vajinal muayene yardım :(

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve akska tarafından 22 Haziran 2008 başlatılmıştır.

22 Haziran 2008
    Konu Sahibi : akska
  1. akska

akska Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar merhaba

ben genel kontrol için ve ayrıca adet düzensizliğim için doktora gittim vajianl muayene yaparken çokk gerildim ve muayene olamadım korktum kendimi çok kastım bilemiyroum ordaki ortamda beni gerdi ilk defa muayene olacağım içinde olabilir.kendimi çokk kötü hissettim. bir ben böyle oluyormuşum gibi geldi cesaret edip gidemedim üff söylerken bile çekiniyorum.söyleyin arkadaşalr bu düşüncelerim normalmi bir benmi böyle hissediyorum acaba

2. 23 Haziran 2008
  3. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Canım herkes geriliyo çekiniyo ama yapacak bişey yok.Mecbur o masaya yatıyoruz işte,bide sağlık içinse istemesekte yatmalıyız o masaya,biran önce bu korkularını aşsan iyi olur canım sonuçta sağlık tedbirini almak gerek çok geç olmadan..Ben hemen hemen her ay o masaya yatıyorum mecbur tedavi oluyorum...Geçmiş olsun....:1hug:

4. 23 Haziran 2008
  5. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    bende
    senin gibi geriliyorum ama sağlık için katlanıyoruz...geçmiş olsun canım..

6. 23 Haziran 2008
  7. lotus79

lotus79 kuzucuklarıma kavustum:)) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım hep aynı durumdayız ama basa gelen cekılıyor malesef...ben denemedım ama vajınal muayenede hamıs fılan degılsen ve cok gerılıyorsan kas gevsetıcı bır ılac alabılırmışsın....eger cok zor durumdaysan dr una danıs ve dene ıstersen......aslında bence kafamızda da buyutyoruz bıraz tamam bende cok kotu olurum ama gergınlık bu durumu ıyıce zorlastırıyor.........a.s.

8. 23 Haziran 2008
  9. green olive

green olive Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    bende 1 kere yaşadım. basbas bağırdım durdum
    doktor da güldü. kocanla napıyorsun sen dedi . bütün gün kendime gelemedim. psikolojim bozuldu. etrafımdaki herkese bağırdım durdum o gün.
    birdaha çok mecbur olmadıkça o muayeneyi kabul etmiyorummmmmmmmmmmmmmmm

10. 23 Haziran 2008
  11. akska

akska Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hepinize ilginizden dolayı teşekkür ediyorum, muayene için aç karnına gidiyosun kas gevşetici almak uygun olurmu acaba keşke olsa sormak lazım, bide kocanla nasıl yapıyosun diyorlar cidden ne alakası var çok canını acıtarak yapıyorlar :KK43: neyse kızlar öptüm teşekkür

12. 23 Haziran 2008
  13. serapÇ

serapÇ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    senin gibi birçok bayan var merak etme herkez ne derse desin yinede gerileceksin ama bide şöyle düşün bunca zaman bu steresi çekip gitmem lazım ama gidemiyorum neyim olduğunu öğrenemiyorum diyeceğine 5 dakikalık bi işlem muayene olurum rahatlarım diye teskin et sürekli kendini başka tahliller yapılacak diye aç karnına gidiyorsunuz herhalde çünkü hiç bişey sizi teskin etmiyorsa bitane diazem alın rahatlarsınız öyle muayeneye gidin sonuçta bunu yenmeniz lazım geçmiş olsun

14. 23 Haziran 2008
  15. canayakxixn

canayakxixn Bir Nefes&Düş Gibi Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ben doktorumun muayenehanesinde yaptırıyorum kontrollerimi.Yıllardır korkudan gidemiyordum,sorunlarım olduğu halde.Nihayetinde ilgili,anlayışlı,güleryüzlü doktorumun sayesinde hiç de korkulacak bir olay olmadığını anladım ve ne kadarda kafamda büyütmüşüm diye kendime kızdım.Alışınca çok rahat oluyorsun sağlığın için bu korkuyu kafandan atmalısın.Doktor seçimide önemli bence.

16. 2 Kasım 2008
  17. aslan8141

aslan8141 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    aslında bana göre hiç de büyütülecek olay değil gayet doğal ben her ay 2 kere o koltuğa oturuyorum i,nfertilite tedavisi bu çünkü doktorum yumurta takibi yapıyo valla doktorum bana çok güven veriyo o yüzden çok rahatım o masadayken bebiş için katlanıyorum bütün bunlara daha ne zorluklar var bi bilseniz mesela geçen sene hsg çektirdim ondan zor hiç bi şey olamaz ama çeken doktorum o kadarrahatlattı ki beni aynı annem gibi saçlarımı okşadı filmi çekerken ama yine de acı vardı... yani demek istediğim benim çektiğim acılara rağmen vajinal usg hiç bi şey ...

18. 2 Kasım 2008
  19. DerinSu

DerinSu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    bencede hiç gerilecek birşey yok.hem muayene esnasında canı acımıyor ki insanın.sadece yumurtalıklara baskı oluyor o kadar.bende bayan bile olsa ilk başlarda biraz çekinirdim.ama şimdi alıştım.yumurtlama takibim yapılacak yakında.o zaman sık sık gidecegim mecburen.