Uzakta olan einiz bayramn ilk gn aramazsa ne hissedersiniz?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve masumum tarafından 21 Eylül 2009 başlatılmıştır.

21 Eylül 2009
    Konu Sahibi : masumum
  1. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Herkese iyi bayramlar
    Bugüne kadar buraya konu açıp açmamakta hep kararsız kaldım ama bugün öyle sinirlendimki sadece sizinle paylaşmak istedim.

Eşim 3 aydır başka bir şehire çalışmaya gitti çocuklar ve ben kaldık. Giderken boçlarımızı ödeyene kadar çalışacağını kışa geleceğini söylemişti. Güya bize para gönderecekti. gideli 3 ay oldu ama sadece bir kez çok cüzi bir miktar gönderdi. Bu ayda kendi kredi kartını kapatacak bana gene biraz para gönderecekti. Arefe günü telefonda para gönderemeyeceğini, hatta kartın asgarisini yatıracağını söyleyince çok sinirlendim ve tartıştık. Bayramın ilk günü geçti ama o bırakın beni çocuklarımızı bile arayıp konuşmadı.
    Öyle üzüldümki bu adam her bayram ama her bayram yanımızdayken bile beni üzecek birşeyler bulurdu. Uzaktaykende böyle yapması çok üzdü beni. Kusura bakmayın biraz karışık olmuş olabilir rahatsızım inanın zor yazdım ama paylaşmazsam kafayı yiyecem.

Arkadaşlar yeniden bir konu açmaktansa buradan devam etmeyi uygun gördüm. doğrumu yaptım bilmiyorum.
    Eşimden hâla ses yok bugün eltimi aradım bütün öfkemi ona boşalttım. Çünkü onlar bayramda eşimin yanında olacaklardı. Eşimin ev tutup tutmadığını, neler yaptığını sordum, eltimde ne kaynımın nede kendisinin bu konuyla ilgili eşimle konuşamadıklarıını çok kalabalık olduklarını, zaten eşim işte olduğu için sadece bir kaç kez görebildiklerini ama eşimi kayınvalidemin evinde gördüklerini söyledi. Bende o zaman kayınvalideme sorsaydın dedim. oda hastaydı bir türlü fırsat bulup soramadım dedi. Sen x le kendin konuş dedi bende kesinlikle ilk adımı atmayacağımı ondan bekleyeceğimi söyledim. Çünkü telefonu yüzüne kapatılan bendim ve hayatta en nefret ettiğim şeyin telefon kapatmak olduğunu eşim gayet iyi bilir benim ilk adımı atmayacağımıda, Fakat benim ilgimi çeken eltim ve kaynıma ısrarla öğrenin diye tembih etmeme rağmen bunu sormamaları, ya çokmu zor x buradamı kalıyor diye sormak, ben daha çok şüphelendim, daha çok sinirlendim. Eltime dedimki yıllardır ne bana kocalık nede çocuklara babalık yaptı orada ne halt ediyorsa söyleyin bende yolumu çizeyim artık onu istemiyorum dedim. Oda bana haklısın tam yapacaktı şimdide böyle oldu, 35 yaşındaki adama ne söyleyelim dedi. Çok karmaşığım arkadaşlar ne düşüneceğimi bilmiyorum. Emin olduğum bir şey var eşim kesinlikle kendisine yeni bir hayat kurmaya çalışıyor.
    Lütfen fikirlerinize çok ihtiyacım var. Çünkü çevremde bu konuyu paylaşabilecek, yardım isteyebileceğim kimse yok. Lütfen okuyup geçmeyin.

Son düzenleme: 22 Eylül 2009
  2. 21 Eylül 2009
  3. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    bulundugu yer cok mu uzak?
    bayram izinleri yok mu?
    cok enteresan ya..
    insan esini aramasa bile cocuklarini aramaz mi?

4. 21 Eylül 2009
  5. flower24

flower24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim cep teli yokmu? sen arasaydin belkide senden beklemis olabilir.

6. 21 Eylül 2009
  7. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Bulunduğu yer bize uzak eşim istanbulda bence bahanesi yok çünkü tartıştığımızda telefonu yüzüme kapattı yani bilerek aramıyor bende o yüzden aramadım

8. 21 Eylül 2009
  9. 1numara

1numara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aslında karışık bir mevzu.sizi aramaması erkeklerin tipik cezalandırma taktiklerinden olabilir.niye ise haksızken bile bişey ypıp haklı göstermeye çalışırlar.ama aramaması gerçekten çok ayıp.mutlaka sizden en fazlada çocuklarından beklemiştir.
    yalnız ilginç olan oraya çalışmak için gitmesi ve size para yolllamaması.

10. 21 Eylül 2009
  11. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Haklısın canım evet cezalandırma gibi olabilir ama çocuklarım küçük 7 yaşında onlar kendi başlarına arayamazlar, ama eşim arasaydı ben direk çocuklara verir kendim görüşmezdim. o beni isterse konuşurdum. ama tenezzül etmedi.

12. 21 Eylül 2009
  13. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Aslında sinirden asıl tartışmıanın içeriğini yazmadım ben paranın hesabını sorunca bana ev tuttuğunu parayı oraya harcadığını söyledi. oysa kendisi kayınvalidemle kalıyordu. 2 ay sonra dönecek biri neden ev tutarki

14. 21 Eylül 2009
  15. 1numara

1numara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    en önemli kısmını yazmamışsın tatlım haklısın insan iki ay için ev tutarmı annesiyle kalmak varken böyle geçici bir durum için insan ev tutmaz.ayrıca bundan senin neden daha sonra haberin oluyor.bence en kısa zamanda bir ziyaretine git.

16. 21 Eylül 2009
  17. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Gitmeyi bende düşündüm ama çocuklar okula başlıycak ve onları bırkabileceğim ne yazıkki hiç kimsem yok. Sadece kaynımla görüştüm ondan haber bekliyorum oda doğruları söylermi bilemiyorum.

18. 21 Eylül 2009
  19. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    canim burnuna kotu kokular cagristirmak istemem ama pek guzel bir tablo yok ortada farkinda misin?
    bence kucuk bir baskin yapmalisin acilen hem de.