üzüntü,mutsuzluk ve hamilelik...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Skybrook tarafından 22 Ocak 2009 başlatılmıştır.

22 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Skybrook
  1. Skybrook

Skybrook Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle merhaba...bu siteyi biraz geç keşfettim ama bulduğuma da sevindim...bundan sonra güzel paylaşımlarla beraber oluruz inşallah..ben 19 hafta 2 günlük hamileyim...cinsiyetini henüz bilmiyorum..hayırlı ve sağlıklı bir evlat duasıyla benim ve tüm hamile arkadaşlarım için...dünyanın en güzel duygusudur heralde annelik ve ben bir anne adayı olarak yeteri kadar heyecanlı değilim...genelde hep üzgünüm...karnımdaki bebeğin sevincini hissedemiyorum o yüzden...eşimle sıkıntı yaşıyorum..onunla mutluyken hamileliğimi anlıyorum ve bebeğimle konuşuyorum ama eşimle sıkıntılıyken ne bebeği düşünüyorum ne anneliği ne de başka birşeyi...hatta doktorda kalp atışlarını duyduğumda bile yeteri kadar heyecanlanmadım...bu durumu bebeğim hissediyordur kesin ve bunun için de üzülmeye başladım...benim durumumda olanlar var mı yada tecrübeli olupta bana öneri ve nasihat verecek olanlar...paylaşırsanız müteşekkir kalacağım...

Meteorid bunu beğendi.
  2. 22 Ocak 2009
  3. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    37.988
    Ödül Puanları:
    463
    canım üzüntüsü sıkıntısı olmayan ev malesef yok denecek kadar az. elimizdekilerin değerini bilmemiz gerekiyor. ne güzel bir hamilelik geçiriyorsun, allahım inşallah tamamına erdirir kucağına da alırsın. bebeğinin anne karnında geçirdiği bu günler inan bana çok çok önemli. hem fizyolojik hem psikolojik olarak. ona yansıdığını bile bile üzme kendini. erkekler malesef çok acımasız olabiliyor bazen. umursama, hiç takma kafana. konuşsun konuşsun geçsin. önemli olan sen ve bebeğinsiniz. ben ilk hamileliğimin tadını çıkaramamıştım bu yüzden. şimdi bu hamileliğimde hiiiiiiç tınmıyorum. sende takma. bu günler geri gelmicek kendi değerini bil. a.s.

kalpatisi bunu beğendi.
  4. 22 Ocak 2009
  5. sherry456

sherry456 Guest

canım bence bu durumu eşine anlatmalısın ki o da bu dönemde üstüne fazla gelmesin seni üzmesin.malum hamilelikte hormonlarımız değiştiği için daha alıngan daha kırılgan olabailiyoruz.bende normalde biraz sinirli gerign bi insanım ama eşim sağolsun hamileyken hep idare etti beni ben kızdım o sustu hep.bu da işimizi kolaylaştırdı.
    ama ne olursa olsun hiçbişeyi kafana takma çünkü o kadar güzel o kadar heyecanlı günler bekliyo ki seni şimdiden tadını çıkarmaya başla bence.tamamen bebişine konsantre ol.
    umarım sağlıcakla kucağına alırsın bebişini.

6. 22 Ocak 2009
  7. sarmasik

sarmasik hayatim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canim birde cok isteyipte cocuk sahibi olamayan kardeslerimizide düsün...senin yerinde olmak icin can atan ve malesef olamayan arkadaslarimizi düsün..ayrica cocuk sahibi olmayi isteyen bir cift olarak sorumluluklarinizi almak zorundasiniz.her türlü üzüntü bebegini etkiler ve ileride psikolojik problemleri olmasina neden olabilir..lütfen kendini üzme ve esinle birlikte konusarak buna bir cözüm bulmaya calisin...

8. 23 Ocak 2009
  9. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım hepimiz aynı dönemden geçiyoruz bu konuyu ancak eşinle çözebilirsin şu dönemde anlayış göstermesi gereken kişi eşin sana en büyük desteği o werir.ona bir ewlat wereceksin bu duyguyu hissetmesini sağla bence.bu gebelik dönemini tek başına yaşama onunda duygusal anlamda yaşamasına izin wer.iş sana düşüyor bu konuda biraz.sana we çocuğunuza karşı sorumluluğu hissetmeye başlamalı... senin tüm çabana rağmen hala üzüyorsa seni sen kafana takmıycaksın nekadar mümkün olur meçhul ama bebeğinle bul mutluluğu sana kalıcak tek gerçek o çünkü...

10. 23 Ocak 2009
  11. mananur

mananur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bencede canım bende arkadaşların dediğine katılıyorum sıkma canını bak bende olsa bir hisset içimde onun mutluluğunu diyorum ya sıkıntını derdini hepsini boş ver sen karnındaki bebişini düşün olumsuz şeyler düşünme boş ver ya takma kafaya sen bebeğin olduğunda gelecekle ilgili hayallerini kur.eşiyle sıkıntılı günler geçirmeyen kimse yok ki ve her hamilelik döneminde bayanların bir çoğu eşiyle sorun yaşar etrafımda çok gördüm.herşeye pozitif bak içinde o meleğide pozitif biri yap.ne dim artık Allah yar ve yardımcın olsun.İnşallah hayırlısıyla Allahım banada nasip eder

12. 23 Ocak 2009
  13. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    canım ne yazıkki hiçbir evlilik bal kaymak olmuyor
    tartısmalar evliliğin tuzu biberi
    sorun daha mı büyük bilmiyorum ama
    kafanıza takmayın bebişinizi düşünün yerimseniben

14. 23 Ocak 2009
  15. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    İşte annelik bu noktada başlıyor canım....

Öncesinde herşeyin eşin ve senin arandaydı üzüntünüz, sevinciniz....

Şimdi bir bireyiniz daha var ve sen herşeyini ikiye bölmek zorundasın....

Eşinle olan sıkıntılarına gelince detayı bilmediğim için bence oturun konuşun ortak noktaları bulun...

Sen birde hamileliğin hassasiyetinide taşıyorsun şimdi sana destek olması lazım eşinin....

Allah tamamına erdirsin canım....

16. 27 Ocak 2009
  17. Skybrook

Skybrook Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    tsk ederim ilginiz ve desteğiniz için...moral oldu yazdıklarınız...ben ailemden uzaktayım ve eşimden başka arkadaşım sırdaşım ve yakınım yok..ondan çok şey bekliyorum belkide...eve geç gelmesi bile problem oluyor tüm gün yalnız olduğum için..o da çalışması gerektiğini söylüyor haklı olarak...ama kendimi çok yalnız hissediyorum,psikolojim bozuldu ve nerdeyse 2 günde bir o veya bu sebepten dolayı tartışıyoruz,bağrışmalar oluyor devamlı..bebeğimiz tüm bunlara tanık oluyor biliyorum ve duyuyor bağrışmalarımızı...ve bunun içinde ayrıyeten üzülüyorum....annelik sıfatı olmadığını düşünüyorum kendimde...

18. 28 Ocak 2009
  19. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya öyle düşünme benimde sorunlarım var benim eşim biraz duygusuz öyle konuşmayla yok hamilelik yok bunalım falan dinlicek birisi değil 9 haftalık hamileyim daha sevincini bile yaşayamadım dur diyo doğsunda ondan sonra sevin hep umtlarımı kırıyo ama o işe gittiği zaman konuşuyorum bebeklerimle onlarıda kendimide iyi hissettirmeye çalışıyorum çok üzülüyorum eşimin destek olmadığına ama benim meleklerimin aslan gibi anneleri var kimseye ihtiyacımız yokki sitede çok arkadaşım var dertleştikçe uzaklaşıyorum sıkıntılardan çok güzel bi paylaşım allah herkesten razı olsun