Vajinada yara

Konusu 'Jinekoloji' forumundadır ve Gardenia tarafından 29 Mart 2009 başlatılmıştır.

29 Mart 2009
    Konu Sahibi : Gardenia
  1. Gardenia

Gardenia evli mutlu 2 erkek annesii :)) Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    kızlar fikirlerinize ihtiyacım var iki gün önce doktora gittim ve vajinamda yara olduğunu söyledi bayağı büyükmüş önce smir testi verdi sonucunu bir hatfa sonra alıcam birde bir haftalık krem verdi geçmezse müdahale yapcaz dedi ama ne yapıcanı söylemedi varmı böyle bir şey yaşayan nasıl bir müdahele yapılıyor acaba?
  2. 30 Mart 2009
  3. o vajinada değildir herhalde rahim ağzındadır . eğer öyleyse ya rahim ağzında ki yara yakılır yada dondurulur korkma canım ikisinide hissetmeyeceksin eğer ki yara gerçekten vajınada ise o zman yakılır bu işlem en fazla 10 dk sürer ve genel anestazi altında olur yani sen hiç bir şey hissetmeyeceksin
  4. 30 Mart 2009
  5. Gardenia

Gardenia evli mutlu 2 erkek annesii :)) Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    çok sağol canım gerçekten rahatlattın beni nasıl bişey yapılcak diye merak ediyordumŞeniz
  6. 13 Ağustos 2009
  7. nesrincan58

nesrincan58 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar benimde vajinamda yara çıkıyor rahim ağzı yarası degil dışta olan birşey. 2 defadır çıkıyor ve çok rahatsız oluyorum. dr. a gittim birşey söylemedi ilaç verdi diğeri geçti fakat şimdi tekrarladı. Böyle bir durum ,içerisinde veya bilgisi olan var mı ???
  8. 14 Ağustos 2009
  9. jose

jose Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    IZABELLA cok gecmis olsun insallah kisa zamanda biseycigin kalmaz :teselli:peki ilk nasil anladin yara oldugunu merak ettigim icin sordum yani
  10. 14 Ağustos 2009
  11. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    belki genital herpesdir....doktora gorun..eger herpesden olabilecegini soylerse tahlil yaptirirsin.ilac falan verir.ama tam tedavi olmaz.
  12. 17 Ağustos 2009
  13. kamilecan

kamilecan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sa kızlar aynı dert bendede var krem verdi ama hiç bişey demedi doktor yara var dedi ilaçları yazıp gönderdi
  14. 30 Ağustos 2009
  15. nesrincan58

nesrincan58 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ılginize tşk.ler ... Ben bu yara için tahlil yaptırdım herpes virüsü oldugunu söyledi. vücut direnci düştüğü zaman bu tür yaralar (yani uçuk deniliyormuş)belirli yerlerden çıkabiliyormus.. O an ilaç kremle giderilebiliyor fakat kesin tedavisi yokmuş. O virüsü almışız bir kere . napalım onunla yaşamayı sürdürcess :))
  16. 21 Ekim 2009
  17. esralmina

esralmina Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    mrba arkadaşlar benimde alttan muayene etti ve yara olduğunu söyledi.yarayı yakacağını söyledi ve birtakım testler yaptı.şimdi yarın sonuçlarımla gideceğim,yaranın nasıl yakıldığı hakkında bilginiz varmı.hiç canımın yanmayacağını söyledi ama korkuyorum.bilgisi olan anlatsın lütfen.acil durumm
  18. 28 Şubat 2011
  19. serezcik

serezcik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım yara rahim ağzında olur.kızarıklık şeklindedir.dokununca kanar.ilaçla ya da kremle geçmez.smear testi kanser tarama testidir ve böyle servikal erezyonlarda bu test alınır.yara işlemi yakmadan geçmez.1-2 dk lık işlem.