Uyluk germe

Konusu 'Vücut Estetiği' forumundadır ve Elif tarafından 28 Nisan 2010 başlatılmıştır.

  28 Nisan 2010
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.627
  Beğenildi:
  5.161
  Ödül Puanları:
  438
  Bacak içi uyluk germe Aşırı kilo alma ve kilo verme ve ayrıca yer çekimine bağlı bacak içinde sarkma tarzında şekil deformitsi oluşur. Deformiteyi gideren estetik girişimin yağ alma ve sarkmayı giderme ünvanı ‘thigh lift’ veya bacak içi germedir.

  Deformitenin derecesine göre uygulanan yöntem değişir. Genelde liposuction ile kombine edilir. Ameliyat izleri ise yine deformitenin derecesine göre kasık hattı veya bacak içinde gizli kalır.

  Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılır, süresi deformiteye göre 1-2.5 saat sürer. Hastanede kalış süresi bir kaç saat veya 1 gecedir. Ameliyattan 3-5 gün sonra işe dönülebilir veya uçak yolculuğu yapılabilir.  Kilo alıp verme, yaşlanma gibi etkenler sonucunda, özellikle uyluğun iç kısmında ve kalça kısmında, dokularda gevşeme ve sarkma oluşur.
  Bu ameliyatta uyluk ve kalça bölümlerinde sarkmış ve gevşemiş olan deri ve yağ dokusu eliptik bir şekilde çıkartılır.Konulacak askı dikişleri ile sarkmış dokular olması gereken yerde konumlandırılır. Böylece kasık bölgesinde gerginlik sağlanırken kalçada estetik bir görünüm kazanır.
  Ameliyat kesileri derinin doğal kıvrımlarınca yapıldığından izi farkedilmez. Uyluk germede bu yara izi kasık bölgesinde gizli bir şekilde duracak, kalça germede ise, yara izi kalça kemiğinin hemen üstünde, vücudun yan bölgesinde, bikini altında kalacak şekilde olacaktır.

  Bu ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır 1-3 saat sürebilir. Ameliyat yerlerinde ilk başlarda bir rahatsızılık hissi veya ağrı hissi olacaktır ve bu verilen ağrı kesicilerle giderilecektir. İlk başlarda yürümek ağrılı olacak fakat bir kaç gün içinde ağrılar büyük ölçüde azalacaktır. Hasta ameliyattan 4-5 gün sonra duş alabilir. Günlük aktivitelere ikinci hafta içinde yavaş yavaş dönülebilir. Fakat spor aktivitelerine katılmak bir ay beklenmelidir.

  Bacakların üst kısmı kilo alıp verme, yaşlanma, doğumlar gibi nedenlerle gerginliğini kaybeder, uyluk iç kısmında gevşeme ve sarkmalar meydana gelir. Bu sarkma ve düzensizlikler ileri derecede ise bacak (uyluk) germe ameliyatı yapılır.
  .esteistanbul.com