Uzay Dolmuşu

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve AttaQue tarafından 30 Ocak 2008 başlatılmıştır.

  30 Ocak 2008
  Konu Sahibi : AttaQue
 1. AttaQue

  AttaQue Yeni Üye Üye

  Katılım:
  30 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.754
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  İNGİLİZ MACERACI İŞ ADAMI SİR RİCHARD BRANSON, 2010'DA TİCARİ UÇUŞLARA BAŞLAMASI PLANLANAN UZAY ARACININ NİHAİ TASARIMINI TANITTI.

  [​IMG]

  VİRGİN ŞİRKETLERİNİN SAHİBİ BRANSON, NEW YORK'TA DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISINDA, HALEN KALİFORNİYA'DA İNŞASI SÜREN VE YÜZDE 60'I TAMAMLANAN SPACESHİPTWO ADLI UZAY ARACININ TEST UÇUŞLARININ HAZİRAN'DA BAŞLAMASININ ÖNGÖRÜLDÜĞÜNÜ BELİRTTİ.

  [​IMG]

  UZAY TURİZMİNİN ÇOK BÜYÜK BİR POTANSİYELİ BULUNDUĞUNA İNANDIĞINI VE BU PROJENİN BAŞARILI OLMASININ ÇOK BÜYÜK ÖNEMİ BULUNDUĞUNU SÖYLEYEN BRANSON, "EĞER BUNU BAŞARIRSAK, UZAY ARACI FIRLATMA SİSTEMLERİ VE UZAY TEKNOLOJİSİNE ÖZEL SEKTÖRÜN PARA YATIRMASINI SAĞLAMASININ YOLUNU AÇMIŞ OLURUZ" DİYE KONUŞTU.

  [​IMG]

  2 PİLOT, 6 BİLETLİ YOLCU TAŞIYACAK VE BİR KOLTUĞUN 200 BİN DOLARA SATILACAĞI SEYAHATLER İÇİN ŞİMDİDEN ARALARINDA AKTRİS VİCTORİA PRİNCİPAL, FİZİKÇİ STEPHEN HAWKİNG VE HOLLANDA PRENSESİ BEATRİCE'İN BULUNDUĞU 200 KADAR POTANSİYEL UZAY TURİSTİNİN DEPOZİT YATIRDIĞI BELİRTİLİYOR.

  [​IMG]

  XPRİZE ÖDÜLLÜ SPACESHİPONE TASARIMI TEMELİNDE GELİŞTİRİLEN SPACESHİPTWO ADLI YAKLAŞIK 20 METRE UZUNLUĞUNDAKİ UZAY ARACIYLA YAPILACAK UÇUŞLAR 2 SAAT SÜRECEK VE YOLCULARA 4,5 SAAT YER ÇEKİMSİZ ORTAMDA BULUNMA İMKANI SAĞLANACAK.

  [​IMG]

  WHİTE KNİGHT (BEYAZ ŞÖVALYE) ADLI ANA GEMİYLE, CONCORDE'UN SEYRÜSEFER İRTİFASI OLAN 50 BİN FEET İRTİFAYA ÇIKTIKTAN SONRA, ANA GEMİDEN AYRILARAK MOTORLARINI ATEŞLEYECEK UZAY ARACI, 110 KM İRTİFAYA ULAŞABİLECEK.


  Alıntı : internethaber

  Toplayın valizleri uzaya gidiyoruz!:teytey: