Vaginal akintiya dikkat ediyor musunuz?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve _chocolate_ tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

6 Ocak 2010
    Konu Sahibi : _chocolate_
  1. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar biz daha cok ates ölcmeyle ilgileniyoruz bunu fark ettim, oysaki ates ölcme bebek yapmak icin düsündügümüz kadar pratik degil cünki yumurtlama oldugunu atesimiz ciktiktan sonra anliyoruz ki ozamanda is isten gecmis oluyor.

Daha yararli olan yöntem rahim agzini kontrol etmek vede vaginal akintiya dikkat etmek.

Eger böyle bir akintiniz varsa yumurtlama yaklasmis demektir:

http://kiwu.winnirixi.de/fotowettbewerb/cremig/5.jpg

Eger böyle bir akintiniz varsa hücüma gecmenin tam zamani demektir:

http://www.otthona.net/serpi/19zt-spinnbar.jpg

Vede yumurtlama zamaninda rahim agizi yumusuyor ve aciliyor. Hergün rahim agziniza dokunarak kontrol etmekte fayda var. Buda yumurtlama döneminde rahim agizinda olusan degisiklikleri gösteriyor:

http://www.eltern.de/uploads/thumbn...781f8cc51c50451f6ad0uniqueideileiter.jpg.file

2. 6 Ocak 2010
  3. serpil02507

serpil02507 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    evet çok önemli ve doğru bilgiler tşk

4. 6 Ocak 2010
  5. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Belki bircogumuz biliyoruzdur ama mesela benim gibi yeni baslayanlar icin yararli olabilir. Bunlari bilmedigim icin zaman kayip ettim mesela

6. 6 Ocak 2010
  7. nevetna

nevetna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Ayy güzel bilgiler ama uyarı koyayım, benim biraz içim kalktı :) Yapmıyor muyum, yapıyorum valla. Kontrol ediyorum. Hatta ben rahim ağzı kontrolü de yapıyorum. Ama onu kimsenin midesi kaldırmadı, bi defa anlattım, ilgilenen çıkmadı :kedi: Dediklerin çok doğru Chocolate, ateş ölçme yumurtlamayı sonradan onaylıyor ve üzerine 14 gün koyarak beklenmeyen adet günümüzü veriyor. Bir de normal ateşimizi öğreniyoruz ki, hamilelik ateşinden düşük bu. Yumurtlamanın gelişiyse ancak ov. testi, akıntı ve rahim ağzı tetkikiyle anlaşılabilir. Ya da yumurta takibi.

8. 6 Ocak 2010
  9. BebisKoM88

BebisKoM88 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    rahim agzi kontrolünü nasil yapiyosun canim?

10. 6 Ocak 2010
  11. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    itiraf ediyorum cok ic acici degil ama napalim kaydirigubbakcemile3 bunlari bilmedende olmuyor. Ben herseyden huylandigim halde bundan huylanmadim nedense sonucta amaci güzel :KK46:

Ähmm ayipdir söylemesi parmakla :eek:

12. 6 Ocak 2010
  13. aabeyazmelek

aabeyazmelek YA HAY YA HALIK Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ellerine saglık güzel bilgiler teşekkürler...

14. 6 Ocak 2010
  15. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tsk ederm canim birsey degil

16. 7 Ocak 2010
  17. nevetna

nevetna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Rahim ağzı kontrolünü Fertility Friend sitesinden öğrendim, ancak şu var biraz vücudunuzla rahat olmanız lazım. Vajinal ultrason falan sizi aşırı rahatsız ediyorsa. Bunu yapamayabilirsiniz. Tampon kullananlar rahat yapar. Chocolatecım buraya yazıyorum ama akıntıyı kontrol için de kullanılıyor, kusura bakma.

Dikkat bundan sonrası rahatsız edici olabilir, affınıza sığınıyorum:

Adetin bitiminden başlayarak her gün aynı saatte, mümkünse akşam, kontrol yapıyorsunuz. Ellerinizi sabunla iyice yıkıyorsunuz, tek kullanımlık kağıt havluyla kuruluyorsunuz. Yere çömelebilirsiniz, yatabilirsiniz veya tuvalete oturabilirsiniz. Tırnaklarınız uzun olmamalı. Sol elinizin orta parmağını vajinanıza sokuyorsunuz. Vajinismus tedavisi olmuş arkadaşlar bunu egzersiz olarak yaparlarmış zaten. Parmak ucunuzun değdiği yer, kapalı nokta rahim ağzı. Adetten sonra daha yumurtlama yokken rahim ağzı sert,burnumuzun ucuna dokunur gibi bir his, ve de alçak, kolayca bulunuyor. Yumurtlamaya yaklaştıkça yumuşuyor, dudaklar gibi bir his, ve de yükseliyor, parmak ucunuzla bile zor buluyorsunuz. Rahim ağzı bu yüksek ve yumuşak hale geldikten sonra artık yumurtlama yakın demek, ilişki olmalı. Yumurtlamadan sonra rahim ağzı yine alçalıyor ve sertleşiyor. Ov. testiyle tam yumurtlamayı anlayamazsanız bu yöntem çok iyi. Ayrıca akıntımı farketmiyorum derseniz, bu yöntemde rahim ağzına çok azıcık bastırırsanız akıntıyı yakalıyorsunuz.

El temizliği çok önemli. Buna dikkat edemeyecekseniz yapmayın, Allah korusun enfeksiyon kaparsınız. ılk birkaç seferde insan birşey anlamıyor pek, ama sonra anlaşılıyor. ılişki sonrasında bu kontrolü yapmayın, ilişki rahim ağzının pozisyonunu etkiliyor. Son olarak hamile kalırsanız bu muayeneyi yaparak anlamak mümkün değil.

Ben her gün yapmıyorum ama ovulasyonu beklediğim sıra yapıyorum artık. Vücudumdan onay almak güzel.

18. 7 Ocak 2010
  19. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ovulation testleriyle neden anliyamiyoruz? Hamilelik testi gibi kesin degil mi onlar?:uhm: