uyuyan bebeğinizi gece emziriyor musunuz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve biricik_tuana tarafından 31 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : biricik_tuana
  1. biricik_tuana

biricik_tuana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    88
    uyuyan bebeğinizi gece o uyurken emziriyor musunuz veya uyandırıp mı emziriyorsunuz?

2. 1 Eylül 2010
  3. 06_gelincik_05

06_gelincik_05 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    canım bebeğinin kaç aylık olduğuna bağlı.mesela bir iki aylıksa 3 saatte bir uyusada uyanıkken kaldır emzir.ama 4-5 aylıksa bence gerek yok.

4. 1 Eylül 2010
  5. weyden

weyden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızım 4 aylık ve geceleri acıktığında 2 satte bir kendisi sesler çıkarıyor bende emziriyorum.benim uyandırmama gerek kalmıyor.eğer 3-4 saatten daha fazla aç kalıyorsa ve kendisi uyanmıyorsa mutlaka sen uyandırıp emzir.

6. 1 Eylül 2010
  7. Tuyann

Tuyann Varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bebeğim 3 ay 10 günlük. Ben ilk günden beri geceleri dahi uyuyorsa bile uyandırıp emziriyordum. Zaten sonradan kendi kalkıp emmeye başladı. Mesela 11 12 gibi emziriyorum sonra kendi zatn 3 4 gibi kalkıyor ozamanda emziriyorum. Bence emzirmek lazım. Gerçi annem kızım uyku düzenini bozuyorsun sonradan zorlanırsıın diyor. gece 12 gibi emzir birde sbah emzirirsin 6 7 gibi diyor 6 saat çok gibi geliyor bana. İçim rahat etmiyor onun için 3 4 saatte bir mutlaka emziriyorum ben. Oda alıştı zaten bu duruma.

8. 1 Eylül 2010
  9. buket_04

buket_04 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    benimde kızım 1 aylık bende gece uyanmazsa uyandırıp emziriyorum bebek daha acıyorum aç kalmasın diyeee

10. 1 Eylül 2010
  11. gulsan38

gulsan38 güneş doğuyor.... Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    bebek 3 aylıktan fazla ise ve gece emmek için uyanmıyosa çook şanslı annelerdensin sabah emzirebilirsin. çünkü 3aydan sonra bebek beslenmeden 4-5 saat uyuyabiliyor. ama daha küçükse mutlaka gece emzirmen lazım gelişebilmesi için.

12. 1 Eylül 2010
  13. zelzela

zelzela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    oğlum 4 aylık olmasına rağmen günlük olmasada ara bir uyandırıp gece emziriyorum

14. 1 Eylül 2010
  15. biricik_tuana

biricik_tuana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    88
    kızım 2.5 aylık, gece 12 gibi emziriyorum, bazen 3te ve 5te kalkıyor, bazen sadece 5'te kalkıyor, bu ay pek kilo yani gram almadı, ayrıca 5 dakika emip bırakıyor. doktorumuz da gece uyuyorsa uyandırma, hatta ağlamıyorsa bırak kendi kendine tekrar uyusun demişti 2. ay kontrolumuzde. ayrıca bazı bebekler büyüdükleri için 5 dakikada doyabilirler de demişti. artık bilmiyorum doktora gidene kadar kilo aldı, aldı... almadı durum değerlendirmesi yapacağız doktor amcamızla...