Uzanmışım kumsala

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve realist tarafından 19 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

  19 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : realist
 1. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148
  Aklımda Sertap Erener'in "Uzanmışım kumsala " sözleri ile başlayan "tatildeyim"le devam eden o güzel parçası ile Erdek'ten hareket eden İDO'nun arabalı vapuruna bindik ailece.
  Yaz gününün bunaltıcı sıcağında, üst katta üşüye üşüye yoculuk yapıyoruz.Tabiri caizse kelimenin tam anlamı ile keyifler gıcır!...
  Önümüz deniz ,hava temiz.Aile boyu sohbetimizinse keyfine doyum olmuyor.İyot kokusunu ciğerlerimize çeke çeke yol alıyoruz.
  O da ne sanki bir sigara kokusu.Boşver diyorum kendi kendime !...Yasak ama insanlar da bunaldı.Onlar da böyle keyif alıyor yolculuktan.
  Ben içenlere bu kadar hoşgörülü davrandıkça,onlar daha da fütursuzca,üstelik gözümden sakındığım 6 yaşındaki oğlumun,10 yaşındaki kızımın burnunun dibinde içiyor ve asla verdiği rahatsızlığın farkında olmuyorlardı.Üstelik geminin o kısmında oturanlar bilir.Sert esen rüzgar ,ne kadar engelleseniz de size karşıysa eğer, burnunuza sokar o dumanı.
  Dayanamadım.
  -Hanımefendi,yanınızda iki küçük çocuk oturuyor ve siz dumanınızı nereye savurduğunuzun farkında bile değilsiniz.Hiç olmazsa kalkıp ayakta içebilirsiniz!...
  deyince
  -Zaten bitmişti!..deyip yere atıp söndürdü.
  Fark ne biliyor musunuz?
  İçen yasağa aldırmıyor.Garsonlar bile yanından geçerken ses çıkartmıyorlar.
  Değişen şey sadece yerde söndürdükleri izmaritleri toplayıp çöp bidonuna atıyorlar.......
  Üstelik öyle tezatlıklar da yaşadım ki.
  Adam oturmuş Burada sigara içmenin cezası 60YTL yazısının altnda habire çekiyor dumanı..
  Ben de özellikle o adamın fotoğrafını çekmek için uğraştım ama bunu gizlice yapmaya çalışınca net çıkmadı.Onun yerine gemide elinde sigara ile dolaşan başka adamın fotoğrafının çektim.Onu da İDO 'ya postalayacağım belge olarak.Vapurun adına gelince"SELAMİÇEŞME"
   
 2. 19 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : realist
 3. irna

  irna Popüler Üye Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2007
  Mesajlar:
  6.862
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  146
  vallahi böyle yapmıyorum.evet içiyorum istemeyerekde olsa bu mereti ama bak öyle saygısızlık yapmıyorum.benim zorum kendimi zehirlemek,başkasını zehirlemeye hakkım yok.ben bunu kullandığım halde ev oturmalarına gittiğimde,ordaki içenlere karışıyorum çocuklar ve içmeyenlerin yanında yapmayalım,diye.keşke evlerede yasak gelse,yasaklara uyma gibi bağlılığım varda.
  sağo bitanesi yazın çok güzeldi.inşallah bırakmak isteyipte bırakamayanlar,bırakmak istemeyenler bir an önce bırakırlar.
  tatilinin güzel gectiğine sevindim.arabalı vapurun tadıda bir başkadır.bizde sinopta binmiştik.o taraftaki tatilden adeta bir vapur gezisi var aklımda,o kadar yani beni etkilemiş.
  tekrar hoşgeldin kk