vajinismus ve normal doğum....

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve xoxzlem35 tarafından 29 Mart 2009 başlatılmıştır.

29 Mart 2009
    Konu Sahibi : xoxzlem35
  1. xoxzlem35

xoxzlem35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar merhaba!!ben 4 yıl vajınısmus ile yaşadıktan sonra geçen sen bu sorunu yendim.ve şu anda 35 haftalık hamileyim(allahıma şükürler olsun )..doğumuma çok az bi zaman kaldı.bu aralar nasıl doğum yapacağıma bi türlü karar veremiyorum...normal doğurmayı çok isterim ama yapabilir miyim bilmiyorum..doktorum vajinismus hastalarına normal doğumu önermediklerini söyledi...aranızda vajinismus olup,yenip ve normal doğum yapanınız varsa bana yardımcı olabilir mi???

2. 29 Mart 2009
  3. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım bır arkadaşım beş yıldır tedavı ıçındeydı ve hamış kaldı o da doğumdan korktu herşey ıyıydı ama bebek donmedı amelıyat oldu ve şımdı çok ıy.........doktorunla konuş bence problem edrsen amelıyat ollll...............ınş bebişine kavuşursun

4. 30 Mart 2009
  5. dilek84

dilek84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende vajinismusluydum ama kurtuldum çok şükür...
    vajili olupta normal doğuranlarla konuştum rahat oldu diyorlardı korkma bu kadar yaniii...
    eğer bende hamiş olursam ve herşey normal olursa normal düşünüyorum inşlah..
    üstelik bu hastalıkla da beş yıl uğraştım ben..
    bence kendi kendine moral vererek normal doğumu beynine yerleştir.. sen vajiyi yenmişsin, bu durumda çok zor sende biliyosun..
    ALLAH yardımcın olsun iinşalh

6. 30 Mart 2009
  7. xoxzlem35

xoxzlem35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim kızlar....
    dilekcim allah en kısa zamanda sana da nasip etsin inşallah....
    hakkımızda hayırlısı olur inşallah...
    anladığım kadarıyla imkansız diil....

8. 18 Aralık 2010
  9. Bulutlar

Bulutlar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Dün çatı muayenem de o kadar acı duydum ki doktorun eline sarıldım kaç kez. Dr çatıma bakamadığını vajinusmus olduğumu ve bana normal doğum yaptırmayacağını söyledi. baştan beri kendimi normal doğuma hazırlamıştım çok üzülüyorum beni resmen kovdu, kimse seninle uğraşamaz burada, en iyisi zeynep kamile git orada ölsen seni sezaryana almazlar dedi. Moralim sıfır, 37. haftamdayım her an doğum başlayabilir ve gidecek bir hastanem yok. Benim gibi sorunlu olduğu halde normal doğum yapan arkadaşlardan yardım bekliyorum...

10. 18 Aralık 2010
  11. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bulutlar bende aynen senin gibiyim. kızımı sezeryanla dünyaya getirdim.. hep normal istemiştim ama böyle kısmet oldu... yakın bi zamanda yeni bi dr a başladım... bana dedi ki, sen normal doğum yapsaydın psikolojin için çok ağır bi tahribat olurdu.. sezeryanla yapman seni bu yönde birçok olumsuzluktan kurtarmış... hiç normal yapamadım diye üzülme dedi bana....

kimi insan muayenelerde çok rahattır sadece az bi acı duyar ama senin benim olayım farklı arkadaşım...
    hakkında hayırlısını iste ve kısmetine razı ol... inşaallah mevlam seni hakkında hayırlı olan bi doğumla kolaylıkla yavruna kavuştursun.... amin.. :KK71:

12. 19 Aralık 2010
  13. Bulutlar

Bulutlar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ciddi misin gıymatlım? Yazdıklarını okuyunca ağladım. Eşimin söylediklerinin aynısını söylemiş drun sana. Eşim de normal doğumu zorlarsam psikolojimin bozulabileceğini, sezaryan olmam gerektiğini, doğumdan birkaç ay sonra da vajinusmus tedavisi olmamın mantıklı olduğunu söylüyor. Annem babam ve ablam ise tutucu birer normal doğumcular. Asla sezaryana evet demememi telkin edip duruyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım. Sen de de biraz vaji. var her halde. Doğumdan sonra terapi gördün mü, muayenelerinde rahat mısın artık, yoksa ilk zamanlardaki gibi acılı mı?

14. 19 Aralık 2010
  15. esraersoy

esraersoy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    Bulutlar canım annen ablan senin derdini nerden anlarım sana hangisi daha rahat gelirse onu yap ve sezaryanini ol ne farkeder önemli olan bebeğine kavuşman bu arada bende 4sene vajinumuş çektim 9 aydır yendim ve hiç korunmadim dr tedavisine başladim ve pko olduğumu öğrendim prolaktin yüksekliği çıktı ve yumurtam çatlaniyormuş bir sürü sorun çıktı yani inşallah hamile kalırsam bu dr da devam edicem ve o hangi doğumu bana uygun görürse doğumu yaparım

16. 19 Aralık 2010
  17. arsivist

arsivist Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    vajinal muayene olabiliyorsanız normal doğum da yapabilirsiniz. ben doğurmak üzereyim hamileliğimin başlarında bazı sıkıntılarım üzerine vajinal muayene oldum muayene öncesinde durmumu anlattım. ben yenmiş ama hala ciddi sıkıntıları olan, jelsiz ili.kiye giremeyen bi kadınım dedim muayene oldum elbette hafif acıdı zaten yara varmış. ama doktor hiç birşeyin kalmamış çok kolay bi muayene oldu dedi ben de sevindim kendime artık daha çok güveniyorum. yarın çatı muayenem var. tecrübelerimi anlatırım inş. ben iyi geçeceğini düşünüyorum. rabbim utandırmasın:nazar:

18. 19 Aralık 2010
  19. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bulutlar yarın sana özel mesaj yazacağım arkadaşım.. şu an müsait değilim oldu mu :KK71: