üzülüyorum kızlar! oğluşum çokmu zayıf?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve sev_al tarafından 20 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : sev_al
  1. sev_al

sev_al Guest

bugünlerde de bu konuyu kafaya takmış durumdayım.
    oğluşum sekizbuçuk aylık olmak üzere. ve bana göre yaşıtlarından çok zayıf bu durumda beni üzüyor. 2595 gr doğdu. birkaçgün sonra 2500 e düştü. şimdiyse sadece 8.100 gr.
    çok hareketli hiç yerinde durmuyor. yemeside fena değil.
    merak ettiğim hiç kilo almadan (bazı aylarda) bir bebek sabit kilosunu koruyabiliyormu. heray kilo alması gerekiyormu?
    paylaşımlarınıza ihtiyacım var...

2. 20 Ağustos 2008
  3. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızım üç yaşında oldu maşallah...şimdi kızımın küçükken kullandığım kilo çizelgesine baktım da benim kızım da aynen senin oğlun gibi hatta daha zayıfmış...ama şimdi yaşıtlarına göre uzun boylu ve çıtı pıtı bir kız..maşallah çok da sağlıklı..güzel de yiyor yemeğini..kafana takma...bir problem yok..

4. 20 Ağustos 2008
  5. zuzu08

zuzu08 yakışıklı erkegim Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    163
    canım benim oğlumda yaklaşık 8 ilo filan ve benimkide çok hareketli maşallah sence kilo alıpta hareketsiz olmasını istermiydin bebişini allah korusun obez olur böylesi daha iyi hem kafana takma onun kilosu iyi bence

6. 20 Ağustos 2008
  7. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    bebekler ilk altı ay günde 20-30 gr,altıncı aydan sonra ise 15-20 gr alırlar. bunu bi doktorun yazısında okudum.8 aylık bi bebek en az 6300 gr,en fazla 10900 gr olmalıdır.senin bebeğin ortalaya uygun.kilosu normal bence.zaten önemli olanda sağlıklı olması değil mi?

8. 20 Ağustos 2008
  9. zerrinn

zerrinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım normal zaten doğumdan sonra her bebek o sişliği atıp biraz kilo verir bebeğin sağlıklı olsun saglığı yerinde ise ne yapıcan kilolu cocuğu

10. 20 Ağustos 2008
  11. ozlem24

ozlem24 henuz rutbeye daha var:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sagligi yerinde olsunda kilo alir canimya benim oglum var bebekken kilosu vardi simdi cok zayif 5 yasina girdi giriyor yemek seciyor cop gibi ben kafaya takiyorum ama doktoru gayet saglikli diyor sagligi yerinde olsun kiloda alir ins takma bukadar

12. 20 Ağustos 2008
  13. bxixgsxixze

bxixgsxixze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    cnm kilosu bence normal. hem çok şişmaan olmakta ii değil.geçen televizyonda bir doktor "artık şişman bebekleri pek sevmiyoruz.ilerde şeker,astım vs. gibi hastalıklara yakalanma şansları daha fazla oluyor"dedi .
    sağlığı yerinde olsunda kiloluda olmasın.
    sağlıkla büyüt bebeğini.

14. 20 Ağustos 2008
  15. deniz...

deniz... Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    benim kzımda 10.ayın bitirdi 8200gr boyu 71 cm hiç iştahı yok dr bi iştahsızlık uzmanı profösöre gönderdi dedim başka bi dr daha götürim dr bana kendini meşgul edicek bişey bul bebeğil ço sağlıklı ve hareketli hiç gerek yok dedi iştah açıcı bi şurup verdi şuan biraz yiyo ama dr bana dediğine göre bi gelişim geriliği olsa boyu uzamaz kısa kalırmış hem şimdi havalarda çok sıcak insanın canı ne bişey istiyo ne bişey yiyo şimdi tam hereklendiği zaman kilo almaması bence çok normaldir sağlığı yerinde olsun varsın zayıf olsun

16. 20 Ağustos 2008
  17. sev_al

sev_al Guest

haklısın arkadaşım ama konu oğluşum oldumu bende akan sular duruyor ( eminim herkeste öyledir) zaten sağlık sorunları var bide kilo alamayınca hemen panikledim
    anne yüreği işte

18. 2 Eylül 2008
  19. babyalp

babyalp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet ya şu kilo problemi bizde de var. oğlum 10 aylık oldu 7800 gr. ne yapsam bilemiyorum. hiçte iştahı yok