Uykusuzluk

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve mxixnxixkeller tarafından 15 Aralık 2008 başlatılmıştır.

15 Aralık 2008
    Konu Sahibi : mxixnxixkeller
  1. mxixnxixkeller

mxixnxixkeller Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben işe başladım ve bebeğim gündüz uyuyor bu yüzden olsa gerek geceleyin saat beşlere kadar uyumuyor, artık uykusuzluğa ne kadar dayanabilrim bilemiyorum. Uyuması için ne yapmalıyım önerisi olan var mı?

2. 15 Aralık 2008
  3. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    üff kötü olmus haafisfisfis gündüzleri az uyutsun bakan kişi.gecede yatırmadan 1 saat önce ılık rezene veya gece cayı ver.emzirirken bırak konusmayı yüzüne bile bakma.resmen küsmüşsün gibiyerimseniben

4. 15 Aralık 2008
  5. nisa77

nisa77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    celencim rezeneyi kendi içtiğimizden de verebilir miyizki acaba valla dün gece çok bunalttı beni biberonla vermeyi denedim ilk defa beceremedi biberonla içmeyi ben de 4 çay kaşığı verdim yarım saat sonra zar zor uyyyabildi.bi zararı olmaz inşalah.benimki de sabaha kadar uyumuyo.sadece annemlerdeyken ilk defa 5 saat uyudu.ama sadece okadar.dün gece yine sabahladık.gündüz 2 de de ancak kahvaltı yapabildim.mirmirmirmir

6. 15 Aralık 2008
  7. hatice41

hatice41 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ne olcak bizim halimiz böyle uykuya hasret kaldım.ben bebğime rezenede verdim fayda etmedi dr yasaklıyor ama fitil atıyorum,başka çarem yok uyumuyor mecbur atıyorum.

8. 15 Aralık 2008
  9. Serencam83

Serencam83 ÖMRÜMÜN SERENCAMI Üye

Beğenildi:
    298
    Ödül Puanları:
    163
    akşam yatmaya yakın yıka istersen yıkandıktan sonra uyuyorlar 1-2 gece böyle dene alışkanlık olur belki

10. 15 Aralık 2008
  11. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    valla terkencim benm kızda banyo tam teri etki edio ve uykusu acılıo.aklşam 6 gibi yıkıoruz genelde 10bucukta ancak uyuyo:)
    nisacım bizim içtiğimiz ağır gelir diye ben vermyorum ondan..öteki rahatlatır bacım yaa??

12. 15 Aralık 2008
  13. MAVXIXGXUXN

MAVXIXGXUXN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Büyük bir umutsuzlukla tek çarem burası kaldı, tam bu başlığı açacaktım, gece sık uyanıyor, bugünde sabah 10 dan beri şöle uzun uzun uyumadı daha dayanamadım içerdeki ev halkına bıraktım bilgisayar başına geldim, görünüşte bi sıkıntısı yok sadece uykuya geçemiyor bunu yaşayan tecrübeli anneler varsa yardım etsin daha bu günün gecesi var napacaz bilmiyorum hiç. doğduğundan beri böle uykusuzluk çok çekiyorum kırkı çıksın dediler ama farketmedi daha kaç kırk çıkacak?

14. 16 Aralık 2008
  15. WaterLilly

WaterLilly Rüya'm benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Dün aşağıdaki yazıyı okumuştum, belki faydası olur

Yeni doğmuş bebeğimizin gece ve gündüz kavramını nasıl değiştirebiliriz?
    2 aylık oğlumun geceleri ve gündüzleri karışmış gibi bunu nasıl düzeltebiliriz?
    Bu gece uykusuna hasret anne babaların genel bir şikayetidir. Buna bebeğin bakış açısından bakmaya çalışın, çünkü o da bu konuda ipuçlarını çevresinde olanlardan almakta. Eğer gece vakti ona gitmekte gecikiyor (ve ağlayarak kendisini daha da uyanık hale getirmesine neden oluyorsanız) canlı bir şekilde onu yataktan alıyor gayet etkin bir alt değiştirmeyi aynı zamanda konuşarak yapıyor - ve bu esnada hayran bakışlarla ona bakıyorsanız - o da bunun oyun vakti olduğunu sanacaktır. Diğer taraftan, onu derhal doyursanız ve bunu nazik bir şekilde az miktarda aydınlatılmış bir odada ve minimum iletişim sağlayarak yapsanız bunun sessiz olması gerektiği bir zaman olduğunu anlayacaktır. Diğer bir dikkat edilmesi gereken nokta uzun süren gündüz uykularıdır: eğer bebeğinizin bir seferinde üç saatten fazla uyumasına izin verirseniz, en uzun uyuma süresini geceye kaydırmakta isteksiz olabilir. Eğer gerekiyorsa, gün içinde onu uyandırın ve ona şimdi konuşma, yemek yeme, gülümseme ve dünya hakkında bir çok şey öğrenme zamanı olduğunu hatırlatın. Eğer onun uyku vakitlerini kendi ihtiyaç ve programınızı ayarlamak için kullanıyorsanız bu zor olabilir. Fakat uyku vakitlerini değiştirmek istiyorsanız buna değecektir. Kendi ailenizdeki problemleri gözden geçirmek de faydalı olabilir. Bazı durumlarda eğer anne ve baba eve işten geç geliyorlarsa, bebek ve de anne baba belli bir süreyi bir arada geçirmek isteyebilir. Yoğun ve çok meşgul olan evlerde, özellikle anne ve babanın bebekten uzakta geçirdikleri zaman uzun ise ebeveynler akşam vakti bebeklerine verebilecekleri bu bölünmemiş zaman süresini kullanmak isteyebilirler. Buradaki tek problem bebeğin bu özel zamana nasıl yanıt vereceğidir; o akşama anne ve babası ile geçireceği zamana hazırlık olarak bütün günü uyuyarak geçirir ve bu şekilde akşam vakti en uyanık olduğu zamana rastlar. Sizin için en uygun programın ne olduğuna karar verin ondan sonra oğlunuza kendisini yeniden organize edebilmesi için gerekli olan istemleri verin. Eğer doğru mesaj verilirse eminim ki sizin istediğinizi yapacaktır.

prima.com.tr'den alıntıdır

16. 6 Ocak 2009
  17. MAVXIXGXUXN

MAVXIXGXUXN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    2 ay on günlük minik canavarımla uykusuzluğum hat safhada artık ne yapacağımı şaşırdım öyle sürekli ağlaması yok çok şükür ama uykuya dalma sorunu var, birde kucağımda uyutuyorum çok derin uyuyor ama yerine yatırdığımda hemen açıyor gözlerini, şu an annemlerdeyim kaç kişi perişan oldular ama uyku problemine bir çözüm bulamadık, gece 11 den sabah 5 e kadar uyutamadık, bunları yaşayanlar varmı aranızda benim hayatım çok dayanılmaz bir hal almaya başladı.

Son düzenleme: 6 Ocak 2009
  18. 6 Ocak 2009
  19. gulsen_23

gulsen_23 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaslar bende benimkinin uykusunu beyenmiyordum sizlerin yazilarini okuyunca halime sukr ettim vallahi. oglum gece 2 de uyur sabah 7 e kadar mamasini veririm altini degistiririm sonra uyur 11 e kadar banyomuzu yapariz mamamizi yeriz ve ovle 3 ekadar deliksiz uyuruz. benimki aksam 8 de baslar mizmizlanmaya gece 2 ye kadar ama hayatimdan memnunum artik :)