vajinismus atlatıp normal doğum yapan var mı

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve Gulguzeli33 tarafından 20 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    20 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Gulguzeli33
  1. Gulguzeli33

Gulguzeli33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    doktorum çatı muayenemi yaptıktan sonra,5yıl önce yaşadığım bu sorunu hala yüzde yüz aşamamış olduğumu ve kendimi çok kastığımı söyledi.tercihi sana bırakıyorum,normal doğum mu yoksa sezeyan mı olsun,kararını ver haftaya bildir dedi.bunu yaşayan yada bilgisi olan varsa lütfen yazsın,o panikle doktoruma sormayı unuttum,acaba doğum sırasında kendimi kasmam,bebeğe zarar vermem mümkünmüdür?ilk günden beri normal doğum yapabilmeyi çok istedim.

2. 21 Aralık 2009
  3. Gulguzeli33

Gulguzeli33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    kimse yok mu kızlar ya?yoksa konuyu yanlış yere mi açtım

4. 22 Aralık 2009
  5. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    canım doktorun ne diyorsa onu uygula,bebeğinin sağlığı açısından.Vajinismus olup normal doğuran bir kişi tanıyorum,doktoru onaylamıştı.Kendini kasıyorsan hala doktorunun dediği gibi normal doğumu boşver arkadaşım...hayırlısıyla kucağına alman dileğiyle..

6. 22 Aralık 2009
  7. hare1983

hare1983 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım merhabalar kasma problemi yaşayanlardan biriyim. hem dr kontrollerinde hem ilişki esnasında çok zor aştım bu sorunu o yüzden normal doğum yapmadım.Sezeryan doğum yaptım çok sıkıntı çekmedim.hayırlısıyla bebğini kucağına alman dileğiyle

8. 24 Aralık 2009
  9. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım bende bu hastalığı atlattım çok şükür bayağı oldu.Muayenelerim sıkıntılı geçer hep bu yüzden.Biraz uzun ve ah vah diyerek kendimi kasarak geçer.Doktorlar bir şekilde benim mızmızlanmama aldırış etmeden muayenemi yaptılar bunca zaman ama söz konusu doğum olunca bende sıkıntılıyım.Hatta bazı doktorlar muayenemi yaparken zorlanınca 'sen nasıl eşinle birliktelik yaşıyorsun' diye soruyorlar.Kasıntıların yada korkuların geçmesi çok uzun zaman alıyor bu rahatsızlıkta nedense.Bir önceki doktorum muayenede karar veririz demişti ama önemli olanın bebeğin çıkış anında kendimi kasmamam gerekiyormuş yoksa sıkıştırabilirsin diyordu.Biliyorsunki hiç birimiz çocuğumuza isteyerek bunu yaşatmayız fakat vajinusmus denilen illetde oraya hükmetmek çok zor.Kasmıyorum serbestim işte dediğimde bile aslında kilitlendiğimi biliyorum.Doktorum her ne kadar son anı beklesede ben psikolojimi ve yaşadıklarımı biliyorum.Riske edemeyebilirim.Hakkımızda hayırlısı olsun.Hayırlı,sağlıklı ve kolay doğumlarla yavrularımızı kucağımıza almayı nasip etsin inş.

10. 24 Aralık 2009
  11. orjinalkiz

orjinalkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm canım öncelikle korkmana gerek yok bende aynı problemi yaşıyorum ama bneim kızlık zarı bile duruyor hamile kaldım:CüvCüv: benim kafama takılan doktorun bence doktorun seni iyi yönlendirememiş.benim doktorum kesinlikle sezeryan olmıcaksın dedi epudural normal doğum yapıcaz seni dedi ve gayet rahatlatıcı konuşuyor bilmiorum bende korkuyorum.epuduralle çünkü belden aşagı uyuşuyor o yüzden kendiimi sıkar mıyım bilemem bebeğime zara vermek istemem canım sen yine doktoruna bi sor epudural olsam mı die bence .ben kesinlikle normal doğum yapamam bu şartlar altında...allah kolaylık verir bence dağına göre kar verirmiş ama bazen fazla kar yağıyor......

12. 25 Aralık 2009
  13. ilayda198326

ilayda198326 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    mrblar aynı sorunu ben de yaşıyorum 3 aylık hamileyim.vajinismusu yendim ama malesef hala çok zor ilişkiye girebiliyorum.çok ağrı oluyo.bu yüzden doğumumu kara kara düşünüyorum. epidural normal doğum şuan tercihim ama bakacaz artık.

14. 26 Aralık 2009
  15. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Peki doktorun 37-38 haftaya geldiğinde çatı muayenesi yapacağını söyledimi?Benim doktorum muayeneden sonra doğuma karar veririz henüz erken konuşmak için dedi.Ama eğer çok kolay normal doğum yapacağımı söylerse bende epidural istemekten yanayım.Belki o saat başı yapılan çatı muayenelerini hissetmeyiz değilmi epidural takılyken.Üfff ya inş. kolay,sancısız,sıkıntısız ve çabucacık 1 saatte doğum yapar sağlıcakla bebişlerimizi kucağımıza alırız...

16. 27 Aralık 2009
  17. Hoya

Hoya Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben de 1 sene vajinismus çektim 3 yıl önce.
    hala kasıyorum kendimi hem ilişkide hem kontrollerrde
    10 gün önce epidural normal doğum yaptım.
    doktorun kesinlikle normal yanlısı olmalı
    kesinlikle epidural yaptır canım
    ben şimdi çok rahatım ne baş ağrısı ne bel ağrısı çektim
    norml doğum yaparsan vücudun daha çabuk toparlar.
    hem bebeğinle de doğumdan sonra hep sen ilgilenirsin
    sezeryan yapan arkadaşlarım var ve bazılarının dikişleri iltihaplanmış.
    bense çok rahatım şimdi.

18. 27 Aralık 2009
  19. Hoya

Hoya Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    valla hissetmiyorsaun canım hiçbir acı hissetmiyorsun katater takıldıktan sonra

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.