşık 50 gunluk olana kadar surdu.şimdi bebegim 98 gunluk tam olarak duzelmedı ama eskısı kadarda çok bagırmıyor.en azından geceleri 4 te uyuyor:1rolleyes:eskıden 6 yı 7 yı buluyordu.ALLAH hepımıze kolaylık versın,uykusuzluk zor.

18. 1 Mart 2008
  19. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Canancım bebişin 3 aylık olmuş maşallah hala 4 te mi uyuyor peki sabahları kaçta uyanıyor ?