vajinal ultrason

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve pdem tarafından 7 Mart 2009 başlatılmıştır.

7 Mart 2009
    Konu Sahibi : pdem
  1. pdem

pdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Geçen hafta muayeneye gittim ancak vajinal ultrasona giremedim. Çünkü nasıl birşey olduğunu bilmiyorum. Bu zamana kadar gittiğim doktorlar bana gerek olmadığını söylemişlerdi ancak bu kez doktor olasmıın daha iyi olacağını söyledi. Normal mayene oldum, smear testi alındı ancak ultraona giremedim. Vajinal ultrasonda da muayene masaasında mı oluyor??Spekulum takılması gibi bişey mi hissedicez??

2. 7 Mart 2009
  3. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba, vajinal usg söyle, ince bir cubukla vajinadan içeri giriyor fazla derine gitmeden organları daha net bir şekilde görüntülüyor.5 dakika falan sürüyor, Hiç acımıyor ucuna ultrason jeli sürüyor zaten kolay giriyor.Spektulum gibi acı vermiyor...Evet muayene masasında oluyor ama bazen normal düz sedyedede baktığı olmuştu bana...

4. 7 Mart 2009
  5. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Vajinal ultrason vajinal muayeneden çok daha kolay basit...

6. 7 Mart 2009
  7. pdem

pdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    spekuumu çıkardıktan sonra muayene masasından kalkınca vajinal ultrasona alalım dedi doktor. Ben de ultrason mamasında bakacağını düşündüm ama orda da masıl oluyor ki???

8. 8 Mart 2009
  9. debby

debby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya ben su spekulumdan cok korkuyorum.. nasil hissediyorsunuz icinizdeyken ?

10. 8 Mart 2009
  11. NEVAL26

NEVAL26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım 3 hafta once bendxe vajinal ultrason yaptrdım ve ilk kez o masaya yatanlardandım.korkulcak hiçbir sey yok masaya yatıyorsun bacaklarını biraz karnına dogru cekiyosun o kadar bunlar muayene masasında oluyor.o kadar arkadasında dedigi gibi imce bir cubuga jel sürüp vajinanın içine giriyorlar inan hiçbirsey hissetmiyorsun

12. 9 Mart 2009
  13. pdem

pdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşkkür ederim verdiğiniz cevaplar için.. doktora kontrole gittiğimde ultrasona giricem dedim , bakalım inşallah dediğiniz gibi olur. Bu arada spekulumu taktıktan sonrası sorun olmuyor, bence takarken biraz acı oldu o kadar. O da 1-2 sn lik bişey. Aslında korkulacak bişey yok.

14. 7 Mayıs 2009
  15. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    ya siz öyle sanın acayip acıyor siz korkmadınızdan acmamıştır ama ben bilirim doktor probu içeri kaslarım dışarı debelenip duruypoz masada yarın bende giricem ama olmazsa anestezi bil hazır yani ac gidicem

16. 9 Mayıs 2009
  17. canım korkulacak biirşey yok ben de geçen hafta girdim pozisyon biraz rahatsız bi de probu sokunca biraz başta acıyor o kadar sonrası çok bi problem değil spekulumun sokulması kadar büyük bi acı yok, spekulumu sokarken hele de açarken kendimi zor tutmuştum :) ama prob bi acı vermiyo

18. 10 Mayıs 2009
  19. erva15

erva15 Guest

canım bend3 senın gıbı kara kara duşunmuştum ama yumurta takıbı için 4-5 kezvaginal ultrason yaptırdım hiç ama hiç acımıyor korkma