Uzun Boylular Nasıl Giyinmelidir?

Konusu 'Kadın Giyim' forumundadır ve busra_tuna tarafından 4 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

4 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : busra_tuna
  1. busra_tuna

busra_tuna Guest

Hollywood yıldızları kusurlarını nasıl gizliyor merak ediyor musunuz? Siz de Uma Thurman, Mischa Barton ve Nicole Kidman gibi uzun boyluysanız, işte yapmanız gerekenler...

Uzun boya ne yakışır?

Yuvarlak hatlı, minyon ya da uzun boylu musunuz? Bakın, herkes gibi Hollywood yıldızları da kusurlarını gizlemek için nelere dikkat ediyor.

HAYRANLIK duyduğumuz ünlü isimlerin hepsi mükemmel vücut ölçülerine sahip değil. Kimisi geniş kalçalarından, kimisi boyunun kısa veya çok uzun olmasından, kimisi de omuzlarının darlığından şikayet ediyor. Ama onlar bazı püf noktalara dikkat ederek, giydikleri her şeyi kendilerine yakıştırmayı beceriyor. Bu hafta Uma Thurman, Mischa Barton ve Nicole Kidman gibi uzun boyluysanız, yapmanız gerekenlerin listesini veriyoruz.

Jean pantolonlar
    * Gözünüze kısa görünen jean pantolonlarınızı, modaya da uyduğu için rahatlıkla giyebilirsiniz. Kısa paça uzun bacaklara çok yakışır.

* Eğer bacaklarınız çok inceyse, bol jean giymeyin. Bol jeanler içinde yüzüyormuşçasına, sizi daha da ince gösterir.

* Poponuzu daha büyük göstermek istiyorsanız, küçük arka cepli; daha küçük göstermek için de daha büyük cepli modelleri tercih edin.

* Daha geniş bacak ve kalçalar için, geniş paçalar ve üst tarafta daha sıkı oturan, alta doğru genişleyen jean modelleri sizin için daha uygun.

Etekler
    * Mini etekler uzun bacaklarda dikkat çeker ama ayarı doğru yapmak çok önemli. Üstünüze bol bir üst (kısa veya uzun kollu) giyerek, mini etekle çok öne çıkan bacaklarınızı daha geri plana atabilirsiniz.

* Uzun etek giyecekseniz boy ölçüsüne dikkat edin. Uzun eteklerin boyu en fazla ayakkabıların üzerinde olmalı, kesinlikle yere değmemelidir.

* Eğer uzun ve aynı zamanda çok zayıfsanız, dar, kalem tipi bir etek tercih ederek vücudunuza biraz kavis katın.

* Çan kesimi etekler (dize doğru açılan) fazla kavisli vücutları daha düz gösterir ya da tam tersi, dar basenleri daha şekilli gösterir.

Ceket ve bluzlar
    * Çok kısa tişörtler uzun boylular için bir kabustur. Kalçanızın hizasında olan modellere ağırlık verin, en azından beliniz kapanmış olmalı.

* Eğer üst bedeniniz bacaklarınızdan daha uzunsa, kısa pilot montlar giyin. Bu tip üstler bedeniniz ile bacaklarınızın dengelenmesini sağlar.

* Omuzlarınız darsa, kot ceket veya erkek ceketleri giyin. Ayrıca omuzlarda bulunan detaylar ve işlemeler omuzlarınızı daha geniş gösterir.

* Kendisine büyük gelen bluzlar giymek, en çok uzun boylulara yakışır. Bu konuda özgür davranabilirsiniz.

Elbiseler
    * Kısa, baby doll tarzı elbiselerden kaçının. Uzun elbiseler size çok yakışacaktır.

* Eğer kiloluysanız, daha ince görünmek için düz, koyu renk, dizinizin hemen altında biten boyda elbiseler seçin.

* Eğer tek rengin sizi daha da uzun gösterdiğini düşünüyorsanız, belinize bir kemer takabilir veya eşarp bağlayabilirsiniz.

2. 2 Temmuz 2009
  3. suskunseker

suskunseker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    uzum artı kapalıyım artı 90 60 90 ım artı kıyafete bırsuru para dokuyorum artı bu kıyafet olayı ıyıce cıne cekı benı delırıcemm ende ytopuklu gıymek ıstıyorum yaaa:KK43:

4. 5 Temmuz 2009
  5. lost87

lost87 Uyanalım Gaflet Uykusundn Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    bende uzun boyluyum yerine göre topuklu giyerim
    ancak topuksuz ayakkabılar daha çok hoşuma gidiyor
    abartıya kaçmadan sade giyinmeyi severim
    kapalı değilim ama çoğu kapalılardan daha kapalı giyiniyorum desem yeridir yerimseniben

6. 5 Temmuz 2009
  7. damla_nur

damla_nur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende uzun boyluyum topuklu giymiyorum ama giymeyi istiyorum kapalı degilim ama çok açık giyinmeyi sevmiyorum genellikle hatta herzaman spor giyiniyorum boyumu bazen sevmiyorum çünkü;kışın uzunkollu bluz bulmakta çok zorlanıyorum ama tabiki şükür ediyorum herzaman:lepi:

8. 6 Temmuz 2009
  9. suskunseker

suskunseker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sana o kadar katılıyorum kı o bluzların trıkolaraın kolları bılege yetısmedıgınde cıldırıyorummm:KK43:

10. 7 Temmuz 2009
  11. KilicBaligi

KilicBaligi Albay Pro Üye

Beğenildi:
    6.715
    Ödül Puanları:
    238
    Boyum 1.82 ve hiçde kafaya takamam doğrusu çatır çatır topuklularımıda giyiyorum en incesinden dünya umurumda değil...Ama tabi şu var inceyim o yüzdende topuklu zarif duruyor...Hem boyuma hem enime olsaydım görürdüm bakayım topuklu giyebiliyormuyum :KK43: Tek derdim bütün gömleklerin boyunun kısa gelmesi, bende özel yaptırıyorum artık ne edeyim...

Son düzenleme: 7 Temmuz 2009
  12. 8 Temmuz 2009
  13. MerveKondu

MerveKondu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    benimde boyum 1.75 genelde düz ayakkabıları tercih ediyorum ayni zamanda rahatta oluyor amma , şık bir kıyafetin altına kesinlikle hafif topuklu bir ayakkabı giyerim,uzun boyda daha zarif durduğunu düşünüyorum.....

14. 11 Temmuz 2009
  15. askısı

askısı Guest

Bende 1.70 im topuklu ayakkabıları çok beğeniyorum özentim var hep ama çok uzuyorum diye giyemiyorum genelde düz giyiyorum benim arkadaşlarımda hep kısa 1.60 -1.50 boylarında oldukları için topuklu giyince yaptıkları yorumlar yoruyo beni :KK43:

16. 13 Temmuz 2009
  17. MATMAZEL87

MATMAZEL87 kızını büyütmekte... Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    ay bende uzunum 90 60 90 nım yaniiii hihoyyyt

18. 13 Temmuz 2009
  19. MATMAZEL87

MATMAZEL87 kızını büyütmekte... Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148

:içelim: ay canım ya bende aynı sorun var topuklu seviyorum ama arkadaşlarım ve yakınlarım moralimizi bozuyosun yanımızda bari topuklu giyme diyolar nese onları mı kırcammm opuyorumnanaktan