vajinal duş

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve hanifta tarafından 23 Şubat 2010 başlatılmıştır.

23 Şubat 2010
    Konu Sahibi : hanifta
  1. hanifta

hanifta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

Son düzenleme: 20 Mart 2014
  2. 23 Şubat 2010
  3. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Karbonatlı suyla, normal taharetlenir gibi o bölgeyi yıkayacaksınız. Her zaman normal suyla yaptığımızdan farklı birşey değil yani. Sakın içini filan yıkamaya kalkmayın.

Estetisyen1981 bunu beğendi.
  4. 23 Şubat 2010
  5. gulyhas

gulyhas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Vajınal duŞun amacı eĞer karbonatlı suyla yapılacaksa alkalı olmak ıÇın ve eczanelerde satılan lavmanlı setle yapılıyor dıye bılıyorum.

Ama bend eÖnermem ÇÜnkÜ doktorların ÇoĞu bu Şekıld evajınal bır duŞla gebe kalma Şansının azaldıĞını sÖylÜyorlar.

Normal her wc den sonra karbonatlı suyla yıkamak farklı, enfeksıyon olmasın mantarı engelelsın dıye herkes yapabılır bence.

6. 23 Şubat 2010
  7. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Evet beim kasdettiğim buydu, sık sık mantar yaşayanlara o bölgeyi karbonatlı suyla yıkamak tavsiye ediliyor. Bana bizzat doktor tavsiye etmişti. Vajinanın iç kısmı kesinlikle yıkanmamalı. Zaten kendini temzileyen bir organ vajina.

8. 23 Şubat 2010
  9. mimoza

mimoza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    benim bildiğim vajinal enfeksiyon veya mantar için alınacaksa duş ozaman sirkeli suyu öneriyor drlar....geçtiğimiz aylarda mantar olmuştum dr bana bir bardak kaynamış soğumuş suya bi yemek kaşığı sirke koyup yıka dedii.....karbonatı sordum o tam tersi etki yapar dedi......

karbonatla yapılan vajinal duşun sebebi vajn içini alkali yapmak..ben bu ay denedim..hamiş kalmayı zorlaştırıyor olabilir... bakıcazzz

10. 24 Şubat 2010
  11. hanifta

hanifta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim canlarım bazıları içini demiştide bende korkmuştum iyikide sormuşum sağolun burasıda olmasa gün geçmez valla sıkıntılar geçmez:)

12. 24 Şubat 2010
  13. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım ne için yapacaksın bilmiyorum ama ben 5 ay önce sürekli vajinal duş yapıyordum ama şampuan sabun kullanıyordum. ve o ay dış gebelik geçirdim doktorun saydığı sebepler arasında benim yaptıım yanlışta vardı. bende büyük ihdimalle ona bağlıyorum dikkatli ol

14. 3 Eylül 2010
  15. neriman1

neriman1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    slm ben aranıza yeni katıldım ve eminim hepimiz kadın olarak bazı dertlerden dolayı yakınıyoruz ve birbirimizden çare bulmaya çalışıyoruz inş. rabbim herkesin derdine derman versin
    bende şöle bi dertten müzdaribim vajinal mantar cancida ne yaptımsa bi türlü kurtulamadım ilaç fitil eşli tedavi hiç bi sonuş yok her regl döneminin bitiminde yine başlıyo yanmaya kaşınmaya 1 hafta yoğun sürüyo sonrasında biraz daha sakin geçiyo ama hep böle lütfen bi bildiğiniz varsa paylaşalım belki derman buluruz allah hepinizden razı olsun.

16. 3 Eylül 2010
  17. neriman1

neriman1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    slm ben aranıza yeni katıldım ve eminim hepimiz kadın olarak bazı dertlerden dolayı yakınıyoruz ve birbirimizden çare bulmaya çalışıyoruz inş. rabbim herkesin derdine derman versin
    bende şöle bi dertten müzdaribim vajinal mantar cancida ne yaptımsa bi türlü kurtulamadım ilaç fitil eşli tedavi hiç bi sonuş yok her regl döneminin bitiminde yine başlıyo yanmaya kaşınmaya 1 hafta yoğun sürüyo sonrasında biraz daha sakin geçiyo ama hep böle lütfen bi bildiğiniz varsa paylaşalım belki derman buluruz allah hepinizden razı olsun.

18. 3 Eylül 2010
  19. cigdem_k

cigdem_k Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar lütfeeennnnn vajinanıza (iç kısma) doktorunuzun verdiği ilaç fitil vsvs tarzı şeylerden başka hiçbirşey sürmeyin dokundurmayııııın.....

ve cinsiyet belirlemek içn yapılan bu SAÇMA şeyler hurafeden başka birşey değil....aklı başında bilinçli bir insan hiçbirşey için sağlığını kaybetmeyi göze almamalı....lütfen mantıklı olun...