Vajen Estetiğini Jinekologlar mı Yapmalı Yoksa Plastik Cerrahlar mı Yapmalı?

Konusu 'Genital Estetik' forumundadır ve canayakxixn tarafından 21 Kasım 2008 başlatılmıştır.

21 Kasım 2008
    Konu Sahibi : canayakxixn
  1. canayakxixn

canayakxixn Bir Nefes&Düş Gibi Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bu konuyla ilgilenen,ihtiyaç duyan arkadaşlara daha faydalı olması açısından ayrı bir başlıkta tartışmayı açık buldum.Herkesin bu konuda kafası bayağı karıştı ve kararsızlık sözkonusu.Deneyimlerimizi ya da düşüncelerimizi buradan paylaşabiliriz.

2. 23 Kasım 2008
  3. EU1

EU1 Guest

Canım cok iyi bir konuya değinmişsin Fakat kimse bişey yazmamış.Keske bişeyler yazsalarda benim gibi kararsızlar düşünmekten kurtulsa

4. 25 Kasım 2008
  5. _DicLe_

_DicLe_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaslar bende merak ettim arastirdim , yurddisinda bu isi sadece benim arastirdigim kadariyla Platik cerahlar yapiyor.Yani Kadin dogum uzmanlari degil .(YAPANLAR MUHAKKAK VARDIR BEN BULAMADIM )

Birde her jinekolog ayni degil tabiki hastanede calisanlar la muayenesi olanlar arasinda fark var burda ögle yani her doktor cerahlik yapamiyor ben buraya göre konusuyorum tabiki Türkiyede yasamadigim icin.

Benim tercihim heralde plastik cerhahlar olurdu internetde öncesi ve sonrasi resimlerine baktiysaniz dikkat edin hepsi plastik cerah iclerinde Jinekolog yok.

6. 25 Kasım 2008
  7. canayakxixn

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Estetik kelimesinden zaten ilk anlaşılan plastik cerrahi anlaşılıyor.Fakat bu alanda kendisini yetiştirmiş jinekologlarda var.Bence bu işi anlayan konuya hakim kişi yapmalıdır.Her estetikçi veya jinekolog başarılı olacak diye bir şey yok.İllede plastikçiler yapar bu işi sözüne katılmıyorum.Sanırım iyi araştırma yapılmalı bu konuda....................

8. 26 Kasım 2008
  9. EU1

EU1 Guest

Evet canım cok haklısın.İyi araştırılmalı.Çünkü işin hem estetik boyutu önemli,hemde işlevi önemli.Mesela benim vajina iç dudaklarım ve klitorisim dısardan bakıldığında belli oluyor.Bazılarının ise sadece vajina iç dudakları belli oluyor.Yani demek istediğim sadece iç dudaklar belli olsa jinekologmu estetikçimi yapsın diye düşünmem.Ama diğerinde sanırım Klitorisin üstündeki deri fazlalığıda alınıyormuş ve gerekirse Dış dudaklara dolguda yapılıyormuş daha estetik olsun,daha iyi kapansın diye.Sonucta jinekolog yada estetkçi pratiği bol bu konuda uzman bir doktor bulmak lazım.

10. 28 Aralık 2008
  11. CaRMiN

CaRMiN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    bence plastik cerrah yapmalı. Sonuçta oda koskoca cerrah,muhakkak ki vajinanın anatomik yapısını biliyordur.Ben bi program izliyorum.Başarılı bi plastik cerrah,tabiki sürekli estetik ameliyat yapıyor ve yaptığı ameliyatları gösteriyolar. vajina operasyonları için gelen kadınlar da var,onlarıda plastik cerrah ameliyat ediyo.Bu iş estetik, o yüzden plastik cerrah yapmalı bence.

12. 28 Aralık 2008
  13. canayakxixn

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Carmin; O estetik programın adını verebilirmisin?Merak ettim canım.

14. 28 Aralık 2008
  15. CaRMiN

CaRMiN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben digiturk te izliyorum onu. E News diye bi kanal var, 9.uncu kanal hatta. orda denk geldikçe izliyorum. genelde 12den sonra veriyolar.her türlü estetik operasyonunu gösteriyolar..

16. 11 Nisan 2009
  17. EU1

EU1 Guest

Kızlar bendede doğum sonrası ister istemez aynı dert olmuştu. Vajina daraltma için kadın doğummu plastik cerrahmı derken Gayrettepe Florans nigtingale hastanesinde plastik cerrah Op.Dr. Serkan Dinar'a ameliyat oldum.Utanmayın derdinizi anlatmanız yetiyor öyle ayrıntılı muayenesi yok bu işin.Ameliyatta siz uyuyunca doktor görüyor ve hallediyor. Ameliyat narkozla oluyor ve 1 gece hastanede kalıyorsunuz. Uyandığınızda içerde bir pansuman oluyor onu hemşire alıyor ve işlem tamam hihoyyyt
    2 ay ilişki yasağı oluyor sonra normal hayat.Bu işleme 5000 tl verdim hastane dahil.
    Bu kadar sorunsuz olacağı aklıma gelmezdi

18. 14 Nisan 2009
  19. canayakxixn

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Sadece vajen daraltmaya mı 5000 tl verdiniz?Öyleyse çok pahalı.

Son düzenleme: 15 Kasım 2009