Vajinal Enfeksiyon ve rahim ağzında yara başlangıcı

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve nerishh tarafından 3 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    3 Mart 2010
    Konu Sahibi : nerishh
  1. nerishh

nerishh SeVgi KeLeBeĞi :D Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,
    Ben geçtiğimiz hafta yoğun sarı-yeşil kokulu akıntı ve kasık ağrısı sebebi ile doktora gittim. Muayeneden sonra rahim ağzı ciğer gibi olmuş enfeksiyon var küçük bi yara var henüz açılmamış dedi ve kötüsün filan diyerek beni çok korkuttu..bu arada ben dr a gıtmeden oncekı hafta akıntı sebebıyle neopenotran kullandım ve akıntım kesıldı..
    Dr. bana 100 mg monodoks, 500 mg azmot birde yine antibiyotikli enjektör gibi bişeyle rahim içine sıkılan bir krem verdi.. Ve 10 gün sonra kontrole gel dedi. Şu anda ilaçları kullanıyorum 4 gün oldu. Önceden rahim içinde hiç ağrı ve yanma olmazdı şuanda ağrıdan antibiyotikle majezikte içiyorum ama yanmayı geçirmiyor tabi.. Sizde anladığınız kadar yardımcı olabilirseniz 10 gün dolana kadar nefesimi tutmayacağım... Bu arada ben 4 ay önce rutin bir kontrol sırasında smear testide yaptırdım sonuçlar temiz çıktı.. Cevabınızı bekliyorum.. Tşkler...

2. 3 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, geçmiş olsun. zaten doktorunuza gidip tedavinizi başlatmışsıız, bu nedenle tedaviye ilişkin mutsuzluğunuzu kendi doktorunuzla paylaşmanız doğru olacaktır. çünkü tedaviler muayene bulgularınıza göre planlanır, buradan birşey yazmak doğru olmaz. sevgiler.

4. 11 Mayıs 2010
  5. hece81

hece81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba aytun bey,
    Doğumdan sonra ilişki sırasında acı ve yanma yaşadım.Doktora gittiğimde hafif tahriş olduğunu söyledi.Gynolomexin ve ıtraspor verdi ve bunları kullanıp ertesi gün yine gittim.Kloposkopi ( yani rahim ultrasonu gibi bişey yaptı yanlış yazmış olabilirim) daha sonrada parça aldı.Simir testi için.Sonrasındada 7 günlük bir tedavi verdi amoklavin ve gynomax ile.Bu tedavi bittikten sonra doğum sonrası ilk kez adet oldum.Doktorum hemen 7 gün sonra yaramı dondurmak istedi.Fakat bazı arkadaşlarım bu kadar aceleye gerek olmadığını söyledi.Rahim ağzındaki küçük bir yara ilaçla geçmezmi?Mutlaka müdahale gerekirmi?Adetim bittikten sonra eşimle bir kez birlikte olduk ve pek fazla acı hissetmedim.Acaba yaram geçmişmidir?

6. 14 Mayıs 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam geçmiş olsun. eğer şikayetleriniz geriledi, smear testiniz normal ise ileri tedavi gerekmeyebilir. ama bunu doktorunuzla konuşmalısınız çünkü yaradeğiniz durumun ne kadar genişlikte olduğunu bilmiyorum. bence biraz kendi durumunu gözlemle sonra karar veririsin.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.