vajinal muayene:(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve oylum27 tarafından 31 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : oylum27
  1. oylum27

oylum27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben yaklaşık 10 gün önce bahçelievler medical park nevin numanoğluna ilk muyeneme gittim..bebeğim 5,5 6 haftalık olduğundan vajinal muayene yaptı bebeğimin kesesi görüldü fakat kalp atışı duyulmadı daha çok küçük olduğundan dedi..şimdi 2.muyenem salı günü ve ben yine vajinal muayene olup olmayacağımı merak ediyorum..artık büyümüştür bebeğim ki zaten bhcg değerim de oldukça arttı..sizce bu sefer nasıl bi muayene yolu olur?karından ultrasonda duyulur mu?ben hiç istemiyorum da vajiinal muayeneyi..ondan soruyorum..tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirm..bilmiyorumkismile

2. 31 Mayıs 2010
  3. NerYun

NerYun Bir ben var,benden içerde Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım, ben de ilk kez doktora gittiğimde 5 haftalık hamileydim.Bana da vajinal muayene yapıldı.Korkulacak bir şey yok ayrıca.Ne yapalım, bebiş için her şeye katlanıyoruz :kedi:
    8+3 haftalıkken bebeğin kalp atışlarını duyduk.Ama bu sefer vajinal değil, karından bakıldı.
    Şu an da 13+1 'deyim kaydirigubbakcemile2

4. 31 Mayıs 2010
  5. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bende ilk doktora gittiğimde 5 haftalıktım..vajinal ult. muayenesi oldu, sonra kalp atışları için çağırdı ve bi daha hiç vajinal olmadı..

6. 31 Mayıs 2010
  7. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    ilk çocuğumda da bunda da vajinal muayene olmadım doktorlarım da farklı olmasına rağmen..

Gerek duyduklarında ya da daha ayrıntılı kontrol gerektiğinde vajinal muayene yaptıklarını biliyorum..

Vardır bir bildikleri..

Bunda da vajinal muayene yaparsa bence sor öğren nedenini. içinde kalmasın..

8. 31 Mayıs 2010
  9. oylum27

oylum27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86

kalp atışlar için çağırdığında da mı vajinal yaptı peki muayeneyi??

10. 31 Mayıs 2010
  11. oylum27

oylum27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ay evet biliyorum korkulacak bişeyin olmadığını malum tattırdı o tecrübeyi bana ilk muayenemde ama ne bileyim işte rahatsız oldum..hem ayrıca bu sefer hazırlıklı da diilm..tüy bakımından:kedi:aldırmam içinde çok küçük alınmaz..ay öyle işte..umarım yapmaz bu kez de beni utandırmaz bi kere daha..

12. 31 Mayıs 2010
  13. ZYNB_KB

ZYNB_KB Minik Presnesss Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm ben gittigimde kac haftalık oldugumu blmeyerek gittim evde test yapmıstım öle gittim yane 6 haftalıkmısım ve kadında kac haftalık oldugumu bilmeyerek baktı ve karından baktı ilk gnden beri hep öle bakıldı yane ve ilk 3 ay alttan bakılmaz düsük tehlikesi olabilir diyolar allah korusun tabi seni korkutmak için söylemyorm ama öle diyolar yane...
    ama sen sıkma canını innş hersey güsel olur bidahaki sefere kalp atıslarını duyarsın bebişinin :ecrin_bebek:

14. 31 Mayıs 2010
  15. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Güzelim vajinal muayenin düşük yapma gibi bi durumu yok,bebek karından bakılınca kese görünmediği için vajinal bakılıyo.kalp atışları için 7 haftamda çağırdı beni gittim normal ultrason oldu..ilk ve sondu yani ilk gidişimdeki..

16. 31 Mayıs 2010
  17. ZYNB_KB

ZYNB_KB Minik Presnesss Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm ben senn için yada bir baskası için sölemedim öle derler yane benm arkadasımada aynı sey oldu kücük oldugu için görlmüyo vajinal muayene yapıyolar onda bi sorun yok ama öle diyolar ben duydugumu söledim saadecebilmiyorumkismile

18. 31 Mayıs 2010
  19. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet vajinal muanenin bebege hiç bi zararlı etkisi yok bende 5+3 te gtimiştim vajinal muane eti bir hafta sonra gel kalp atışlarına bkaalım dedi gitim yine vajinal bakttı ondan sonra zaten diger gtiklerimde normal karından baktı şimddien böyle yaprsan oo ondan sonra hamileligin ortasındaa idrar oylarımda yanma oldu yine aynı şeklide akıntıdan almak için aynı şekil muane oldum bu haftada çatılarım normal doguma müsaitmi diye bakcak dogurana kadar idare edicezz artık bende çatala çıkmayı hiç sevmiyorum ama mecbur bebişim için rabbim saglıkla kuvcaklarımıza almayı nasi petsin