uykuya dalma ve devam etme zorluğu:((

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve cicek11 tarafından 28 Ekim 2009 başlatılmıştır.

28 Ekim 2009
    Konu Sahibi : cicek11
  1. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar oğlum kolik bir bebekti.bu yüzden çok zor bir 3,5 ay geçirdik.tam iyi kötü rahata erdik derken uyku problemi çıktı.daha doğrusu bu sorun hep vardı ama ben gazdan sanıyordum.kolik bitince düzene girer diyordum ama olmadı.oğlum uykucu bir çocuk.uyandıktan 1-2 saat sonra tekrar uyumak istiyor ve kendi kendine uyumadığı için ağlamaya başlıyor.ayağımıza alıp sallıyoruz.şimdiiiiiiiiii.........
    1- hemen gözlerini kapasa da dalamıyor dalıncaya kadar epey bi sallamamız gerekiyor
    2- uyuduktan sonra da uykuya devam edebilmesi için ayağımızdan indirmememiz gerekiyor.indirdiğimizin 2.dakikasında uyanıyor.bu yüzden sallamasak da ayağımızdan indiremiyoruz.bir de her sese uyandığı için tekrar sallamak icabediyor zaten.o uyuduğunda nerdedeyse evde nefes almıyoruz ses çıkmasın da uyanmasın diye.
    Alışmasın indirelim diyip indiriyoruz ayağımızdan ama hemen uyanıyor uykuyu toparlayamadığı için de gün boyu ağlıyor.
    Bunlar ne zaman düzelecek ya da düzelecek mi???bebişleri benim gibi olan var mı aranızda siz napıyorsunuz??

2. 29 Ekim 2009
  3. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sanırım korktuğum başıma geldi,galiba kimsenin bebişi benimki gibi değil:KK43:((((((((((

4. 30 Ekim 2009
  5. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bnımkıde kolıktı ve aynsı su anda delırcem hep kucakta asla ınmıooooo

6. 30 Ekim 2009
  7. Beta

Beta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    canım, kaderdaşım :roflol: kızım 5,5 aylık,hala uykusu gelince başlıyo ağlamaya,çingene beşiği kurduk 1 aydır,onda sallıyorum.baya bi salladıktan sonra uykuya geçiyo,ama sonra seninki gibi uyanmıo,Allah sabır versin kardeşim tüm gün onunla uğraşıyorsun desene :teselli:

8. 30 Ekim 2009
  9. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    valla koltukta köşe yastıgı gıbı oturyoz..kalkamıyom ben sıkıysa kalk:eek:lmaz: bıde uykusunu almadımı amannnnnnnnnnn kaçççç böle bı aglama yokkkk yıkıo ortalığıı..uyanncada dıom bı yemk yapım 10 dk ..nerdeeeeeeeeee cıglık cıglığaaaaaaaaaa yaa yandık valla offffffffffffffffffffffffffffffffffffff

10. 30 Ekim 2009
  11. eness

eness Avoncu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    oglum kendı kendıne uyuyordu fakat 2 ay bska bır yerde kaldık,kalabalıkta seste kendı kendıne uyuyamadıgı ıcın salladık ve sallamaya alıstı,aynen dalamıyor.1 haftadır emzırerek uyutuyorum en son gece uykusunda sallıyorum.cıglık atarak uyanıyordu emzırerek uyutugumdan berı bu sorun yok.benım bır sorunum da cok gec uyuyor taa gece 12 de gece uykusuna daldı 10da kalktı.uyku sorunu cok kotu ya

12. 30 Ekim 2009
  13. tullayy

tullayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benim sorunlarımın aynısı insan başkalarında da aynı şeylerin var olduğunu öğrenince sanki rahatlıyo ya da sabır etmeye devam diyorum benim tombuş da aynen öyle tam diyorum sıkı sıkı uyuyo sallamayı bıraktığım anda uyanıveriyo biz salıncak aldık ilk anda pek faydası olmucak sandım ama şükür şuan çok ii tam uyanacakken bi sallıyorumyine dalıyo allah yardım etsin cümlemize

14. 30 Ekim 2009
  15. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla biz de portatif hamak aldık onda kolay oluyor kımıldayınca sallıyorum dalıyor.ama yere çok yakın.şimdi kış da geliyor artık geceleri beşiğine koyuyorum ama beşiğin sallaması kesmiyor bizimkini.hemen uyanıyor.offffffffffffffffffff,çok zor ya valla 4 ayda 10 yaş yaşlandım ben.

16. 31 Ekim 2009
  17. kedici

kedici Can Deva'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhabalar, size tavsiyem uyuturken, bebeğinizin üzerini örttüğünüz battaniyesi ile kafasını, kulaklarını ve gözlerini de kapatın. Ya da ağır olmayan bir örtü de olabilir. Bu şekilde etraftaki uyaranlardan etkilenmeyeceki, uykuya daha kolay dalacak ve derin uyuyacaktır.
    Annemden öğrendiğim bu yöntem o kadar işime yaradı ki, aynen sizler gibi saatlerce kucağımda sallıyordum, sallanan beşiği var onda uyutmaya çalışıyordum ama uykuya dalması ve devam ettirmesi çok zor oluyordu.
    Şimdi bu şekilde uyutuyorum, maşallah :nazar: çabucak ve derin uyuyor.

18. 31 Ekim 2009
  19. NADYA 81

NADYA 81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    çiğdemcim merhaba
    unuttukmu birbirimizi:))
    benimkide 2.5 aylık oldu.ve aynen canım.zaten benimkide kolik biliyorsun.
    doktorumla konuştum.anlattım.fön makinası olmadan gece uykusuna dalamaıyor ve kapatınca hemen uyanıyor.gece evde hep fön mak sesi düşünsene.sallanan beşiği olmadan zaten yaşıyamaz oldu.
    doktorum bana uyku düzenleyici bitkisel bir damla verdi.bugün başladım kullanmaya bakalım ne olucak.
    adını yazsam sorun olmaz sanırım.
    BAY BAY BıTKıSEL DAMLA
    araştır sende nette.sor doktoruna istersen.belki faydasını görürsün canım