"Vajinal muayene"

Konusu 'Aralık Anneleri' forumundadır ve kurmis tarafından 13 Kasım 2008 başlatılmıştır.

13 Kasım 2008
    Konu Sahibi : kurmis
  1. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar,ben yarın 38 haftaya giriyorum.
    vajinal muayene yapıcakmış doktorum bir sonraki gidişimde.
    normal doğum için ne kadar uygun olduğuma bakıcak yani..
    ben bu konuda hem cok utangacım hem de biraz tedirginim..
    özellikle 2.-3. hamileliği olan arkadaşlar ya da vajinal muayene olan arkadaşlar bildiklerini paylaşırlarsa pek sevinirim :nazar:

2. 13 Kasım 2008
  3. fatma_yaldiz

fatma_yaldiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yaa sorma bende haftaya cuma gidişimde bakacak bende çok utanıyorum bide erkek benim doktor ama bir yandan da gerekli bir muayene hayırlısı artık

4. 13 Kasım 2008
  5. serpilla

serpilla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    utanma durumu var da bi de acıyacaktır muhakkak.. ben napıcam başıma gelirse bilmiyorum yaa..henüz bişey demedi doktorum ama çatı muayenesi dedikleri de aynı şey sanırım..

6. 13 Kasım 2008
  7. f_a_s

f_a_s Gergin gördüm seni:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bana da haftaya yapacağını söyledi doktorum. açıkçası ben de endişeleniyorum ve bir ebenin yaptırma demesi üzerine de korkuyorum. ertelet ve doğuma kadar yaptırma demişti ama ben galiba doktoruma güvenip yapmasına izin vereceğim. ben de tecrübeleri dünlemek isterim açıkçası..

8. 13 Kasım 2008
  9. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    ben sitede daha önce yapılmış yorumları da okudum az önce,
    kendini sıkmayanların ve cidden çatısı dar olmayanların acıma durumu olmuyormuş muayene esnasında..
    walla benim de neredeyse tek derdim utanma,ama elden gelen bişey yok heralde bu konuda..
    zaten 1-2 dk sürüyormuş en fazla..

10. 13 Kasım 2008
  11. sengel

sengel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben Normal Doğum yapmış biri olarak bu konudaki tedirginliğinizi çok iyi anlıyorum. Benim doktorum ultrasondan bakarak rahat bir doğum yapacağımı söylemesine rağmen vajinal muayene oldum. Çünkü NST sonuçlarımda sancılarım yüksek çıkıyodu son kontrollerimde. Doktorum açılma varmı diye muayene etti. Beklemediğim bir gelişme olmuştu benim için. Biraz utançla beraber acıda hissettim. Ayrıca eve gittiğimde hafif bir kanama olmuştu. Vajinal muayeneden sonra kanama olması normalmiş fakat uzun sürerse hastaneye gelmemi söylemişlerdi. Eğer normal doğum yapıcaksanız bu muayeneler doğum sürecinde çok sık olucaktır. Sürekli kontrol ediliyosun kaç santim açılma olmuş diye. Kendinizie buna hazırlayın vede alıştırın şimdiden hanımlar vede kesinlikle korkmayın.

12. 13 Kasım 2008
  13. f_a_s

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sengel verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.. kaçıncı haftanda vajinal muayene oldun? sağlık ocagındaki ebe doğum esnasında yapılır bu muayene, öncesinde yapılması sıkıntı oluşturabilir deyip kafamı karıştırdı da.. yani sen belli bir sancı görüldüğü için mi oldun muayene?

14. 13 Kasım 2008
  15. fenerbahcemine84

fenerbahcemine84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba kızlar
    bhk arkadaşıma öncelikle çok teşk ediyorum bu önemli konuyu açtığı için.
    hepimizin bukonuda ister istemez soru işaretleri oluyor kafasında.
    benimde dr çatı muayemi 21kasım cuma günü yapıcak ozaman doğum şekline karar vericez korkmuyorum desem yalan söylemiş olurum:)
    hakkımızda hayırlısı neyse o olsun a.s.

16. 13 Kasım 2008
  17. sengel

sengel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben 13 Temmuzda doğum yaptım normalde 20 Temmuzdu doktorun söylediği tarih. Haziran ortası gibiydi sanırım. 2,5 sene olduda net hatırlıyamıyo olabilirim canım. Ama dediğim gibi herhangi bir muayeneydi yani doktorum daha önceden bakıcam dememişti bana. NST sonucumda sancım yüksek çıkmıştı ve ondan sonraki her NST sonucumda vajinal muayene oldum diyebilirim. Ama bi problem yaşamadım dediğim gibi sadece ilk muayenede biraz kan geldi.Doktorumu aradım olabilir dedi çok devam ederse gel demişti. Sağlık ocağındaki ebe'nin bunu çok bilinçli bir şekilde söylediğini sanmıyorum. Sonuçta riskli bir gebeliğin yok sanırım doğuma kadar yatması gereken hamileler oluyo belki bu tarz hamilelikler için söylemiş olabilir. Sen yinede doktorunu dinle.

18. 13 Kasım 2008
  19. f_a_s

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım çok şükür riskli bir gebelik değil benimki.. doktorum sadece eger catın darsa boşuna sancı çekmemiş olursun dedi.. ebenin neden öyle söylediğini ben de hala anlayamıyorum. cünkü sordugumda gerçekten çok şaşırdı.. hani bir bilmişlik havası yoktu suratında.. kuzenime sordum ona da yapmış doktoru ve o muayenenin akşamı sancılanıp doğuma girmiş.. belki bir tevafuktur bu, çünkü erken doğum yapmadı.. zamanında doğum yapmıştı.. herhalde salı günü bana da yapıcak bakalım hayırlısı