Uzmanından lazerepilasyon ve diğer epilasyon sorularına cevaplar.

Konusu 'İğneli Epilasyon' forumundadır ve NURAYYILDIZ tarafından 28 Haziran 2010 başlatılmıştır.

28 Haziran 2010
    Konu Sahibi : NURAYYILDIZ
  1. NURAYYILDIZ

NURAYYILDIZ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben Sağlık meslek lisesi mezunu olup Üniversiteden Yüksek Ebe olarak mezun oldum, bir devlet hastanesinde 11 yıl aktif olarak ebe-hemşirelik yaptım son 14 yıldır estetik sektöründe hizmet veriyorum bu süre içinde en uzun sadece lazer epilasyon yapan bir merkezde çalıştım şimdiye kadar tüm sistemlerle aktif olarak çalışmış olup bilgi ve deneyim sahibiyim ayrıca iğneli epilasyon üzerine de eğitimlerimi aldım şu an aynı zamanda ustalık belge sahibi Uzman estetisyenim ve kendime ait bir Güzellik Salon işletmecisiyim. yildizepilasyon.com
    Lazer epilasyon ve iğneli epilasyon ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlamak için lütfen sormaktan çekinmeyin sorularınız en geç 24 saat içinde cevaplanacaktır .:nazar:

Son düzenleme: 12 Ağustos 2010
  2. 28 Haziran 2010
  3. angelnr*

angelnr* Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    iğneli epilasyon yaptınız mı ne kadar süre ?

4. 28 Haziran 2010
  5. sumeyra86

sumeyra86 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lazer epilasyonun en iyi yöntem olduunu biliyorum. ama kafama takılan birşey var.. tüğler derinin nefes almasını erlemesini sağlıyor. lazer epilasyon ile tüğler kökten gittiğinde o gözenekler kapanır muhtemelern ve deri nefes alamayıp normalden daha erken kırışması ve yaşlanması söz konusu olurmu

6. 28 Haziran 2010
  7. LEYLA10

LEYLA10 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalar
    benim bir sorum olacak size
    duyduğum kadarıyla lazerle biten kıllar 2 sene sonra tekrar çıkabiliyormuş.ayrıca 30 yaşından sonra hücre yenilenmesi azaldığından tavsiye edilmiyormuş.bilmiyorum ne kadar doğru .ilk elden yanıt alayım dedim.cevabınız için şimdiden teşekkürler :)

8. 28 Haziran 2010
  9. naz1970

naz1970 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben cevap verebilirim size bu konuda 2 yıl olmasa da 5 yılda kıllar geriye dönebiliyormuş makineyi satan firmadan öğrendim bu bilgileri sizede hormonlarınız bozuk dememiz gerekiyormuş cevap bu arkadaşlar .

10. 29 Haziran 2010
  11. NURAYYILDIZ

NURAYYILDIZ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Size kendimi kısaca tanıttım sorularınız forum amaçları içinde olsun.
    Teşekkürler.

12. 29 Haziran 2010
  13. NURAYYILDIZ

NURAYYILDIZ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Naz hn;
    Lütfen bırakın bu soruları öncelikle ben cevaplayım eğer aksi yönde bir düşünceniz olursa bunu benimle paylaşın veya kendinize özel bir tartışma alanı ayırın üstelik cevaplarınız sizin bilgi ve deneyimlerinize veya literatüre ait olmalı size makina satan veya satmaya çalışan satıcının değil yoksa size Naz hn yerine Sazan hn 'mı demek gerekir.

14. 29 Haziran 2010
  15. NURAYYILDIZ

NURAYYILDIZ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sayın leyla hn öncelikle lazer epilasyonun başarısını son seanstan 6 ay sonra uygulama yapılan kişi davet edilip kıl gözeneklerinin kapanması kontrol edilip işlemin başarısı netleştirilmelidir düzgün yapılan bir uygulamada eğer hormonal bir problem yoksa (hormonal tetikler-polikistik over,troid,böbrek üstü ile igili problemler,aşrı stres,gebelik,menopoz öncesi ve sonrası v.b) kıl bir daha çıkmamalı.2 sene sonra hala kıl çıkıyorsa yapılan işlemin doz uygulamasıyla kılın uyku fazına (telojen faz) sokulduğu anlaşılır.
    Diğer sorunuz da ise hücre yenilenmeye devam eder ancak kıl folikülü hormonal tetik varsa yenilenir üstelik 30 yaş üstü yapılan lazer epilasyon uygulamaları özellikle alt bacak ,üstgenital ,bikini bölgesinde daha çabuk bitmeli..
    Saygılar.

16. 29 Haziran 2010
  17. NURAYYILDIZ

NURAYYILDIZ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Derinin kırışması yapılan ağda veya epilatör uygulamasında olur .
    Lazer epilasyon uygulaması sonucunda kılları yok olması cildin nefes almasını engellemez ayrıca vucudumuzda laguna (ayvatüyleri)her zaman kalır isteseniz bile bu tüyleri melanin pigmenti olmadığı için iğne epilasyonunda da bu tüylere uygun iğne olmadığı için yok edilemez.

18. 29 Haziran 2010
  19. angelnr*

angelnr* Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    Sormam gayet doğal kaç yıl iğneli yaptığınızı daha doğrusu düzenli olarak belli bir süre yapıp yapmadığınızı çünkü her işin bir bilgi bir de deneyim yönü vardır. Deneyimi olan bir insan hele de söz konusu olay iğneli epilasyonsa fazlaca deneyimi olan bir insan soruları cevaplamalıdır. Dişçilik mezunu ancak askerlik dönemi dışında hiç dişçilik yapmamış bir akrabam var, uygulaması olmadığı için soru sorduğumuzda cevap vermeye çalışıyor ancak bizi her zaman bir dişçiye yönlendiriyor.