vajinal ultrason

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve turuncu__ tarafından 24 Nisan 2009 başlatılmıştır.

24 Nisan 2009
    Konu Sahibi : turuncu__
  1. turuncu__

turuncu__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğim 6 haftalık bu haffta doktora gitcem vajinal ultrasonla bakar demi?çok utanıyorum alttan muayeneden napcamsenağlama

2. 24 Nisan 2009
  3. txixrtxixl kelebek

txixrtxixl kelebek Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    gormesı lazım eger goremezse dısgebelık olma ıhtımalı var (
    benım 450-900-1800-2190 aa kadr cıktı ynı 5 haftalıkkn 2000 li degerlerı gordum
    alatan muayensart canım bak eger dıs gebelıkse sakın amelıyatı abul etme ılacla eritiyolar
    ende senın gıbı yazdım bırısıdebenı uayrdı ıçımden cok kızdım ona benım oralımı bozuyor dedm
    ik gıttım dr amlıyatetmeye kalktı mger dı gebe olumuda bılemeı ben burdan okuduklarımla kendım teshıs ettım baska dr gıttım o ilaçla dusurdu sakın kızma bana ama 6 hafta çin 45 degerçok dusuk veya saglıklı bır gebelık degıl
    ınşallah ben yanılıorumdr sen bak dısgeelık dye bolum var orayı bır oku
    http://www.kadinlarkulubu.com/gebelik/309-dis-gebelik-belirtileritedavi-yontemleri.html

4. 24 Nisan 2009
  5. turuncu__

turuncu__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    şuan 6 haftalık bebeğim.ilk kan tahlilimde beta450 çıktı dr 3_4 hafta arası demişti.yani 450 6 haftalığın degeri değil 3_4 hafta arasının

6. 25 Nisan 2009
  7. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    canım her doktor bakmayabilir bak ben hamile olduğumu öğrendim gün gittim doktora karından baktı çookk hafif bir boşluk gibi bişey gördü sanırım bu olacak dedi bir sonraki haftada tekrar gittiğimde keseyi görmüştük.. dediğim gibi her doktor vajinal bakmayabilir..

ama bu arada daha önce bebeğimi düşürmüştüm ben o zamanlarda çok vajinal ultrasondan bakıldı korkma rahat ol, utanıcak bişey yok düşünsene oraya bizler gibi milyonlarca kadın gidiyor,hiç utanma.. benim doktorum hemde daha önceden tanıdığım biriydi,erkek ama inanılmaz iyi uzman bir doktor hiç merak etme bakarsa bile zaten hamilelik boyunca gideceksin bir iki gitmede o utanma kayboluyor canım
    allah sağlıklı gebelikler nasip etsin

8. 25 Nisan 2009
  9. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    dr a gore degisir ama erken donemde oldugu icin bakmasi senin icin de bebek icin de iyi olur...bir tehlike varsa daha iyi görülebilir.hic korkma canim kendini rahat birak o zaman hicbirsey hissetmiyorsun...utanma da sakin sen can tasiyorsun bebegini düsün..benim dr um 4.aya kadar vajinal ultrasonla bakti hicbir zararini görmedim...

10. 25 Nisan 2009
  11. SILAYA

SILAYA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim bencede utanma. sonucta doktor.
    sadece sana bakmiyoki gunde kac kisiye bakiyo.
    hic utanma gerekte yok zaten. onlar icin cok normal bisey .

12. 25 Nisan 2009
  13. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canım hiç utanılacak bişiy dei zaten kocaman bir örtü geriyolar üstüne doktorda cihazı örtünün altına sokup daha sonra bi göz ucuyla bakıp ileri itiyo yani bakmıyor gibi bişiy

ayrıca korkma arkadaşımında öyle çıktı ikimizinde son adet tarihi 22 kasım 2008 di ve ikimizde hamiştik ikimizde 6 haftalık ama arkadaşımın da 6 haftalık hamiş olması gerekirken tahlillerde 4 haftalık çıktı doktor yaşamaz bir iki hafta içinde adet görür gibi atarsın demiş çok üzülmüştü canım benim ama şu anda 20 haftalık hamiş oğlu olucak meğer arkadaşımın yumurtlama tarihi ile benimkisi aynı değilmiş benim adet gördükten hemen sonraki haftaymış onunkisi son hafta üzme kendini olurmu

bende 22 haftayı bitiriyorum bugün benimde oğlum olucak:CüvCüv:
    darısı senin başına canım :1hug:

hamilelikte psikoloji çok önemli kimsenin dediğine aldırma duyma ayrıca herşey allahtan bunuda unutma a.s.

14. 25 Nisan 2009
  15. EU3

EU3 Guest

:icecream:Utanma canım hiçbişicik olmucak :jeyyar:

16. 25 Nisan 2009
  17. blue_eye

blue_eye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım ben ilk gebeliğimde öğrenir öğrenmez doktora gittim üniv hastanesiine asistanlar oluyor tabiii,bana keseyi görmek için erken olduğunu alttan bakması gerektiğini söyledi bendekide cahillik yattım masaya belki ondan belki değil (bende sağlıkcıyım ama) sonraki gün hafif kanamam başladı ve bebeğimi kaybettim kendimi hiç affetmemiştim pişmanlık yaşarsan benim gibi baktırma alttan bişey olmaz diyorlar ama bilemem ben olabileceğini düşünüyorum ehli olmayan ellerde tabiiii...(keseyi görmek için içimi deşmişti çünkü)

18. 27 Nisan 2009
  19. babyroze

babyroze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar bende bu hafta sonu gidicem 4 haftada gittik ama kese gorundu sadece bebiş henuz belli olmadı .doktor ne olur ne omaz diye vajinal ultrasonla bakmak istemedi zarar vermemek acısından ama bu hafta sonu bakıcak eger ultrasonda gorunmezse tabi . .Rabbim herkes için hayırlısınız nesip eder inşallah . .Allah herkese bağışlasın bebesini . .