Uzun ilişkinin uzaması, herkesin sırayla evlenmesi, senin sözlü bile olmaman!

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve gatto tarafından 10 Ekim 2010 başlatılmıştır.

10 Ekim 2010
    Konu Sahibi : gatto
  1. gatto

gatto Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar 6 senedir bir ilişki yaşıyorum, hadi bunun 4 senesi öğrencilikti acelemiz yoktu, şimdi çalışıyorum kendi ayaklarımın üstünde duruyorum. 25 yaşındayım. sevgilim mezun olduğundan beri sadece askerliğini yaptı. bi kere işe girdi olmadı 1 ayda istifa etti. şuan bi geliri olmadığı içinde memlekette ailesinin yanında. yani yaklaşık 2 yıl oldu taşınalı, 2 yılda toplasanız bi elin parmağını geçmez görüşmelerimiz. görüşebilmek içinde bütün maddi imkanları benim yaratmam gerekir çünkü onun geliri yok! bu arada benden yaşcada büyük şuan 29 yaşında. kpss falan derken bekledi durdu evde 2 senedir. Geçen sene bi gümüş yüzük taktı sözlendik güya kendi aramızda. aileler yok, kız isteme yok. daha ailesi tanışmaya gelmedi bizimkilerle, uzak olsada başka kıtada değiliz heralde. zaten şuan nişan falanda istemiyorum, işsiz güçsüz nişanlansak ne değişecek sanki. ama bu olumsuzluklardan sonra bütün hevesim kaçtı, hayallerim kırıldı. bizden sonra tanışan bir sürü kişi evlendi yuva kurdu, biz yüzyüze bile görüşemiyoruz. ne yapmamı tavsiye edersiniz? 6 senelik emeği bi çırpıda silmelimiyim sizce??

2. 10 Ekim 2010
  3. almor

almor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    163
    6 sene elbette bir çırpıda silinmez ama sevgilini biraz sıkıştırsan artık çocuk değiliz ciddi bir işinin olmasını istiyorum desen geleceğimiz için yoksa böyle nereye kadar gider filan da de. Sonunda kadınların bazı şeyleri yaşaması için biyolojik yaşı da önemli ne zaman evlenicez de birbirimize vakit ayırıcaz ondan sonra ne ara çocuğumuz olcak yaşımız ilerliyor bu yılları ayrı geçirmek zorunda kalıyoruz de bence. Biraz da seni kaybetme korkusu sarsın onu. Biz de sevgilimle 2,5 yıla yakındır beraberiz ama şu an üniversite son sınıftayız daha kulun bitmesi askerlik iş bulma para biriktirme derken toplamda 6. yılımızda anca evleniriz gibi geliyor bana da.o zaman ben 25 o da 28 yaşında olucak.

4. 10 Ekim 2010
  5. yellowbomb

yellowbomb günün birinde!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    seni anlıyorum ama ben 20 yaşındayım 3 yıllık ilişkimde iş ve para sorunu yüzünden hiçbir adım atamadık herkez evlendi gittti ben daha iş bulmasını para biriktirmesini bekliyorum zaten ev kızıyım öle bekliorum işte ama sizinde yaşınız varmış bence sen ciddiciddi konuş ,gerçi bende konuştum ama cevabı hazır "iş,iş,iş para."

6. 10 Ekim 2010
  7. gatto

gatto Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hesap tam olarak aynı. bizde hep öyle diyorduk planlarımız görede bu geçtiğimiz yaz kesin evleniriz diyorduk. ben tam 25 o da 29 olcaktı. şimdi o yaşlara geldik hiçbişey olduğu yok. hayat planlanan gibi gitmiyor malesef, yapmak istediğin iş, yaşamak istediğin yer, hiçbişey senin seçtiğin gibi olmuyor. ne istediğim işi yapıyorum, ne istediğim hayatı yaşıyorum

8. 10 Ekim 2010
  9. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    anlaşılan sevgilinin çalışmaya niyeti yok,ama hep böyle ev mi bekleyecek bu adam hadi siz neysede kendi ailesi hiç demiyormu yav oğlum oturma böyle çalış diye.:sm_confused:askerlik de bitmiş engel yok artık çalışmaya adam kendi kendine engel yaratıyor sanki.size tavsiyem hiç arayıp sormayın,sizin onunla görüşmek için maddi imkanlarınızı kullanmanızı istemem.alıştırmayın rahata.baştan nasıl alıştırırsanız öyle gider.bırakın birazda o çabalasın.

10. 10 Ekim 2010
  11. gatto

gatto Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yellowbomb istediğin kadar konuş bişey değişmez, gerçekten iş ve para olmadan hiçbişey olmaz. daha yaşın küçük acele etmene gerek yok senin. ama zaman geçtikçe ve hiçbirşey değişmedikçe insanın beklentisi azalıyor, inancı kalmıyor. önemli olan o raddeye gelmemek.

12. 10 Ekim 2010
  13. kullaniciismi

kullaniciismi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    ya bu işin içine ''süre'' girince herşey çok zor oluyor. gerçekten bitmesi gerekse bile , 6 yıl deyince insan bi karar veremiyor. tek hatamız duygusal davranmak.. sanırım mantığına,aklına en uygun gelen neyse onu yapmak.

14. 10 Ekim 2010
  15. gatto

gatto Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Karşındaki insana nasıl bir kolaylık sunarsan her zmn beklentisi o olur. şubattan beri yüzyüze görüşmüyoruz, ben ona bu rahatlığı sunmaktan vazgeçtim çünkü. arkadaşlarımla tatile gittim elimdeki parayla. üstüme başıma bişeler aldım, tlf aldım. kazandığım parayı görüşmek için değil kendim için harcadım. şuan tabiki dahada açıldı aramız. onunla görüşmeyip tatile gitmemi çok içerlemiş. ben paraya pula önem veren biri değildim, ama şimdi para en önemli şey haline geldi. öğrenim kredimin geri ödemesi başladı, öğrenciyken yıllarca birlikte yedik o paraları, ileridede birlikte ödeyecektik. ama şimdi ben tek başıma ödemek zorundayım. gerçekten ne kadar önemliymiş para diyorum. büyük bir aşkı bitme noktasına getirebilecek kadar önemliymiş.

16. 10 Ekim 2010
  17. life_city

life_city 22.11.2009 evlendik :) Üye

Beğenildi:
    137
    Ödül Puanları:
    153
    eğer karşındaki hiç bi çaba göstermiyorsa gerçekten birlikte olabilmeniz için onu biraz korkutabilirsin.
    kendini biraaz geri çek bakalım ne yapacak

18. 10 Ekim 2010
  19. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    işe girmek için bir çabası yoksa bırak

ama çabalıyorsa da olmuyorsa o zaman yanında olman gerekir

işi gücü yok 29 yaşında bir erkek ailenin karşısına hangi yüzle çıkacak