Vajinada srekli kant!!

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve msevilay tarafından 14 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

14 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : msevilay
  1. msevilay

msevilay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    özel bölgemde sürekli bir kaşıntı var ve sürekli çökelek gibi katı akıntı geliyor sizce bu mantar mıdır ve tedavisi nasıl dır:uhm::uhm:

2. 14 Ağustos 2009
  3. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    evet önemli bir sorun..doktor yolu gözüktü sana

4. 14 Ağustos 2009
  5. reses

reses Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    evet kesinlikle enfeksiyon belirtisi, ama mantar mı bakteriyel bişey mi doktora gidip test yaptırman gerekir. sakın ihmal etme.

6. 14 Ağustos 2009
  7. msevilay

msevilay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim fakat şuanda adet dönemindeyim bitsin demi gideyim yoksa şimdi mi daha önce hiç gitmedim de

8. 14 Ağustos 2009
  9. kadifegul

kadifegul tatlı kızıma kavuştum... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ay canım o kaşıntıyı bilirim çıldırtır insanı, insanın parçalayası geliyor. bence mantar olma ihtimalin %90, ama %100 bile mantar olduğundan emin olsan kesinlikle doktora git ve bence adetin bitince git çünkü böyle durumlarda genelde vajina duvarından içine girmeden bir pamukla örnek alıp labratuara gönderiyorlar. hani kesin mantar mı yoksa başka mikrop mu var diye bakıyorlar. zaten eğer mantarsa hem sana hem eşine ilaç veriyorlar en fazla 2 günde hiç bişi kalmıyor.

10. 14 Ağustos 2009
  11. eğer adetten hemen önce(yaklaşık bi hafta önce) artan kaşıntı ve dediğiniz gibi bi akıntı oluyosa mantardır canım.aynısını yıllardır çekiyorum.bi sürü krem,fitil kullandım geçmiyo.çünki eşimden bulaşıyo bana.bi gidip tedavi olmadı.doktor en son,sirkeli su ile vajinal duş önerdi onuda vakit bulup yapamıyorum.zor yani

12. 14 Ağustos 2009
  13. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    bencede mantardır evliliğimin ilk yıllarında bende olmuştum bi krem verdi doktorum ve hemen 2 günde geçti inş sende hemen kurtulursun ben mantardan kurtuldum ama sistit hiç peşimi bırakmıyor şuanda bile yanıyorum.
    nursunaz cım sirkeli su ile vajinal duşu hiç duymadım acaba bunu eşim kendisine yapsa sorun olurmu?belki bende ondan bakteri kapıyorumdur sık sık sistit oluyorumdur.
    ayrıca kendimde yapsam işe yararmı ama nasıl yapılıyor onuda bilmiyorum allah yardımcın olsun kaşıntıda yanmada çok zor çoookkkk.

14. 15 Ağustos 2009
  15. mavi_lina

mavi_lina *** FENERBAHÇE *** Üye

Beğenildi:
    616
    Ödül Puanları:
    113
    Mantar olmuşsunuz. Bir jinekoloğa görünmenizde fayda var. Size 1 kapsul hap ve vajinal krem verecektir. Geçmiş olsun.

16. 16 Ağustos 2009
  17. canım eşler tedavi olmayınca biz ne yapsak boş diyo.önce eşimin tedavi olması gerekiyomuş.o da olmuyo

18. 19 Ağustos 2009
  19. 00papatya

00papatya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sorun her zaman eşlerde değil
    vajinal mantardan korunma için
    ılişkiden ve adet kanaması bittikten sonra, vajina içi yıkanmamalı yani vajinal duş alışkanlığından vazgeçilmelidir.

Bu işlem vajina içersinde normalde yer alan ve çoğunluğunu laktobasil adı verilen mikroorganizmaların oluşturduğu doğal ortamı yani "florayı" bozar ve enfeksiyonların oluşmasına zemin hazırlar.

Eğer bir temizlik yapılacaksa, vajina dış kısmı ılık, duru, temiz suyla ya da bu amaçla hazırlanmış pH'sı yani asitliği uygun özel solüsyonlarla yıkanabilir. Yıkama işleminden sonra vajen girişi kurulanmalıdır.

Önemli bir konu da tuvalette temizlik mutlaka önden arkaya doğru yapılmalıdır.

Havuz, sauna, küvet gibi ortak kullanılan yerlerin temizliğinden emin olunmalıdır. Bu ortamlardan da enfeksiyon alınması olasılığı vardır.

Banyo, havuz, sauna ve egzersizden sonra ıslak,terli çamaşır veya mayolar vücutta uzun süre kalmamalıdır.

Eğer çok eşli bir cinsel yaşam varsa mutlaka prezervatif ile korunmalıdır.

ıç çamaşırlar olabildiğince pamuklu ve yünlü yani doğal maddelerden olmalıdır.

Vajinal tampon ve pedler sık sık değiştirilmelidir (en çok 6 saat).

Adet kanaması döneminde kadına yaşamında ve tüm sosyal aktivitelerinde hareket serbestliği sağlaması, denize girebilme imkanı vermesi için üretilen vajinal tamponların kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tamponun sık aralıklarla yenisiyle değiştirilmesinin ihmal edilmemesidir. Vajinal tamponu yerleştirdiğiniz andan itibaren kanla temas sonrasında bakteriler hızla çoğalmaya başlar.

Vajinal tamponlar uygun kullanıldıklarında vajinanın doğal ortamını bozmazlar. Ancak uzun süre vajina içinde kaldığında ciddi enfeksiyonlara bile neden olabilirler.