vajina darlığım ve ameliyat

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve calimeros_82 tarafından 8 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : calimeros_82
  1. calimeros_82

calimeros_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba Aytun Hn.

evleneli 1 ay olacak ama ilk gecemizde perinenin başlangıç yerinde bir yırtılma meydana geldi ve devam edemedik.
    bir kaç kere bu şekilde devam edince ilişkiyi bıraktık . .

doktora gittim. zar aynen duruyor dedi. vajina dar ve perinede çatlama/yırtılma var dedi. hatta incelerken o da kanattı biraz farkında olmadan..uzun süre denemelerle genişleyeblir belki ancak biraz zorlama olabilir,canın yanabilir dedi.
    bir operasyondan bahsetti.zarım da biraz kapalıymış.genişletme gibi birşey.zarını da biraz esnetebiliriz dedi.

ama korkum ameliyattan sonra cinsel hayatımda sorun yaşar mıyım yaşamaz mıyım?yani fazla bir genişlik ya da hissiyat kaybı.
    bir de ben aceleci mi davranıyorum. daha kendi çabalarımızla denemeli miyiz ?
    ama eşimin girmesine izin veremiyorum. canım çok yanıyor.
    bu ameliyatın dez avantajları ne olabilir.
    riskli bir ameliyat mıdır?
    bilgilerinize ihtiyacım var.
    tşk,
    syg.

2. 15 Ağustos 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam doktorunuzun önerisi yönünde gereken işlemi yapılmasını tavsiye ederim. ama ikinci bir görüş de iyi olacaktır çünkü gerçekten gerekli ise oere olmalısınız. düzgün bir cerrahi işlem yapılması ilerideki cinsel hayatınıza bir sorun yaratmayacaktır.

4. 17 Ağustos 2010
  5. calimeros_82

calimeros_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tekrar merhaba, başka bir doktora daha göründüm ve hiçbir şekilde bu operasyona ihtiyacım olmadığını, parmak egzersizleri yapmamızı, denemekten vazgeçmememi söyledi. "neticede oradan bebek omzu çıkıyor eşinizle birlikte olamamanız için hiçbir sebep yok" dedi. resmen psikolojik rehberlik yaptı, öyle rahatladım ki. muayeneden çok beni gevşetti. eşimle birlikte konuştuk ve ona tavsiyelerde bulundu.
    bu doğrultuda ameliyat olmaktan şimdilik vazgeçtim. oldukça cesaretliyim şuan. inşallah çözümlerim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.