vajinal enfeksiyon

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve nurun tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : nurun
  1. nurun

nurun Rabbim,herşeyin hayırlısı Üye

Beğenildi:
    115
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba! bende 5 aydır süre gelen vajinal kaşıntı meydana gelmekte. doktora gittim fakat doktorum sadece NEO-PENOTRAN FORTE L adında fitil verdi. sizden sorum acaba bu enfeksiyon hamileliğe engelmidir? ve kullandığım bu fitillerin yararı olurmu? önceden 2 ay içinde hamile kalmıştım fakat hamileliğim malesef kürtajla sonuçlandı bu sefer 5 aydır korunmamamıza rağmen hamile kalamıyorum acaba enfeksiyondanmı kalamıyorum diye size sormak istedim? cevabınız için şimdiden teşekkür ederim...

2. 24 Ağustos 2010
  3. ec24ce

ec24ce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    @nurun öncelikle geçmiş olsun.
    Bana da aynı fitil tedavisi verildi. Ama benim merak ettiğim eşine de bir tedavi verdimi
    doktor?

4. 24 Ağustos 2010
  5. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benim de enfeksiyonum vardı.bana da doktor monodox adında bi ilaç vermişti hem bana hem eşime.çünkü cinsel ilişkiyle ondan bana benden tekrar ona bulaşma riskine karşı.ben ilaç bitip kontrole gittiğimde geçmişti.ayrıca bu enfeksiyon hamile kalmana engel olabilir ya da erken dönemde düşüğe neden olabilir demişti.

6. 24 Ağustos 2010
  7. nurun

nurun Rabbim,herşeyin hayırlısı Üye

Beğenildi:
    115
    Ödül Puanları:
    153
    ec24ce canım doktor eşime herhangi bir ilaç vermedi. söyledim ama yinede herhangi birşey demedi bana. GLNK canım haklısın sonuçta buda bi nevi mantar gibi birşey birbirine bulaşabilir bana mantıklı geliyor fakat bir yerde okudum pek eşlere bulaşmıyor yazıyordu nerde okudum hatırlamıyorum. eğer bu fitille geçmezse tekrar ilaç isteyeceğim fakat şimdilik biraz daha rahatım fitili kullandığımdan beridir cvplarınız için teşekkürler :)) glnk sen daha sonra hamile kaldınmı peki enfeksiyon geçtikten sonra?

8. 24 Ağustos 2010
  9. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    doktor da eşime tedbir olsun diye vermiştir.evet canım hamile kaldım.hatta doktor onları söyledikten sonra çok korkmuştum hamile kalamazsam diye.doktoru arayıp akşam sormuştum bu geçtikten sonra hamile kalabilirim dimi bişey olmaz diye :)))) doktor da gülmüştü bana geçer ilaçla merak etme dedi.kalıcı bişey bırakmaz merak etme.ama doktor kontrollerini ihmal etme.