UzmaN'dan ''Karyağdı Tatlısı'' Tarifi (Resimli)

Konusu 'Tatlılar' forumundadır ve UzmaN tarafından 28 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : UzmaN
  1. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Hem hafif,hem gösterişli:))

Krem şantiyi tatlı yapmaya başlamadan önce hazırlayıp,dolapta bi süre bekletiniz..

1 su bardağı toz şeker
    1 paket etimek
    Yarın kilo süt
    7 çorba kaşığı irmik
    7 çorba kaşığı toz şeker
    1 paket vanilin
    1 paket krem şanti
    Hindistan cevizi

Şimdi bir paket etimeki borcama dizin..Bir tencerede yarım litre(ben göz kararı yapıyorum) suya 1 su bardağı şekeri ilave edip kaynatın.Ocaktan alıp, etimekleri bi güzel ıslatın ve yumşayan etimekleri birbirine yaklaştırın..
    Yine bir tencereye yarım kilo süt,7 yemek kaşığı irmik ve 7 yemek kaşığı toz şeker ekleyerek pişirin,ocaktan almadan bir paket vanilini ekleyin.Koyulaşınca ıslattığınız etimeklerin üzerine yayın..Bu da tamam.
    Sonra sade krem şantiyi sütle karıştırıp,mikserle kıvamına getirin..Bunu da en üste yayın amaaaa etimekle, sütle pişirdiğimiz irmik soğumuş olacak yoksa krem şantinın kıvamı cıvıklaşır..Diziliş şu oldu;ıslanan etimek,pişen irmik,krem şanti.
    En üstede bolca hindistan cevizi serpin,atın dolaba..1 saat bekletin ve ıslattığınız bıçakla kareler kesip servis yapın..
    Deneyin pişman olmayacaksınız..
    Etimekleri borcama dizip,şeker ve suyla hazırladığımız şerbetle ıslattık ve birbirine yaklaştırdık..
    Sonra irmik,süt,şeker ve vanilyayı pişirdik ve krem şantiyi çırpıp hazırladık...
    Şerbetle ıslattığımız etimeklerin üstüne pişirilen irmiği ekleyip,soğumasını bekliyoruz..Soğuduktan sonra kremşantiyi de irmiğin üstüne ekliyoruz..
    Ve son işlem olan hindistan cevizini bolca en üste serpip buzdolabında soğumaya bırakıyoruz..Afiyet olsun..
    Not: Ben iki kişilik yaptım ve malzememi ona göre ayarladım..Tarifde ki malzeme miktarları büyük borcam kalıpları içindir..yerimseniben
    Kadınlar Kulübü Yemek Tarifleri :nazar:

Son düzenleme: 28 Eylül 2009
  2. 2 Eylül 2008
  3. dalya05

dalya05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bunu mutlaka deniyeceğim..tarifi bile harika...teşekkürler.....

4. 18 Mart 2009
  5. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Tarifimi çok önce vermiştim ama geçen gün yaptım ve fotolarını da ekleyim dedim..Daha anlaşılır olacağına inanıyorum..

Etimekleri borcama dizip,şeker ve suyla hazırladığımız şerbetle ıslattık ve birbirine yaklaştırdık..

Sonra irmik,süt,şeker ve vanilyayı pişirdik ve krem şantiyi çırpıp hazırladık...

Şerbetle ıslattığımız etimeklerin üstüne pişirilen irmiği ekleyip,soğumasını bekliyoruz..Soğuduktan sonra kremşantiyi de irmiğin üstüne ekliyoruz..

Ve son işlem olan hindistan cevizini bolca en üste serpip buzdolabında soğumaya bırakıyoruz..Afiyet olsun..

Not: Ben iki kişilik yaptım ve malzememi ona göre ayarladım..Tarifde ki malzeme miktarları büyük borcam kalıpları içindir..yerimseniben

6. 28 Mart 2009
  7. EU2

EU2 Guest

bu tatliyi her zaman yaparim cok guzel oluyor etimek tatlisida deniyor
    herkes cok begenir
    ellerine saglik

8. 2 Nisan 2009
  9. AsiMavi

AsiMavi ♥♥..hosgeldin BeHiCeM..♥♥ Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    canim super ellerine saglik

10. 7 Nisan 2009
  11. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    tipkisinin aynisinin biraz deyisigini bende yapiyorum cok seviyo ve begeniyoruz bunuda denicem insallah

ellerinize emeginize saglik harika görünüyo

12. 10 Ağustos 2009
  13. asksinsencansinsen

asksinsencansinsen EVLIYIM MUTLUYUM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    mmmhhh...ablam(incitanemtuana)buna benzeer dedigi gibi yapar ve bayilirim eminim buda lezizdir, ama ben daha hic yapmadim sizinkini mutlaka deneyecegim...
    ellerine saglik

14. 10 Ağustos 2009
  15. SaaHiKKa

SaaHiKKa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende deniyecem bende bende bana ne :) ellerine sağlık canım tarifi bizimle paylaştığın için teşekkürler

16. 11 Ağustos 2009
  17. btrebru

btrebru Mesleğine aşık anne:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ellerinize sağlık .bende uzun zaman önce enişteme yapmıştım o beni kırmamak için yedi ama çok kötü olduğunu tadınca anladım tarifinizi deneyeceğim teşekkürler.

18. 11 Ağustos 2009
  19. Eylul

Eylul Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Etimek tatlısı derim bende bu tatlıya ramazanda yapmıştım ama daha değişik bir tarifti
    bunu denicem nefis görünüyor ellerine sağlık uzmanım alkisalkisalkis