Vajinismus ve ben

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve sumus tarafından 12 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    12 Şubat 2009
    Konu Sahibi : sumus
  1. sumus

sumus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar ben 6 ay önce evlendim ve toplumumuzda cok duyulmayan,herkesten gizli,saklı yasanan bir psikolojik hastalıkla yüz yüze geldim.senağlamaŞuan gecirdigim hastalıgın adı (vajinismus)Kısacası esımle beraber olamıyorum.tedavi goruyorum.Tedavi sonunda herseyin güzel olmasını istiyorum.Bu hastalık aslında dışardan cok basit görülebılır ama benim gibi hastalıgı yaşayanlar ıçın hıcte basıt degıl.dualarınızı ve bu konu hakkındaki goruslerınızı beklıyorum

2. 15 Şubat 2009
  3. gorgeous

gorgeous Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    88
    yalnız değilsin.bende 6 aylık evliyim.ve seninle aynı şeyleri yaşıyorum.5 aydır terapiye gidiyorum.umarım sonu iyi olur.başaracağız buna inan...

4. 15 Şubat 2009
  5. canayakxixn

canayakxixn Bir Nefes&Düş Gibi Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Herşeyin çaresi vardır.Ama önce çare sizsiniz.Herşey sizde düğümleniyor.Siz isterseniz o düğüm çözülür.Beyninize ,(yapamam,başaramam,bu iş olmaz)kelimelerini öğretirseniz sonuç sıfır.Ama bunların tersini yaparsanız zafer sizin olacaktır.Telkinleriniz olumlu olmalı....................

6. 17 Şubat 2009
  7. debby

debby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    vaginismusu yasamanizin nedeni evlenene kadar cinsellikle tanismamis olusunuz ve cinselligi kotu yanlis olarak algilamaniz bence.. cinsellikten korkmayin,biraz alkol alin iliskiye girmeden once rahatlayin, gevseyin.. bu vajinismus genelde tutucu cevrelerin kadinlrinda goruluyor ilginctir, ben hic cevremde boyle bir problemi olan kadina rastlamadim. :) herkes gayet istekli mutlu iliskiye giriyor

8. 17 Şubat 2009
  9. gorgeous

gorgeous Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    88
    düzenledim.artık ulaşabilirsin

10. 17 Şubat 2009
  11. sumus

sumus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

selamlar..

yorumunuza katılmıyorum bu bir psikolojik hastalık ve tutuculuk veya egtimsizlikle alakası yok uzman doktorlar tarafından söyleniyor..

tedavimi grup terapisi olarak görüyorum ve grupta 15 kişi var ve tanıdıgım kadarı ile içimizde tutucu olan biri yok hatta hemşire ve doktor var.... saygılar...a.s

12. 17 Şubat 2009
  13. sumus

sumus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

selamlar..

inşallah başaracağız ben 1 aydır terapi görüyorum ve çok ilerledim hatta 4 seansta iyileşenler var ve bügün bir arkadaşımın daha iyileştiğini ögrendik bu bizede moral veriyor umarım sanada verir benim gözümde iyileşmeme 2 seans kaldı....saygılar....

14. 17 Şubat 2009
  15. glsh85

glsh85 Guest

ıns bı an önce atlatırsın

16. 17 Şubat 2009
  17. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    294
    Ödül Puanları:
    203
    debby yNLIŞ DÜŞÜNÜYORSUN, eşim de bende üni mezunuyuz ve cinsellikte tutucu değiliz..

bende yaşadım bu durumu ama basardım..

4 aylık evlıyım..ve eşimle uzunn yıllar boyunca birlikteydik..
    6 senedir çıkıyorduk,ve evlenmeden önce bir kaç şey yaşamıstık fazla ileriye gitmeden tabi.

herşey iyiyken evlendiğimiz gece bir türlü birlikte olamadık,ki herşeyi çok güzel ayarlamıstı..güller mumlar ,içkiler..

hatta denedik olmadı zil zurna sarhoş oldum yine olmadıı.

iki seansta hallettik biz bu işi hala alısamadım ,ama zoru gectık dıgerlerı de zamanla gelır..

umudunuzu kaybetmeyn sakn..

ben hep eşime evlenmeden olmaz kiii flan derdim zaten o da boyle bır sey ıstemedı hiç ,ama evlenınce ve olmayınca cok mahcup olmustum eşime karşı ama Allah'a şükür o çok destek oldu bana..

sakın kaybetmeyin umudunuzu ..olumlu düşünün hep.

Son düzenleme: 17 Şubat 2009
  18. 17 Şubat 2009
  19. canayakxixn

canayakxixn Bir Nefes&Düş Gibi Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Vajinusmus kırsal kesimden çok eğitim seviyesi yüksek olan kişilerde görülmektedir.Hatta en çokta eğitimcilerde..........................

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.