Uzun Yaşamanin Sirlari

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve emine26 tarafından 2 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  2 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : emine26
 1. emine26

  emine26 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  14 Haziran 2007
  Mesajlar:
  129
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  Uzun yıllar yaşamak kendi elinizde. İşte yapmanız gereken 12 şey...

  alıntıdır.

  Bol bol gülün 9 yıl fazla yaşayın: Esprili kişiler hastalıklara karşı yüzde 30 daha dayanıklı. Gülmek, beyinde kanser riskini azaltan hormon salgılanmasını da sağlıyor.

  Bulmaca çözün 4.6 yıl fazla yaşayın : Zihni canlı tutmak için beyni meşgul etmek gerekiyor. Bulmaca gibi beyini çalıştıran faaliyetler ileri yaşlarda zeka gerilemelerini geciktiriyor.

  Dişlerinizi fırçalayın 6.8 yıl fazla yaşayın: Yetişkinlerin yüzde 80'inde dişeti hastalıkları görülüyor ve bu kişilerin pankreas kanserine yakalanma riski yüzde 63 daha fazla.

  Dua edin 3.5 yıl fazla yaşayın: Pittsburg Üniversitesi'ne göre dua eden kişiler stresle kolay başa çıkıyor. İbadet kişileri rahatlattığı gibi hayatlarını daha anlamlı hissetmelerini sağlıyor.

  Köpek alın 9.9 yıl fazla yaşayın: Evcil hayvan besleyenlerin kalp krizi geçirme riski daha düşük. Özellikle köpek sahiplerinin kolesterol ve tansiyon seviyesi daha düşük oluyor.

  Spor yapın 9 yıl fazla yaşayın:Aşırı stres fiziksel hasara yol açıyor. Düzenli spor yapmak stresi azaltıyor, kasları koruyor kalp ve akciğerleri kuvvetlendiriyor.

  Tansiyonunuzu ölçün 25.2 yıl fazla yaşayın: Tansiyonunu sürekli kontrol altına tutan insanlar daha fazla yaşıyor. Tansiyonu ortalama 11.5 / 7.5 olan kişiler yüksek tansiyonlu olanlara oranla 25 yıl fazla yaşıyor.

  Temiz havaya çıkın 1.4 yıl fazla yaşayın: Temiz havaya sahip bir bölgede yaşamak sağlığınız için birebir. Ancak ömrünüzü gerçekten uzatmak istiyorsanız ortalama yaşam süresinin 83 olduğu Andorra'ya taşının.

  Hayat arkadaşı bulun 8.5 yıl fazla yaşayın: Hayatı sevgi dolu bir eşle paylaşmak 7.5 yıl, düzenli bir cinsel hayata sahip olmak da bunun üzerine bir yıl daha ömrü uzatıyor.

  Süt için 8.2 yıl fazla yaşayın: Taze süt yaşlanmayı geciktiriyor. Cildi tazeleyen, ağrı kesici ve kas sistemini onarıcı etkisi olan sütün ayrıca sakinleştirici özelliği de bulunuyor.

  Düzenli muayene olun 12 yıl fazla yaşayın: Daha uzun yaşamanın sırrı doktora gitmek için hastalanmayı beklememekte saklı. Düzenli olarak doktor kontrolünden geçenler erken teşhis imkanına sahip oluyorlar.

  Güneş banyosu yapın 1.9 yıl fazla yaşayın: Gün ışığından uzak yaşayanlar depresyona daha çok giriyor. Günde 30 dakika gün ışığı alanın morali de yüksek oluyor.
   
 2. 2 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : emine26
 3. BeLLa

  BeLLa Sevgi neydi?Sevgi emekti Üye

  Katılım:
  22 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.390
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  106
  hehe cok güzel, bu arastirmaya göre benim yalnizca gülmem bir ömre yeter desenize :) Önemli olan tabii her zaman mutlu yasamak. Uzun ömrüm olupta mutsuz yasayacagima,kisa ömrüm olsun ama hep mutlu olayim:)