Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Konusu 'Jinekoloji' forumundadır ve alya1112 tarafından 1 Aralık 2007 başlatılmıştır.

1 Aralık 2007
    Konu Sahibi : alya1112
  1. alya1112

alya1112 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar benim yaklaşık 9ay önce falan vajinada siğiller oluştu.doktora gittim tedavisi olmadığını yakarak tedavi edildiğini söyledi.yakıyorum bi ilaç sürüp geçiyo sonra tekrar çıkıyor.allah korusun rahim ağzı kanseri olma riski daha fazlaymış.bana bi tavsiyesi olan varsa lütfen yazsın.teşekkürler...
  2. 2 Aralık 2007
  3. kuzi

kuzi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Aynı şeymi bilmiyorum ama benim de rahimde "polip" vardı etbeni gibi küçük bi et parçasıymış, anesteziyle kesilerek alındı yakılmadı, bir ay oldu daha tekrar çıkarmı bilmiyorum inşallah çıkmaz
  4. 2 Aralık 2007
  5. tiviti

tiviti GELDİN DÜNYAMIZ OLDUN... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım geçmiş olsun başıma gelmediği için bilmiyorum kusura bakma kendin mi yakıyosun anlamadım
  6. 2 Aralık 2007
  7. alya1112

alya1112 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sağol canım.bi ilaç var asit şeklinde kulak pamuğuyla siğil üzerine uyguluyosun.o siğilleri yakıyor yani yok ediyor.bazen uyuyup bi daha tekrarlamıyomuş ama bazen de tekrar edebiliyomuş.benim tekrar ediyo malesef.bi de lazerle yakma yöntemi varmış bursaya dönünce onu denemeyi düşünüyorum.benden size tavsiye aşısı var rahim ağzı kanseri için.onu mutlaka vurdurun.26 yaşına kadar diye biliyorum.ben çok pişmanım vurdurmadığım için.
  8. 2 Aralık 2007
  9. tiviti

tiviti GELDİN DÜNYAMIZ OLDUN... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    anladım canım çok geçmiş olsun yeniden bende düşünüyorum rahim ağzı kanseri aşısını vurdurmayı ama nedense hep erteleniyo işte nedir bu kadınların çektikleri.....
    yinede isyan etmeyeyim herşey Allah'tan....
  10. 2 Aralık 2007
  11. alya1112

alya1112 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kadın olmak çok zor gerçekten.doğum hastalık bitmiyor...sakın ihmal etme bence canım.ben de vurulucam belki faydası olur en azından farklı tür virüse karşı koruyomuş.
  12. 2 Aralık 2007
  13. pxixn@r

pxixn@r Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    rahim ağzı kanseri aşısı hakkında da herkes başka bişey söylüyor... annem benim için sormuş 25 yaşına kadar demişler... geçenlerde tv de bir prof 55 yaşına kadar yapılabilir ve koruma sağlar, dedi...
    genital siğillerin cinsel yolla bulaştığını biliyorum... eşinle konuşmalısın... çok geçmiş olsun...
  14. 3 Aralık 2007
  15. alya1112

alya1112 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    26 yaşına kadardı ama uzatıldığı da biliyorum.teşekkürler.
  16. 3 Aralık 2007
  17. Mahbile

Mahbile Acem Kızı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Canım vajinal sigilerin tek bulaşma yönü eşden kaynaklanıyomuş...
    Benim bi arkadaşım aynı durumda oldu , yakıldı yeniden çıktı...
    Bence eşinde bi görünse iyi olur doktora sanırım ondan geeln sigil cinsel yolla sanada bulaşmakta geçmiş olsun :1hug:
  18. 3 Aralık 2007
  19. tamara197

tamara197 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    siğiller kesinlikle cinsel ilişkiyle bulasıyor..gecen yaz benım popo uç kısmımda çıktı ve bır sure sonra çogaldı korktum bu ne dıye dr gıttım lazerle yaktı ve bır ılac verdı o gecırdı ve bana dedığı suydu..ya hijyenik olmayan agdadan veya cinsellikten kiminde ykaybuluyormus kımınde yenıden tekrarlıyormus..hijyen şart hanımlar..ve tabi eşede bulaştırma riski oldugu için eşlerde dikakt etmeli..benım eşimde de bır tane çıktı ve hemen oda gıttı lazerle aldırdı bıs senedır yok şükür..