Uyuyamıyorumm :(((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve PastelBoya tarafından 5 Mart 2010 başlatılmıştır.

5 Mart 2010
    Konu Sahibi : PastelBoya
  1. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben neden uyuyamıyorum yaa!! Kızlar gece 03.00'te yatıyorum sabah 07.30'da kalkıyorum o günün aksamı gene gec uyuyorum.Hatta hic uyumadan okula gittigim de oluyor ve dahası o uyumadıgım günün gecesine de gene 03.00 hatta daha bile gec uyuyorum..

Gece uyumayıda sevmiyorum bu nedendir bilmiyorum 3-4 senedir yasıyorum bunu..Düsünsenize sabaha karsı uyudugumda da aksam 5'te kalkıyorum haliyle tüm günüm ölüyor..Deli gibi uykumun oldugu ve yatagıma atlamak icin zor durdugum günleri özledim.. :sinifsinif:

Su sıralar psikolojik sorunlar yasıyorum ve doktora gittim depresyon dedi normalde anksiyete bozuklugu da var bende ama uyku problemim bu sebeplerden kaynaklanmıyor dedigim gibi cok eskiii herkes uyurken ben oturuyorum daraldım artık:gitme:

Düzene sokmaya calısıyorum erken kalkıyorum aksam en gec 12'de yatıyorum ama uyuyamıyorum bende kalkıyorum tv falan izliyorum..Oda arkadasıma imreniyorum yaa sabah 10da bile uyansa aksam istedigi saatte yatsa gene uyuyor..

Ben gündüz 1 saatcik uyusam aksam uyuyamıyorum..Anlayacagınız cok sıkıldım artıkksenağlama

2. 5 Mart 2010
  3. Toxicant

Toxicant Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ayni seyleri bende yasadim/yasiyorum. Eskiden okula sabah gitsem bile erken yatamazdim ama o zamanlar kafama takmiyordum, beni rahatsizda etmiyordu.
    Sonra bazi yasanan zorluklardan dolayi depresyona girdim ve bu uykusuzluk artti, hatta uyursam ölecem bir daha kalkamicam korkusu basladi. Nerden cikti, niye böyle oldu bilmiyorum. Bu durum gittikce kötülesmisti, üstüne baska piskolojik rahatsizliklar cikti. Bu korkudan uyuyamam 1 sene sordu ve cok zor bir dönemdi. Sonra dedigim gibi baska seylerde olunca doktor doktor gezdim ve guatr cikti. Yasadigim duygular, guatrin getirebilecegi semptomlara benziyordu. Korkular gitti ama ben hala erken yatmam, arkadaslar, esim vs bana sürekli, vampir, dracula, gecekusu derler:-)
    Tuhaf cogu zaman gece uyursam bisey kacircam duygusu var, sanki günü uzatmak istiyorum.
    Ama diger taraftanda senin dedigin gibi uyuyan kisileri, ev halkini acayip kiskaniyorum ve onlari uyurken görünce sinir oluyorum.
    Yani canim yalniz degilsin, kim bilir bize benziyen daha ne kadar tuhaf insanlar var:-))

4. 5 Mart 2010
  5. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Aynen canım bazen bende de uyanamayacakmısım gibi geliyor..Hatta eee nil bir gün daha bitti ölümüne biraz daha yaklasıyorsun diyorum uyumak ne bileyim cok tuhaf geliyor bana uykum gelse keske tuhaf gelse de uyurum ben yeterki gelsin..

Bazen gündüz bastırıyor ama kısa sürelii yanii..Uykusuzlukta dikkat bozuklugu algılama güclügü ve daha benzeri bir cok seye yol acıyor okulda cok zorlanıyorum mesela bu konuda:sinifsinif:

6. 5 Mart 2010
  7. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ve ne zaman uyumak icin yatagıma uzansam uzun bir süre bi türlü o uyku moduna gecemiyorum..Uyuyamadıgımdan farklı farklı seyler düsünüyorum ailemi,gecmisimi,kendimi...Uyuyorum diyelim bu seferde uykularım cok bölünüyor gece 5 kere uyanıyorumdur yaniii..

Son düzenleme: 5 Mart 2010
  8. 5 Mart 2010
  9. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    ben de gece cok gec uyurum gunduz de haliyle oglene dogru anca kalkarim. ama benim derdim ayri. ben cok az uyuyarak zinde kalmak istiorum. sanki oyle yaparsam cok daha fazla yasiycakmisim gibi.. ama sen eger gece en gec 12 gibi yatmak istiorum dersen uzun sure cok gec yat ve cok erken kalk. gozunden uyku aksin ama kalk ve o gun icinde hic uyuma. kendini yorarsan belli bir sure sonra 12de gozunden uyku akicak. sonra da erken kalkmaya devam edersen haliyle erken uykun gelicek.

gun icinde cok yorulmuyorsun sanirim. fiziksel aktiviteni artirirsan vucudun mecbur direnemeyecek artik. ama gozunden uyku akiyor da uyuyamiyorsan insomnia fln olabilir. onun icin doktora gitmelisin....

10. 5 Mart 2010
  11. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    bu arada bir tane ogrencim soylemisti. cok gulmustuk. bir din alimi ya da ilahiyatci bir yazar kose yazisinda soyle bir sey yazmis; "eger geceleri uykuya dalamiyorsaniz icinizden Allah diyin surekli. seytan sizi uyuturmus".

cok gulmustuk ama dogruluk payi vardir. madem herseyi denediniz bi de bunu deneyin. belki yarar. hemde buna dalinca baska seyler akliniza gelmez.

12. 5 Mart 2010
  13. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Canım onu cok yaptım ama sonuc gene hüsran..Uyumayıp okula gittim sabah sersem gibi oluyordum önce ama sonra hic uykum kalmıyor o gece gene hic dogru düzgün uyuyamıyorumm..

14. 5 Mart 2010
  15. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Gözümden uyku akıyor ama uyuyamıyorum o yataga yatınca yanii illa uyuyorum ama önemli olan o gözünden uyku akarken uyuyabilmek yanıyor resmen gözlerim..Yatakta 3 saat uyumadıgım oluyor haliyle en sonunda pes edip tv izliyorum yada nete giriyorum..Hatta son zamanlar kendimi cok yorgun hissediyorum bileklerim bile agrıyor ama uykusuzluk masallah son safhada ilerliyor :KK43:(

Canım söyle söyleyim cok dolasırım yani ögrencilik hayatı bilirsin ordan oraya geziyoruz sürekli ..

Son düzenleme: 5 Mart 2010
  16. 5 Mart 2010
  17. MisSpink

MisSpink `мάViş'M Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    bende senin gibiyim canim aslinda uykuyu severim ve uykcuyum ama geceleri uyuyamiyorum 03.00 te uuyorum oda en erken 03.00 ama sabah braksalar oglenee kadar uyurum ama iste 9da kalkiyorum ama geceleri erken uyumak istiyrm
    mnla bu aksam senin dedigini deniycem umarim ise yarar kotu bi durum uykusuzluk

18. 5 Mart 2010
  19. Toxicant

Toxicant Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Nilsu bence uykun gelsede sen onu beynine "uyumicam" diye güzelce yerlestirmisin.
    mnla cok hakli, en azindan bende gecerli...vucud yorulmuyor fazlasyla.
    Yatakta uyuyamayipta baska sacma seyleri düsünmen cok normal o bendede var, düsündükcede icime sIkinti giriyor, korkular basliyor.
    Hic bitki cayi denedin mi?