vajinal sigil rahatsizligi ve normal dogum

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve hiranur8 tarafından 5 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Nisan 2010
    Konu Sahibi : hiranur8
  1. hiranur8

hiranur8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    suan 5 aylik hamileyim ve vajina girisimde bir kactane sigil var.en buyugu toplu igne basi kadar.bu konuyla ilgili 3 farkli dr a gittim.ikisi muhakkak sezeryanla dogum yapmam gerektigini soylerken baska bir doktor guldu ve " illaha sezeryanla dogum yapacaksin diye birsey yok .eger dogum kanalinda sigil yoksa normal dogum yapabilirsin.sonucta sezeryan daha riskli bir dogum sekli" dedi.bu konuda siz ne dusunuyorsunuz? yani dogum kanalimda yoksa normal dogum yapabilirmiyim?

2. 6 Nisan 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba öncelikle hamileleik takibi özel bir durumdur ve tek kişiyle devam etmelidir, çünkü başından sonuna sizi ve bebeğinizi en iyi değerlendiren doktor bilir. sorunlar gebelikte yaşanabilir ve bu sürekli doktor değiştirilerek işin içinden çıkamadığınız bir duruma döner. benim hastam olsaydınız ve siğilleriniz olsaydı bebeğinizi tehlikeye atmam doğumunuzu sezeryanla gerçekleştirirdimm. çünkü bu lezyonların hangi düzeyde aktivite gösterdiklerini bilemiyoruz. ve alternatifsiz değilseniz normal doğumun yaşatacağı riski almazdım. geçmiş olsun. sevgiler.

4. 9 Nisan 2010
  5. hiranur8

hiranur8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cevabiniz icin cok teskkur ederim.yalniz benim bir sorum daha olacak.esimde bu rahatsizlik enaz 3 yildan beri var ama basit bir et beni sandigi icin onemsememis.biz evleneli 2 yil oldu.yani ben bu hpv virusunu 2 yil once almisimdir muhakkak oyle degilmi? yalniz ozaman sigil olusmadi ne zaman hamile kaldim bagisiklik sistemimin zayiflamasiyla ortaya ciktilar.suan hamile oldugum icin simir testi yaptiramiyorum.dolayisiylada endiseleniyorum bu lezyonlar kanser oncusu olabilirmi diye.ben en son 7 ay once simir testi yaptirmistim. ozaman jinekologum simir testimin sonucunun guzel ciktigini herseyin yolunda oldugunu soylemisti.eger bu lezyonlar kanser oncusu olsalardi simir testinde cikmazmiydi?

6. 9 Nisan 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    selam tekrar bu lezynlardan alınan biyopsi ile tipleme yapılarak kanser riski yüksek olanlar tespit edilebilir. gebeliğiniz bitiminden sonra smear kontrolünüzü yaptırın tekrar. sonuçta risk grubunda sayılmanız için tiplemenin çok büyük önemi var.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.